Постанова № 52802217, 16.10.2015, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.10.2015
Номер справи
806/2755/15
Номер документу
52802217
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2015 року м.Житомир справа № 806/2755/15

час прийняття: 12 год. 10 хв. категорія 8.3.4

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Сичової О.П.,

секретар судового засідання Маленька Ю.О.,

за участю: представників сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Грайф Флексіблс Україна" до Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області, Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії, стягнення коштів,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Грайф Флексіблс Україна" після уточнення позовних вимог просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області щодо не подання висновку до Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області за довідкою №384/06-25-15-01 від 28 січня 2015 року у п"ятиденнй строк після закінчення перевірки;

- стягнути з Державного бюджету України через Головне управління Державної казначейської служби України в Житомирській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Грайф Флексіблс Україна" пеню по бюджетній заборгованості в розмірі 246 925,80 грн.

В обгрунтування позовних вимог Товариство з обмеженою відповідальністю "Грайф Флексіблс Україна" (далі позивач або товариство) зазначило, що довідкою №384/06-25-15-01 від 28.01.2015 року від Міністерства доходів і зборів України ГУ Міндоходів у Житомирській області (а.с.10-23) підтверджено право позивача на отримання бюджетного відшкодування суми ПДВ на рахунок платника банку по декларації за листопад 2014 року на суму 1673498 грн. та від"ємного значення різниці між сумою податкового зобов"язання та сумою податкового кредиту за листопад 2014 року на суму 2 195 996грн. Проте, всупереч вимогам п.200.12 та п.200.13 ст.200 Податкового кодексу України (далі кодексу), відповідачі не забезпечили протягом десяти банківських днів перерахунок на банківський рахунок позивача вищезазначеної підтвердженої суми бюджетного відшкодування ПДВ.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представники відповідачів проти заявлених вимог заперечували з підстав викладених у письмових запереченнях.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача та представників відповідача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності прийшов до висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначено ст.200 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 200.7 ст. 200 Податкового кодексу України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Згідно п. 200.11 ст. 200 Податкового кодексу України за наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

Як вбачається з матеріалів справи, товариство перебуває на податковому обліку в Житомирській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області (далі відповідач або податкова інспекція), та є платником податку на додану вартість .

Судом встановлено, що працівниками податкової інспекції було проведено в період 3 15.01.2015 по 28.01.2015 документальну позапланову виїзну перевірку правомірності нарахування товариством від"ємного значення різниці між сумою податкового зобов"язання та сумою податкового кредиту за листопад 2014 року на суму 2195996 та бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платника у банку на суму 1673498 грн., відображеного у податковій декларації з ПДВ.

За результатом перевірки було складено довідку №384/06-25-15-01 від 28.01.2015 року "Про результати документальної позапланової виїзної перевірки правомірності нарахування Товариством з обмеженою відповідальністю "Грайф Флексіблс Україна" (код ЄДРПОУ 20428705) від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за листопад 2014 року та бюджетного відшкодування податку на додану вартість заявленого на розрахунковий рахунок за листопад 2014 року " (а.с.10-23)

Зазначеною довідкою підтверджено заявлену суму ПДВ до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку по декларації за листопад 2014 року на суму 1673498 грн. та від"ємного значення різниці між сумою податкового зобов"язання та сумою податкового кредиту за листопад 2014 року на суму 2195996 грн.

Пунктом 200.12 ст. 200 Податкового кодексу України закріплено, що орган державної податкової служби зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Матеріалами справи встановлено ,що податкова інспекція тільки 28.08.2015 року остаточно передала до Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області висновок про суми відшкодування ПДВ тобто з порушенням строку передбаченого п. 200.12 ст. 200 Податкового кодексу України (а.с. 60-61).

Відповідачі повідомили суд, що висновок був сформований податковою інспекцією ще 28.04.15 року але був відкликаний на вимогу вищестоячих організацій. Надали відповідні докази (а.с.58,81-86).

Суд приймає до уваги вищезазначені докази, але зазначає, що навіть перший висновок податкового органу було надано казначейству майже з 3-х місячним запізненням, тобто з грубим порушенням п'ятиденного строку передбаченого п. 200.12 ст. 200 Податкового кодексу України, а саме повинен був бути поданий висновок до 7 лютого 2015 року, а поданий тільки 28.04.2015 року.

Всупереч вимогам пунктів 200.11- 200.13 ст.200 ПК України податковим органом не було своєчасно подано висновку до органу, що здійснює казначейське обслуговування коштів із зазначенням суми податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню на користь позивача з бюджету за період листопад 2014 року.

За таких обставин вимога позивача, щодо визнання протиправною бездіяльність Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області щодо не подання висновку до Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області за довідкою №384/06-25-15-01 від 28 січня 2015 року у п"ятиденнй строк після закінчення перевірки підлягає задоволенню.

По вимозі про стягнення пені по бюджетній заборгованості в розмірі 246 925,80 грн. слід зазначити наступне.

Відповідно до п. 200.23 ст. 200 Податкового кодексу України суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

Встановлено , що податкова інспекція тільки 28 серпня 2015 року повторно подала до Головного управління державної казначейської служби України у Житомирській області висновок, на підставі якого 28 серпня 2015 року було відшкодовано позивачу заборгованість по довідці за листопад 2014 року, що підтверджується платіжними дорученнями №1155 від 28 серпня 2015 року на суму 1673498,00 грн. (а.с.80).

Враховуючи, що сума податку на додану вартість в розмірі 1673498,00 грн. не відшкодовано позивачу у строки встановлені ст. 200 Податкового кодексу України , то позивач має право на нарахування пені в порядку, встановленому п. 200.23 ст. 200 Податкового кодексу України.

Аналогічну правову позицію викладено в постанові Верховного суду України від 03 червня 2014 року №21-131а14 та ухвалі Вищого адміністративного суду України від 25.02.2015 року №К/800/57521/14 .

Отже, позивач правомірно нараховує 246 925, 80 грн. пені за прострочення бюджетного відшкодування з ПДВ у сумі 1 673 498,00 грн. за період з 07.02. по 15.07 2015 року , тобто за 134 дні прострочки. При цьому враховується дата початку нарахування пені з 7 лютого 2015 року (дата виникнення заборгованості бюджету з відшкодування податку на додану вартість) по 15 липня 2015 року ( дата звернення до суду з даним позовом) та постанови Національного банку України "Про регулювання грошово-кредитного ринку "від 04.02.2015 року № 81 та від 02 березня 2015 року № 154 , якими відповідно встановлено з 06 лютого 2015 року облікова ставка в розмірі 19,5% річних, а з 04 березня 2015 року облікова ставка в розмірі 30% річних.

Розрахунок пені, який міститься у позовній заяві (а.с.8),сторони не оспорили.

За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги по стягненню пені з державного бюджету також підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є законними та обгрунтовуваними, а тому підлягають задоволенню.

У відповідності із вимогами ст.94 КАСУ позивачу підлягають відшкодуванню судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 560,28 грн.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст.158- 163Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Грайф Флексіблс Україна" задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області щодо не подання висновку до Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області за довідкою №384/06-25-15-01 від 28 січня 2015 року у п"ятиденнй строк після закінчення перевірки.

Стягнути з Державного бюджету України через Головне управління Державної казначейської служби України в Житомирській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Грайф Флексіблс Україна" пеню по бюджетній заборгованості в розмірі 246 925,80 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Грайф Флексіблс Україна" понесені судові витрати у розмірі 560,28 грн.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.П. Сичова

Повний текст постанови виготовлено: 26 жовтня 2015 р.