ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2015 року Справа № 803/3508/15
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Денисюка Р.С.,
при секретарі судового засідання Брудовській Н.В.,
з участю представника позивача Мірочника С.П.,
з участю представника відповідача Стецика Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області до товариства з обмеженою відповідальністю "ВОГ-Рітейл" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,
ВСТАНОВИВ:
Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області звернулось з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОГ Рітейл" (далі - ТзОВ "ВОГ Рітейл", відповідач) про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи складу паливно-мастильних матеріалів за адресою: Волинська область, місто Ковель, вулиця Луцька, 21, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 року № 476-р "Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту", у відповідності до норм Кодексу цивільного захисту України, Закону України "Про основні засади нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" посадовими особами позивача у серпні 2015 року проведено позапланову перевірку стану виконання Припису №50 від 15.06.2015 року вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, виданого за результатами проведення планової перевірки складу паливно-мастильних матеріалів ТзОВ "ВОГ Рітейл" за адресою: Волинська область, місто Ковель, вулиця Луцька, 21.
За результатами перевірки складено акт від 01.09.2015 року № 82, в якому зафіксовано 19 порушень пожежної та техногенної безпеки, з якими працює склад паливно-мастильних матеріалів.
З врахуванням вимог Кодексу цивільного захисту України та виявлених в ході проведення перевірки порушень пожежної та техногенної безпеки позивач вважає, що вони створюють реальну загрозу життю та здоров'ю людей.
Враховуючи вищевикладене, позивач просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді повного зупинення роботи подальшої роботи складу паливно-мастильних матеріалів (нафтобази) за адресою: Волинська область, місто Ковель, вулиця Луцька, 21.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.
Представник відповідача в письмовому запереченні та у судовому засіданні позовних вимог не визнав. В обґрунтування заперечення відповідач пояснив, що ТзОВ "ВОГ Рітейл" здійснює користування складом паливно-мастильних матеріалів (нафтобазою) на підставі договору оренди №9 від 30.09.2013 року, а власником складу ПММ є ПАТ «Ковельнафтопродукт». Відповідач зазначає, що порушення, зазначені в акті від 01.09.2015 року № 82, повністю ним усунено. На підтвердження усунення порушень представником відповідача долучено документи, які спростовують висновки позивача про невиконання товариством пожежної і техногенної безпеки. Просить в задоволенні позову відмовити в повному об'ємі.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, дійшов висновку, що у задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що згідно наказу від 19.08.2015 року № 164 "Про проведення позапланових перевірок" Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області прийнято рішення про проведення позапланової перевірки стану виконання Припису №50 від 15.06.2015 року вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, виданого за результатами проведення планової перевірки складу паливно-мастильних матеріалів (нафтобази) ТзОВ "ВОГ Рітейл" за адресою: Волинська область, місто Ковель, вулиця Луцька, 21.
На підставі наказу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області від 19.08.2015 року № 164 було видано посвідчення від 19.08.2015 № 106 на проведення позапланової перевірки складу паливно-мастильних матеріалів (нафтобази) ТзОВ "ВОГ Рітейл" за адресою: Волинська область, місто Ковель, вулиця Луцька, 21. (а.с. 14).
