УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03 листопада 2015 року
Справа № 803/3679/15
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Денисюк Р.С., вивчивши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю “Торгово-виробнича компанія” до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Торгово-виробнича компанія” звернулося з адміністративним позовом до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0021871501, №0021881501 від 16.10.2015 року.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як слідує із даних автоматизованої системи “Діловодство спеціалізованого суду”, позивачем позовну заяву було подано до суду 02.11.2015 року, а тому, з урахуванням вимог частини дев’ятої статті 103 КАС України, правовідносини щодо сплати позивачем судового збору та його ставки регулюються Законом України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року № 3674-VI (в редакції Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” від 22.05.2015 року № 484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015 року).
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою – 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” від 28.12.2014 року № 80-VIII з 01.01.2015 року (з наступними змінами та доповненнями) встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1218,00 грн.
При визначенні характеру адміністративного позову як майнового враховується те, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносин з метою збереження належного особі майна. З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності податкових повідомлень-рішень про збільшення сум грошових зобов’язань, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача.
Отже, даний адміністративний позов є майновим, оскільки оскарження вказаних рішень, спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Враховуючи наведене, судовий збір повинен бути сплачений позивачем за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру.
Таким чином, позовна вимога про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0021871501 від 16.10.2015 року, яким зобов’язано позивача сплатити штраф в розмірі 26266,45 грн. за платежем “податок на додану вартість”, №00021881501 від 16.10.2015 року, яким зобов’язано позивача сплатити штраф за платежем “Податок на прибуток приватних пілприємств ” в розмірі 210000,00 грн повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 3544,00 грн. (26266,45+210000,00) * 1,5% = 3544,00)
Згідно частини другої статті 106 КАС України при поданні позовної заяви на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що на підтвердження позовних вимог позивачем до матеріалів справи долучено копії оскаржуваних податкових повідомлень-рішень №0021871501, №0021881501 від 16.10.2015 року, які є нечитабельними, що позбавляє суддю можливості вивчити їх зміст.
На підставі наведеного позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки позивачем як юридичною особою подано позовну заяву, що має майновий характер, тому вона повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 3544,00 грн. (тобто, 1,5 % від ціни позову).
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, до позовної заяви не долучено документ про сплату судового збору. При цьому, позивач згідно із статтею 5 Закону України “Про судовий збір” не звільнений від сплати судового збору.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, – до 13.11.2015 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору в розмірі 3544,00 грн. та подання до суду доказів його сплати (оригіналу платіжного документа із відміткою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України), а також подання до суду читабельних копій податкових повідомлень-рішень №0021871501, №0021881501 від 16.10.2015 року
Керуючись статтями 106, 108 КАС України, Законом України “Про судовий збір”, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю “Торгово-виробнича компанія” до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 13 листопада 2015 року.
Роз’яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Р.С. Денисюк