УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2015 року Справа № 876/7851/15
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :
судді-доповідача Богаченка С.І.,
суддів Старунського Д.М., Рибачука А.І.,
при секретарі судового засідання - Ратушній М.І.
за участі представника позивача - Ємчика Р.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Вог Рітейл» на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 02 липня 2015 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Вог Рітейл» до Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби - центральний офіс з обслуговування великих платників податків про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
В С Т А Н О В И Л А:
29 травня 2015 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Вог Рітейл» звернулось в суд з позовом до Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби - центральний офіс з обслуговування великих платників податків в якому просило визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 05 березня 2015 року №0000413903 та №0000423903.
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 02 липня 2015 року в задоволені адміністративного позову відмовлено.
Не погодившись із постановою суду першої інстанції, Товариство з обмеженою відповідальністю «Вог Рітейл» подало апеляційну скаргу на неї, в якій просило постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову, якою задоволити позовні вимоги.
В обґрунтування апеляційної скарги апелянт по справі зазначає, що постанова суду першої інстанції є незаконною та необґрунтованою, внаслідок неповного з'ясування обставин, що мають значення для справи і була прийнята з порушенням норм матеріального права.
Також, апелянт по справі зазначив, що акт перевірки відповідача складений з порушенням вимог Інструкції та ДСТУ, під час визначення маси нафтопродуктів враховувалися тільки дані калібровочної таблиці та не враховувалися похибки, які зазначені у Інструкції, не врахований температурний режим нафтопродуктів під час замірів з визначення густини нафтопродуктів, не врахований час зберігання нафтопродуктів в резервуарах та природні втрати на цей період, висновки акту необґрунтовані і не можуть бути підставою для встановлення порушення п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та застосування штрафних санкцій.
Заслухавши суддю доповідача, проаналізувавши матеріали справи, апеляційну скаргу, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом першої інстанції було встановлено і це підтверджується матеріалами справи, що в період з 09 лютого 2015 року по 16 лютого 2015 року проводилась фактична перевірка автозаправної станції з магазином - Товариства з обмеженою відповідальністю «Вог Рітейл», щодо дотримання порядку здійснення платником податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, виробництва та обігу підакцизних товарів.
16 лютого 2015 року Головним управлінням Міндоходів у Миколаївській області, за результатами перевірки складено Акт за №0014/14/29/22/37821544, відповідно до якого встановлено порушення позивачем п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і п.2.6 гл.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637.
05 березня 2015 року, на підставі акта перевірки, Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників, склало податкові повідомлення-рішення №0000413903 (сума штрафних (фінансових) санкцій - 88370,95 гривень) і №0000423903 (суми штрафних (фінансових) санкцій - 9602,06 гривень).
Як вбачається із матеріалів справи, податкове повідомлення-рішення №0000413903 від 05 березня 2015 року, складене у зв'язку з порушенням позивачем вимог пункту 2.6 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637, а саме несвоєчасно оприбутковано готівкові кошти на загальну суму 17674грн. 19коп.
Відповідно до п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Згідно із п.2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637, уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Відповідно до п.6 частини ІІІ Наказу №417 від 28 серпня 2013 року «Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо таке внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.
Таким чином, колегія суддів вважає зазначити, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду першої інстанції, а відповідачем по справі правомірно складено податкове повідомлення-рішення №0000413903 від 05 березня 2015 року, так як позивачем по справі належним чином не доведено, що ним своєчасно оприбутковувались готівкові кошти.
Щодо податкового повідомлення-рішення №0000423903 від 05 березня 2015 року, то таке було складено в зв'язку з порушенням позивачем п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме неведення ним у порядку встановленому законодавством обліку товарних запасів за місцем їх реалізації та зберігання на загальну суму товарних запасів 4801грн. 03 коп., з врахуванням градуювальних таблиць, коефіцієнтів та похибок в розмірі 0,25% встановлених градуювальними таблицями на резервуари в яких зберігалися нафтопродукти.
Як вбачається із матеріалів справи, а саме із Відомості про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей), яка проводилась з урахуванням похибки 0,25% згідно градуювальних таблиць, на сталевих горизонтальних циліндричних резервуарах, які затверджені ДП «Миколаївстандартметрологія», було встановлено надлишок «Бензину А95» об'ємом 28,46л. на суму 540,46грн., «Дизельного палива» об'ємом 55,29л. на суму 1022,31грн., «Дизельного палива +» об'ємом 166,15л. на суму 3238,26грн.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», облік товарних запасів фізичною особою - підприємцем ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку.
Порядок обліку нафтопродуктів встановлений Інструкцією про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, яка затверджена спільним наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20 травня 2008 року №281/171/578/155.
Згідно із п.4.3.1 Інструкції, об'єм та маса нафти і нафтопродуктів визначаються у стаціонарних резервуарах, залізничних цистернах, танках суден, мірах повної місткості та технологічних трубопроводах, градуйованих відповідно до вимог чинних нормативних документів Держспоживстандарту України, та/або за допомогою об'ємних та масових лічильників.
Відповідно до п.4.3.2.4 Інструкції, програми для розрахунку градуювальних таблиць горизонтальних і вертикальних резервуарів на електронно-обчислювальних машинах під час градуювання резервуарів об'ємним та/або геометричним методами підлягають атестуванню в порядку, установленому ДСТУ 4218 і ДСТУ 4147 відповідно. Градуювальні таблиці на резервуари, що перебувають в експлуатації, затверджує керівник територіального органу Держспоживстандарту України або керівник повірочної лабораторії, уповноваженої на здійснення повірки резервуарів.
Відповідно до ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів приходить до переконання, що суд першої інстанції вірно прийшов до висновку відмовляючи в задоволені прохання позивача про скасування податкового повідомлення-рішення №0000423903 від 05 березня 2015 року. Колегія суддів вважає зазначити, що перевірка відповідачем повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів нафтопродуктів у позивача, здійснювалась у відповідності до Інструкцією про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, а саме з використанням градуювальних таблиць і похибкою 0,25%.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.
Керуючись ст.160, ст.ст. 195, ст. 196, ч.1 п.1 ст. 199, ч.1 ст. 200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст. 206, 254 КАС України, колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Вог Рітейл» - залишити без задоволення.
Постанову Волинського окружного адміністративного суду від 02 липня 2015 року по справі №803/1189/15-а - залишити без змін.
Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Головуючий суддя С.І. Богаченко
Суддя Д.М. Старунський
Суддя А.І. Рибачук
Повний текст ухвали виготовлено 15 жовтня 2015 року.