Постанова № 52515347, 13.10.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.10.2015
Номер справи
813/3688/15
Номер документу
52515347
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 жовтня 2015 року 11 год. 15 хв. Справа № 813/3688/15

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого- судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання Козак О.О.,

заступника прокурора Львівської області Зозулі Ю.М.,

представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом заступника прокурора Львівської області в інтересах держави особі Державної екологічної інспекції у Львівській області до ОСОБА_2 районної адміністрації Львівської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Львівська міська рада, Департамент містобудування Львівської міської ради про визнання незаконної бездіяльності, зобовязання вчинити дії,-

в с т а н о в и в:

Заступник прокурора Львівської області звернувся до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Львівській області з позовом до ОСОБА_2 районної адміністрації Львівської міської ради, треті особи на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог Львівська міська рада та Департамент містобудування Львівської міської ради про визнання незаконної бездіяльності, зобовязання вчинити дії.

Зокрема просить визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 районною адміністрації у незабезпеченні виконання вимог припису Державної екологічної інспекції від 17 липня 2014 року № 518-02, зобовязати ОСОБА_2 райдержадміністрацію виконати вимоги цього припису шляхом ліквідації звалища безхазяйних відходів виробництва (промисловості) невідомого походження, розміщених насипом на відкритому ґрунті напроти колишнього офісного приміщення виробничого обєднання «Львівхімсільгоспмаш».

Ухвалою суду від 15 липня 2015 року провадження у справі відкрито, хід її розгляду відображено в ухвалах суду. В судовому засіданні 13.10.2015 року згідно ч.3 ст.160 КАС України проголошено вступну і резолютивну частини постанови.

Представник прокуратури в обгрунтування позовних вимог посилається на те, що прокуратурою Львівської області вивчено стан законності при виконанні ОСОБА_2 районною адміністрацією Львівської міської ради та департаментом містобудування Львівської повноважень, спрямованих на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ. За наслідками проведеної Державною екологічною інспекцією у Львівській області у липні 2014 року перевірки дотримання ОСОБА_2 районною адміністрацією вимог природоохоронного законодавства в частині здійснення делегованих повноважень у сфері поводження з відходами (акт перевірки від 08.07.-17.07.2014 року №1024/02/896) виявлено порушення районною адміністрацією вимог ст.21 Закону України «Про відходи», зокрема, невжиття заходів щодо ліквідації звалища відходів виробництва (промисловості) невідомого походження у вигляді сірого скам'янілого порошку з домішками синього кольору, розміщених насипом на відкритому ґрунті невстановленим суб'єктом господарювання на без господарській території ливарного цеху навпроти колишнього офісного приміщення виробничого об'єднання «Львівхімсільгоспмаш», що розташована на території земельної ділянки загальною площею 2067,5 мІ. Дана земельна ділянка, відповідно до листа Головного управління Держземагентства у Львівській області від 27.02.2015 №10-13-0.5-3944/2-15, відноситься до земель запасу промислового призначення Львівської міської ради та розташована на адміністративній території ОСОБА_2 районної адміністрації.

З метою усунення зазначеного порушення Державною екологічною інспекцією у Львівській області до ОСОБА_2 районної адміністрації надано припис від 17.07.2014 року №518-02 з вимогою забезпечити ліквідацію вищевказаних відходів в термін до 17.09.2014 року, який, однак, районною адміністрацією залишено без виконання.

Представник позивача Державної екологічної інспекції у Львівській області правову позицію прокуратури підтримав. Зазначив, що відповідно до ст. 9 ЗУ «Про відходи» суб'єктами права власності на відходи є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи та організації усіх форм власності, територіальні громади, ОСОБА_3 Крим і держава.

Територіальні громади є власниками відходів, що утворюються на об'єктах комунальної власності чи знаходяться на їх території і не мають власника або власник яких невідомий (безхазяйні відходи).

Держекоінспекцією правомірно винесено припис №518-02 від 17.07.2015 року саме ОСОБА_2 районній адміністрації Львівської міської ради.

На підтвердження своєї позиції Держекоінспекція посилається на лист управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування Львівської міської ради від 17.07.2014 року №2403-1вих-236, в якому чітко вказано, що земельна ділянка навпроти покинутого офісного приміщення «ливарного цеху» входить до земель м. Львова.