За результатами перевірки складено акт №82 від 01.09.2015 року перевірки стану виконання Припису №50 від 15.06.2015 року вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, в якому зафіксовано такі порушення: 1. не забезпечено повну готовність до виїзду (застосування) за тривогою пожежно-рятувального автомобіля, який повинен бути справним, заправлений пальним, мати повний комплект придатного до застосування пожежно-технічного оснащення та забезпечений запасом вогнегасних речовин; 2. керівник об'єкту не пройшов навчання (перевірку знань) з питань пожежної безпеки; 3. особи, які виконують роботи з підвищеною пожежною небезпекою не пройшли спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум); 4. відсутня декларація відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки; 5. не призначено наказом посадову особу, відповідальну за утримання вогнезахисного покриву; 6. не проводиться технічне обслуговування наявної системи пожежної сигналізації; 7. сигнал від системи пожежної сигналізації не виведено на пульт централізованого пожежного спостерігання; 8. стіни коридору та сходової клітки облицьовано горючим матеріалом; 9. евакуаційний вихід з будівлі безпосередньо на зовні влаштовано через турнікет, що обертається; 10. не проведено повторне вогнезахисне обробляння дерев'яних конструкцій покрівлі; 11. будівлю насосної станції по перекачуванню нафтопродуктів не обладнано системою автоматичної пожежної сигналізації; 12. не встановлено протипожежних дверей в приміщення електрощитової; 13. не внесено зміни в декларацію безпеки об'єкта підвищеної небезпеки; 14. не внесено зміни в План локалізації та ліквідації наслідків аварії на об'єкті підвищеної небезпеки; 15. не проведено ідентифікацію щодо визначення потенційної небезпеки об'єкта; 16. відповідні категорії осіб не пройшли функціональне навчання у сфері цивільного захисту; 17. не оновлено постійний запас медичних препаратів на об'єкті; 18. об'єкт не обладнано автоматизованою системою раннього виявлення загрози виникнення НС та оповіщення населення; 19. не створено матеріальні резерви для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.
Аналізуючи зібранні та дослідженні в ході судового розгляду справи докази, суд зазначає наступне.
Згідно пунктів 1, 12 частини 1 статті 67 Кодексу цивільного захисту України (далі- Кодекс) до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить: здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства органами та суб'єктами господарювання, аварійно-рятувальними службами, зазначеними у статті 65 цього Кодексу; звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей;
Частиною 2 статті 68 Кодексу встановлено, що у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини 1 статті 70 Кодексу підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: 1) недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; 2) порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення; 3) випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки; 4) нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій; 5) відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи; 6) невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб'єкта господарювання, їх непридатність або відсутність; 7) порушення правил поводження з небезпечними речовинами; 8) відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об'єктів або об'єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій; 9) відсутність на об'єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту; 10) неготовність до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб'єктів господарювання; 11) проведення робіт з будівництва будинків та споруд, розміщення інших небезпечних об'єктів, інженерних і транспортних комунікацій, які порушують встановлений законодавством з питань техногенної безпеки порядок їх проведення або проведення яких створює загрозу безпеці населення, суб'єктам господарювання, обладнанню та майну, що в них перебувають.
Частиною 2 статті 70 Кодексу визначено, що повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
У свою чергу, державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, згідно з Указом Президента України "Деякі питання Державної служби України з надзвичайних ситуацій" від 16.01.2013 № 20/2013, здійснює Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України), яка є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра оборони України та входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сферах цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності.
Тобто підставою для повного або часткового зупинення діяльності підприємства є факт створення відповідачем реальної загрози життю та здоров'ю людей, у зв'язку з експлуатацією нафтобази, і цей факт має бути доведений належними та допустимими доказами.
Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 67 Кодексу цивільного захисту України визначено, що до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить: складення актів перевірок, приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки у разі виявлення таких порушень.
Частиною 1 статті 69 Кодексу встановлено, що посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у межах своїх повноважень видають відповідно приписи, розпорядження чи постанови: з питань пожежної безпеки у разі: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення; випуску і реалізації вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки;
Згідно із частиною 7 статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" визначено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.
Частинами 8, 9 статті 7 Закону встановлено, що припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.
Розпорядження або інший розпорядчий документ органу державного нагляду (контролю) - обов'язкове для виконання письмове рішення органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень у визначені строки. Розпорядження видається та підписується керівником органу державного нагляду (контролю) або його заступником.
На думку суду, невиконання припису позивачем в даному судовому засіданні не доведено, зважаючи на наступне.
