Ухвала суду № 52684666, 13.10.2015, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.10.2015
Номер справи
461/7042/15-а
Номер документу
52684666
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 жовтня 2015 року Справа № 876/9057/15

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Святецького В.В.,

суддів Гудима Л.Я., Довгополова О.М.,

з участю секретаря судового засідання Гнідець Р.І.,

представника позивача Голдуна З.В.,

представника відповідача Роман Н.О.,

третьої особи ОСОБА_15,

представника третьої особи ОСОБА_16,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на постанову Галицького районного суду м. Львова від 23 липня 2015 року у справі за адміністративним позовом головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до головного управління юстиції у Львівській області, управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Львівській області про визнання дій протиправними,-

В С Т А Н О В И В :

18 червня 2015 року головне управління Пенсійного фонду України (ГУ ПФУ) у Львівській області звернулось до суду з адміністративним позовом, в якому просило визнати неправомірними дії головного управління юстиції у Львівській області щодо нездійснення керівництва управлінням державної виконавчої служби головного управління юстиції у Львівській області та координування і контролю за їх діяльністю; визнати дії державного виконавця протиправними при винесені постанови від 08.06.2015 ВП №47770880 про відкриття виконавчого провадження та скасувати вказану постанову.

Галицький районний суд м. Львова постановою від 23 липня 2015 року відмовив у задоволенні позовних вимог.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, ГУПФУ у Львівській області подало апеляційну скаргу, оскільки вважає, що постанова прийнята з порушенням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

В апеляційній скарзі зазначає, що суд першої інстанції не звернув уваги на доводи позивача про те, що позивач не має статусу територіального підрозділу центральних органів виконавчої влади, а тому відповідачем порушено підвідомчість виконавчого провадження, встановлену ст.21 Закону України "Про виконавче провадження". Окрім того, виконавчий документ не відповідає вимогам Закону України "Про виконавче провадження", зокрема відсутні дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано виконавчий документ, а тому державний виконавець повинен був відмовив у відкритті виконавчого провадження.

За таких обставин, позивач вважає, що постанова про відкриття виконавчого провадження державним виконавцем винесена з порушенням норм чинного законодавства, а тому просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні апеляційного суду підтримав вимоги апеляційної скарги та просить їх задовольнити в повному обсязі.

Представники відповідача та третьої особи заперечили вимоги апеляційної скарги та просять залишити скаргу без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи та доводи скарги, апеляційний суд вважає, що скарга не належить до задоволення з таких підстав.

Суд першої інстанції встановив та підтверджується матеріалами справи, що 02.06.2015 року Галицьким районним судом м. Львова видано виконавчий лист від 17.04.2015 року по адміністративній справі № 2а-232/11, яким зобов'язано ГУ ПФУ у Львівській області здійснити перерахунок та виплату пенсії на користь ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_15, ОСОБА_14 відповідно до наказу Міністра оборони України № 377 від 28.07.2008 року «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних сил України».

08 червня 2015 року державним виконавцем відділу примусового виконання рішень УДВС ГУЮ у Львівській області винесено постанову ВП № 47770880 відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про відкриття виконавчого провадження за виконавчим листом № 2а-232/11, виданим 02.06.2015 року Галицьким районним судом м. Львова.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив із того, що відкриваючи виконавче провадження за яким боржником виступає ГУПФ, відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством.

Такі висновки суду першої інстанції відповідають фактичним обставинам справи та є вірними з таких міркувань.

Статтею 124 Конституції України встановлено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно ч.2 ст. 14 КАС України постанови суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Повноваження, права та обов'язки державного виконавця при виконанні судових рішень визначені Законом України від 21.04.1999 року № 606-XIV ,,Про виконавче провадження".

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначає Закон №606-ХІV.

Відповідно до ст.11 цього Закону державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

В силу вимог ст.17 Закону №606-ХІV примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом, зокрема і виконавчих листів, що видаються судами.

Статтею 25 Закону №606-ХІV передбачено, що державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.

Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

Як вбачається із матеріалів справи, виконавчий лист № 2а-232/11, виданий 02.06.2015 Галицьким районним судом м. Львова, відповідає вимогам ст.18 Закону №606-ХІV та пред'явлений до виконання в межах встановленого для цього строку.

Щодо покликань апелянта на невідповідність виконавчого листа вимогам ст.18 Закону №606-ХІV, то апеляційний суд вважає такі безпідставними, оскільки наведених у виконавчому листі відомостей достатньо для встановлення номеру та дати прийняття судового рішення, на виконання якого видано виконавчий документ. Вказані позивачем недоліки виконавчого документа не призводять до недійсності виданого виконавчого документа, усунення вказаних недоліків можливе й після відкриття виконавчого провадження. Більше того, наявність у виконавчому листі вищевказаних недоліків не порушує прав та інтересів позивача (боржника у виконавчому провадженні).

Відповідно до ст.21 Закону № 606-XIV визначено, що на відділ примусового виконання рішень управлінь державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головного управління юстиції в області, містах Києві та Севастополі покладається виконання рішень, за якими боржниками є територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади, місцеві суди, міські, районні або селищні ради чи районні державні адміністрації та їх структурні підрозділи, міські, районні, міжрайонні, інші прирівняні до них прокуратури, інші територіальні підрозділи органів державної влади та їх посадові особи.

Відповідно до п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.2011 р. № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики.

В Положенні передбачено, що Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі, управління в районах, містах і районах у містах.

Відповідно до п. 1.1 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 27.06.2002 р. № 11-2 головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - Управління) утворюють систему органів Пенсійного фонду України (далі - Фонд), який є центральним органом виконавчої влади.

Таким чином, головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області фактично є територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади, а тому виконання рішень, за яким боржником є зазначене управління у відповідності до Закону України «Про виконавче провадження» підвідомче відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Львівської області.

При цьому, апеляційний суд не бере до уваги доводи апелянта щодо невідповідності постанови про відкриття виконавчого провадження резолютивній частині постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.02.2012 з врахуванням ухвали Вищого адміністративного суду України від 17.04.2015, зокрема щодо початкової дати перерахунку пенсії та виплачених сум.

Так, у відповідності до ч.2 ст. 259 КАС України суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.

Отже, враховуючи наведене, апеляційний суд приходить до висновку про те, що виконавче провадження по виконавчому листу №2а-232/11 від 17.04.2015 року підвідомче відповідачу, який у свою чергу правомірно, враховуючи положення статті 25 Закону № 606-ХІV, прийняв постанову про відкриття виконавчого провадження від 08.06.2015 року.

Доводи апеляційної скарги не містять доказів на спростування висновків суду першої інстанції, а тому відсутні підстави для задоволення скарги.

Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення з одних лише формальних міркувань.

Враховуючи вищенаведене, апеляційний суд визнає, що приймаючи оскаржену постанову, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив законне рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права, постанова суду ґрунтується на повно, об'єктивно і всебічно з'ясованих обставинах, доводи апеляційної скарги їх не спростовують, а тому підстав для скасування постанови немає.

Керуючись ч.3 ст. 160, ст. 195, ст. 196, п. 1 ч. 1 ст.198, ст. ст. 200, 205, 206, 254 КАС України, суд,-

У Х В А Л И В :

апеляційну скаргу головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області залишити без задоволення, а постанову Галицького районного суду м. Львова від 23 липня 2015 року у справі № 461/7042/15-а - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Головуючий суддя В.В. Святецький

Судді Л.Я. Гудим

О.М. Довгополов

Ухвала в повному обсязі складена 19 жовтня 2015 року.