Вказана позиція також підтверджується листом відділу Держземагентства у м.Львові Львівської області від 16.07.2014 року №40/01-15/2529. Зокрема, в ньому зазначено, що згідно земельно-кадастрових даних, земельна ділянка знаходиться у Шевченківському районі м. Львова. За категорією земель дана земельна ділянка відноситься до земель промисловості, транспорту, звязку, енергетики, оборони або іншого призначення. Нормативна грошова оцінка 1 кв.м. вищезгаданої земельної ділянки у Шевченківському районі м. Львова 2014 році для земель промисловості 419,55 грн.

Враховуючи вищевикладене, Державна екологічна інспекція у Львівській області просить суд задовольнити позовні вимоги заступника прокурора Львівської області в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_2 районна адміністрація окремих заперечень проти позову не надала, однак заявила клопотання про зупинення провадження у справі до завершення розпочатого 06.07.2014 року Яворівським РВ ГУ МВС України у Львівській області за фактом засмічення і забруднення земельної ділянки кримінального провадження № 12014 140350000873 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.239 КК України.

Представник третіх сторін надіслав суду пояснення, в яких привертав увагу суду на питання дослідження встановлення власника відходів, відповідального за порушення правил з відходами, тобто того, на кого покладається обовязок її прибрати, з проханням про зупинення провадження до завершення кримінального провадження №12014 140350000873.

Зазначене в клопотаннях питання щодо зупинення провадження у справі було вирішене відповідною ухвалою суду від 13.10.2015 року.

Відповідач в судове засідання 13.10.2015 року явку представника не забезпечив, хоча у встановленому порядку був повідомлений про датуё час і місце судового розгляду.

Треті особи в судове засідання 13.10.2015 року явку представника не забезпечили, хоча у встановленому порядку були повідомлені про датуё час і місце судового розгляду.

Клопотання їх представника про відкладення розгляду справи, у звязку із зайнятістю у розгляді інших судових справ судом до уваги не взято, оскільки Львівська міська рада та Департамент містобудування Львівської міської ради, для забезпечення своїх прав і обовязків при розгляді справи, спроможні забезпечити явку в судове засідання іншого представника. Крім цього судом, з метою уникнення тяганини при вирішенні спору, враховано небезпеку впливу на навколишнє природне середовище, що може призвести до завданню шкоди здоровю населенню та негативного суспільного резонансу.

Суд, заслухавши пояснення присутніх представників сторін, зясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та пояснень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.

Судом встановлено, що Державною екологічною інспекцією у Львівській області в липні 2014р. було проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства на території Шевченківського району м. Львова, за фактом виявлення 05.07.2014 року відходів невідомої речовини хімічного походження у вигляді сірого порошку з різким запахом аміаку.

За результатами проведеної перевірки встановлено факт незаконного розміщення відходів невідомого походження (сірий скамянілий порошок з домішками синього кольору із різким запахом аміаку) на земельній ділянці яка знаходиться за межами населеного пункту с. Рясне-Руська на землях Шевченківського району м. Львова на безгосподарній території (покинутого «ливарного цеху») навпроти колишнього офісного приміщення «Львівхімсільгоспмаш». Відходи розміщені на відкритому ґрунті, купчасто (безладно), методом насипу. Відповідно до акту обстеження зазначеної земельної ділянки від 08.07.2014р. невідомими особами розміщено відходи на площі - 2067,5 м2, обєм відходів становить - 2924,71 м3

Відділом інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції у Львівській області 08.07.2014р. проведено відбір проб ґрунтів на вміст забруднюючих речовин. Відповідно до протоколу №(47-48)/14 вимірювання показників складу та властивостей ґрунтів від 08.07.2014 року виявлено перевищення забруднюючих речовин по наступних речовинах: хром (рухомі форми) у 1,4 рази згідно норм ГДК, амоній (обмінний), у перерахунку на азот амонійний у 5,65 рази згідно фону, цинк (рухомі форми) у 7 разів згідно фону, мідь (рухомі форми) у 68 разів згідно норм ГДК, сульфати (валовий вміст) у 7,8 раз згідно норм ГДК, кальцій (валовий вміст) у 5 разів за фоном, магній (валовий вміст) у 2 рази за фоном, хлориди (валовий вміст) у 2 рази за фоном.