В судовому засіданні встановлено, що ТзОВ "ВОГ Рітейл" здійснює експлуатацію складу паливно-мастильних матеріалів (нафтобази) за адресою: Волинська область, місто Ковель, вулиця Луцька, 21, на підставі Договору оренди № 9 від 30 вересня 2013 р., укладеного з Публічним акціонерним товариством "Ковельнафтопродукт".
По порушенню вкладеному в п.1 Переліку порушень в акті №82 від 01.09.2015 року суд зазначає, що склад паливно-мастильних матеріалів забезпечено пожежно-рятувальним автомобілем, що підтверджується долученими відповідачем фотографіями (а.с. 37-38). Справність вказаного автомобіля підтверджено протоколом перевірки технічного стану транспортного засобу №00063-02115-15 від 17.09.2015 року (а.с. 40). Крім того, відповідно до наказу від 11.09.2015 року створено добровільну пожежну дружину (а.с. 39).
Порушення, викладене п.2 Переліку порушень в акті №82 від 01.09.2015 року усунено відповідачем: 23.09.2015 року між відповідачем та Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області укладено договір №100 про навчання у сфері цивільного захисту, відповідно до умов якого Виконавець зобов'язаний провести функціональне навчання у сфері цивільного захисту. (а.с. 41-42). Виконання умов договору підтверджено актом прийому-здачі робіт №100 від 23.09.2015 року (а.с. 95).
Що стосується порушення викладеного в п.3 Переліку порушень в акті №82 від 01.09.2015 року, то воно усунено відповідачем, що підтверджується витягом із протоколу про проходження навчання та копіями посвідчень про проходження навчання. (а.с. 51-61).
Щодо відсутності декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, та не проведення ідентифікації щодо визначення потенційної небезпеки об'єкта, то суд зазначає, що 03.09.2015 року між відповідачем та ТОВ «ОТ ІНЖИНІРИНГ» укладено угоду №23-09, предметом якої є проведення ідентифікації, оформлення свідоцтва про державну реєстрацію, розробка декларації безпеки, проведення експертизи декларації, розробка плану локалізації та ліквідації аварійних ситуацій та аварій складу паливно-мастильних матеріалів за адресою: Волинська область, місто Ковель, вулиця Луцька, 21. (а.с. 43-44). В матеріалах справи наявна декларація безпеки об'єкта підвищеної небезпеки №07.37821544.99.2-Д (а.с. 97-99).
Порушення викладене в п.5 Переліку порушень в акті №82 від 01.09.2015 року усунено відповідачем шляхом призначення відповідальної особи за утримання вогнезахисного покриву, що підтверджується наданою копією наказу №11/09/15-КН/1 від 11.09.15 року.
Щодо обов'язку демонтувати легкозаймисте облицювання стін коридору та сходової клітки, то суд зазначає що відповідно до протоколу №2/10-04 експериментального визначення групи важкогорючих та горючих твердих матеріалів, вказані облицювальні матеріали («вагонка») віднесено до групи важкогорючих (а.с.45-47). Крім того, відповідність облицювальних матеріалів санітарному законодавству підтверджується і висновком державної санітарно-гігієнічної експертизи №5.10/5828 від 18.07.2001 року (а.с.48-49).
Щодо порушень викладених в п.п. 11, 12 Переліку порушень в акті №82, а саме не обладнання будівлі системою автоматичної пожежної сигналізації та не встановлення протипожежних дверей в приміщенні електрощитової, то вони не підлягають до усунення відповідачем, оскільки будівля насосної станції по перекачуванню нафтопродуктів знаходиться у власності ВАТ «Ковельнафтопродукт», і згідно договору оренди насосна станція не передана в користування відповідачеві.
Щодо не створення матеріальних резервів для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, то вказане порушення усунуто відповідачем, що підтверджується затвердженим 11.09.2015 року складом матеріального резерву та обсягів оснащення аварійної бригади на нафтобазі (а.с. 62).