Згідно лабораторного дослідження, мало місце забруднення земельної ділянки, відходами хімічного походження які несуть негативний вплив на земельні ресурси від незаконного розміщення відходів, що є порушенням вимог ст.ст. 164, 167 Земельного кодексу України та ст.ст. 35, 45 Закону України «Про охорону земель».

З урахуванням грошової оцінки даної земельної ділянки, яка надійшла до Держекоінспекції з Держземагенства у Львівській області листом від 16.07.2014р. №40/01-15/2529, та відповідно до «Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням та засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства», Держекоінспекцією у Львівській області розраховано шкоду за виявлене засмічення земельної ділянки розраховано на суму 25 101 807,62 грн. та забруднення земельної ділянки на суму 29 578 275 грн.

В той же час, при проведенні перевірки не зясовано осіб чи субєктів господарювання які незаконно розмістили дані відходи.

Матеріали перевірки Державною екологічною інспекцією у Львівській області направлено в прокуратуру Львівської області, листом від 18.07.2014р. №02-2936.

Також, з метою вчинення оперативно-розшукових заходів по встановленню осіб які спричинили засмічення та забруднення вищезгаданої земельної ділянки Держекоінспекцією направлено інформаційний лист в ГУ МВС України у Львівській області від 22.07.2014р. №03-2993, та проінформовано комісію з питань ТЕБ і НС Львівської обласної державної адміністрації (лист від 22.07.2014р. №03-2995).

В той же час, дії інспекторів по проведенню перевірки та припис Держекоінспекції №518-02 від 17.07.2015 відповідачем не оскаржувався, а Акт перевірки був підписаний головою ОСОБА_2 районної адміністрації Львівської міської ради без зауважень, заперечень, і скріплений печаткою.

Окрім цього, позивачем на підставі вищевказаного акту перевірки та доданих до нього документів та відповідно до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства України, затвердженої наказом Мінприроди України від 04.04.2007 №149, проведено розрахунки розміру такої шкоди на загальну суму 54 680 082,62 грн. (копії розрахунків додаються).

Яворівським РВ ГУ МВС України у Львівській області 06.07.2014 р. за вказаним фактом забруднення і засмічення земель розпочато кримінальне провадження №12014140350000873 за ознаками ч.1 ст.239 КК України.

Відповідно до звіту про результати експертизи, проведеної на виконання постанови слідчого по вказаному кримінальному провадженні науковим центром превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. академіка ОСОБА_4 МОЗ України від 16.09.2014 №3/12-А-763-14, представлені для експертизи зразки вищевказаних безхазяйних відходів належать до суміші відходів хімічного чи металообробного виробництв, і, у зв'язку із наявністю у них важких металів, неналежне поводження із ними, зокрема, довготривале зберігання їх на відкритому ґрунті чи в складських приміщеннях може призвести до забруднення навколишнього середовища (ґрунту, ґрунтових вод та водойм), і, як наслідок, може завдати шкоду здоров'ю людей, які проживають на відповідній території. Даним звітом рекомендовано проведення утилізації цих відходів у встановленому законодавством порядку.

В ході проведеного досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженні власника зазначених відходів також не встановлено, а тому, відповідно до вимог ч.1 ст.12 Закону України «Про відходи» вони вважаються безхазяйними.

Відповідно до вимог ч.ч. 2, 3, 7 ст.12 Закону України «Про відходи», виявлення та облік безхазяйних відходів, а також вжиття заходів, спрямованих на визначення їх власника, здійснюється органами місцевого самоврядування в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до вимог пунктів 5-8 Порядку виявлення та обліку безхазяйних відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 №1217, заяви (повідомлення) про факти виявлення відходів розглядаються на черговому (позачерговому) засіданні постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами (далі по тексту - Комісія), яка визначає їх кількість, склад, властивості, вартість, ступінь небезпеки для навколишнього природного середовища і здоров'я людини та вживає заходів до визначення власника відходів. За результатами своєї роботи Комісія складає акт, який передається до місцевої державної адміністрації чи органу місцевого самоврядування для вирішення питання про подальше поводження з відходами. На підставі акту комісії місцеві державні адміністрації або органи місцевого самоврядування приймають рішення щодо подальшого поводження з відходами та в разі необхідності порушують справу про притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства про відходи, та відшкодування заподіяної шкоди.

Згідно з розділом 9 Правил збирання, зберігання, перевезення, утилізації, оброблення та захоронення відходів, в тому числі використаної тари та упаковки, вторинної сировини в місті Львові, затверджених рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 17.10.2003 №890 (Правила), відходи, які утворюються на обєктах комунальної власності чи знаходяться на їхній території та не мають власника або їхній власник невідомий (безхазяйні відходи), є власністю територіальної громади міста. Режим використання таких відходів визначається відповідними органами місцевого самоврядування.

При цьому, згідно з п.9.3. Правил, власники чи користувачі земельних ділянок, на яких виявлені відходи, які не належать їм, зобовязані повідомити про них постійно-діючу міську комісію з питань поводження з безхазяйними відходами або інші уповноважені організації, які зобовязані вжити заходи по визначенню власника відходів, класу їх небезпечності, обліку та прийняти рішення про поводження з ними.

Однак, всупереч вказаних вимог законодавства та Правил, утвореною на виконання розпорядження Львівського міського голови від 02.04.2009 №110 постійно діючою Комісією з питань поводження з безхазяйними відходами при ОСОБА_2 районній адміністрації Львівської міської ради, за результатами розгляду вищевказаного припису позивача, не складено та, відповідно, не передано відповідачу акту про результати роботи комісії для вирішення питання щодо подальшого поводження з відходами, що підтверджується листами відповідача від 26.09.2014 року №36-2249, від 25.03.2015 року №36-590, від 09.04.2015 року №36-731 та від 09.04.2015 року №36-731.

Відповідно до вимог ст.16 Конституції України, забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України є обов'язком держави. Відповідно до ст. 50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Згідно із ч.1 ст.5 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» державній охороні і регулюванню використання на території України підлягають: навколишнє природне середовище як сукупність природних і природно-соціальних умов та процесів, природні ресурси, як залучені в господарський обіг, так і невикористовувані в економіці в даний період (земля, надра, води, атмосферне повітря, ліс та інша рослинність, тваринний світ), ландшафти та інші природні комплекси.

Відповідно до вимог ч.1 ст.20І Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», п.1, підпункту «л» п.2 ч.4, п.7 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 №454/2011, п.1, підпункту «л» п.4.2. Положення про Державну екологічну інспекцію у Львівській області, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 12.12.2011 №136, до компетенції Інспекції як територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, належить, організація і здійснення у межах компетенції державного нагляду (контролю) за додержанням підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності та господарювання, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства про поводження з відходами, зокрема, щодо збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення, захоронення відходів; ведення первинного обліку кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються; дотримання правил зберігання, транспортування, знешкодження, ліквідації, захоронення пестицидів і агрохімікатів, токсичних хімічних речовин, небезпечних речовин; додержання вимог екологічної безпеки при транспортуванні, зберіганні, використанні, знешкодженні й похованні хімічних засобів захисту рослин, мінеральних добрив, токсичних речовин і відходів.

Правові, організаційні та економічні засади діяльності, пов'язаної із запобіганням або зменшенням обсягів утворення відходів, їх збиранням, перевезенням, зберіганням, сортуванням, обробленням, утилізацією та видаленням, знешкодженням та захороненням, а також з відверненням негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини на території України визначені Законом України «Про відходи».

Відповідно до ч.1 ст. 5 Закону України «Про відходи» передбачено, що основними принципами державної політики у сфері поводження з відходами є пріоритетний захист навколишнього природного середовища та здоров'я людини від негативного впливу відходів, забезпечення ощадливого використання матеріально-сировинних та енергетичних ресурсів, науково обґрунтоване узгодження екологічних, економічних та соціальних інтересів суспільства щодо утворення та використання відходів з метою забезпечення його сталого розвитку.

З метою реалізації зазначених принципів законодавцем визначено компетенцію органів державної влади та органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами.