Також відповідачем надано копію титульної сторінки «Плану локалізації та ліквідації наслідків аварії на складі паливно-мастильних матеріалів у м. Ковель, вул. Луцька, 21», чим підтверджено відсутність порушення, викладеного у п.14 Переліку порушень в акті №82.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію об'єктів підвищеної небезпеки, виданого Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Волинській області, 24.03.2014 року до Державного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки внесено запис про те, що об'єкт - склад ПММ (склад Паливно Мастильних Матеріалів), що знаходиться за адресою за адресою: Волинська область, м. Ковель, вул. Луцька, 21 відноситься 2 класу підвищеної небезпеки. Згідно Правил улаштування, експлуатації та технічного обслуговування систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення, затверджених Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 15.05. 2006 року N 288, в переліку об'єктів, що підлягають обладнанню системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій, склад ПММ не значиться.
Порушення, викладені в пунктах 6,7 Переліку порушень в акті №82 спростовано наданими відповідачем копіями документів, а саме: Договором підряду №32 від 02.10.2015, укладеного між ПАТ «Ковельнафтопродукт» та Аварійно-рятувавльним загоном спеціального призначення УДСНС України у Волинській області, відповідно до умов якого Замовник (ПАТ «Ковельнафтопродукт») доручає, а Підрядник зобов'язується встановити та провести налагодження системи пожежної сигналізації в адміністративній будівлі ПАТ «Ковельнафтопродукт», яка знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. Луцька, 21. (а.с. 112-113). Реальність вказаного договору підтверджується наданими копіями кошторису, робочого проекту, а також листом УДСНС України у Волинській області від 15.10.2015 року №03.07/5078 про відповідність проектної документації вимогам нормативних документів.
Порушення зазначені в пунктах 9, 10, 17 Переліку порушень в акті №82 засвідчують недотримання відповідачем правил пожежної безпеки, які ніяким чином не становлять реальної загрози життю та здоров'ю людей.
Настання реальної загрози життю та здоров'ю людей від пожежі законодавець пов'язує з обставинами, які можуть призвести до займання та розповсюдження вогню. Більшість наведених в акті порушень хоча і свідчать про невиконання відповідачем окремих правил дотримання протипожежної і техногенної безпеки, однак самі по собі вони не створюють реальну загрозу життю і здоров'ю людей.
Статтею 12 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" встановлено, що у разі невиконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до суб'єкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому законом.
У разі застосування санкцій за порушення вимог законодавства, зокрема, якщо законом передбачаються мінімальні та максимальні розміри санкцій, враховується принцип пропорційності порушення і покарання.
Аналізуючи зазначені норми чинного законодавства суд зазначає, що при застосуванні санкцій до суб'єкта господарювання повинен враховуватися принцип пропорційності виявлених порушень і покарання.
Зупинення роботи певного об'єкту є крайнім заходом покарання і повинен застосовуватися у виключних випадках, коли виявленні порушення дійсно становлять реальну загрожу життю і здоров'ю людей, чого в даному випадку немає.
Суд проаналізувавши виявленні та описані в акті №82 від 01.09.2015 року порушення виконання припису №50 від 15.06.2015 року вважає, що вони можуть бути усунуті в інший спосіб як просить позивач, тобто без зупинення діяльності складу ПММ.
Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Отже, враховуючи, що більшість правопорушень усунено відповідачем, а інші порушення не становлять реальної загрози життю та здоров'ю людей та можуть бути усунуті без зупинення діяльності складу ПММ, тому суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.
Керуючись статтею 158, частиною третьою статті 160, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Кодексу цивільного захисту України, Закону України "Про основні засади нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області до товариства з обмеженою відповідальністю "ВОГ-Рітейл" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду у вигляді повного зупинення роботи складу паливно-мастильних матеріалів за адресою: Волинська область, місто Ковель, вулиця Луцька, 21 до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі до 27.10.2015 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий Р.С. Денисюк