Так, згідно з ст. 21 цього Закону, органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують: виконання вимог законодавства про відходи; розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів; організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів; затвердження місцевих і регіональних програм поводження з відходами та контроль за їх виконанням; вирішення питань щодо розміщення на своїй території об'єктів поводження з відходами; координацію діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, що знаходяться на їх території, в межах компетенції; здійснення контролю за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на своїй території; ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів; надання згоди на розміщення на території села, селища, міста місць чи об'єктів для зберігання та захоронення відходів, сфера екологічного впливу функціонування яких згідно з діючими нормативами включає відповідну адміністративно-територіальну одиницю; надання дозволів на будівництво або реконструкцію об'єкта поводження з відходами на відповідній території селища або міста у порядку, визначеному законом; надання дозволів на експлуатацію об'єкта поводження з небезпечними відходами на відповідній території селища або міста у порядку, визначеному законом, тощо. Також, органи місцевого самоврядування приймають рішення про відвід земельних ділянок для розміщення відходів і будівництва об'єктів поводження з відходами.

Згідно з ст. 33 Закону України «Про відходи» зберігання та видалення відходів здійснюються в місцях, визначених органами місцевого самоврядування з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства, за наявності спеціальних дозволів, у яких визначені види та кількість відходів, загальні технічні вимоги, заходи безпеки, відомості щодо утворення, призначення, методів оброблення відповідно до встановлених лімітів та умови їх зберігання.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до виключної компетенції міських рад відноситься надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території міста нових об'єктів, у тому числі місць чи об'єктів для розміщення відходів.

Питання збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів згідно з п.6 ч.1 ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» віднесене до відання виконавчих органів місцевого самоврядування.

Відповідно до пунктів 1.1.-1.3. Положення про ОСОБА_2 районну адміністрацію Львівської міської ради та її структури, затвердженого рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 06.01.2012 №09, відповідач є виконавчим органом Львівської міської ради, відповідальним за виконання частини повноважень виконавчих органів міської ради, та у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Кабінету Міністрів України, ухвалами Львівської міської ради, рішеннями її виконавчого комітету, розпорядженнями Львівського міського голови, цим Положенням та іншими нормами чинного законодавства.

Згідно з пунктами 4.1.2., 4.1.6., 4.5.3., 4.5.4. Положення до повноважень відповідача належать:

-управління майном на території району, що належить до власності територіальної громади міста, у встановлених міською радою та її виконавчим комітетом межах;

-вжиття заходів щодо ліквідації наслідків екологічних катастроф, інших надзвичайних ситуацій, залучення у встановленому порядку до цих робіт підприємств, установ та організацій;

-організація проведення підприємствами, організаціями, установами на підвідомчій території комплексу заходів щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації, здійснення контролю за підготовкою органів управління, сил і засобів до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

-утворення та спрямування діяльності комісій, утворених відповідно до делегованих повноважень.

Однак, всупереч наведеним нормам Законів України «Про відходи» та «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідачем не забезпечено належне виконання зазначених норм Положення, що призвело до не визначення ним режиму використання вищевказаних відходів та, відповідно, невиконання вимог вищевказаного припису позивача.

Зазначені обставини підтверджуються вищенаведеними листами відповідача, а також листами позивача від 25.03.2015 року №02-722 та прокуратури Яворівського району від 22.06.2015 року №04/13-764 вих.

Також така бездіяльність відповідача стала можливою внаслідок неналежного виконання третьою особою визначених законодавством та рішеннями виконавчого комітету Львівської міської ради організаційно-розпорядчих та контрольних повноважень у вказаній сфері.

Так, відповідно до пунктів 1.1.-1.3. Положення про департамент містобудування Львівської міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 09.03.2007 №110, департамент є виконавчим органом Львівської міської ради, відповідальним за виконання частини повноважень виконавчих органів міської ради, та у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Кабінету Міністрів України, ухвалами Львівської міської ради, рішеннями її виконавчого комітету, розпорядженнями Львівського міського голови, цим Положенням та іншими нормами чинного законодавства.

Згідно з пунктами 5.32., 5.39., цього Положення до повноважень третьої особи належать:

-координація діяльності місцевих органів управління, підприємств, установ та організацій, розташованих на території міста, у галузі охорони навколишнього природного середовища незалежно від форм власності та підпорядкування;

-здійснення контролю за дотриманням порядку збирання, зберігання, перевезення, утилізації і захоронення відходів на території міста.

Однак, всупереч вищенаведеним нормам Законів України «Про відходи» та «Про місцеве самоврядування в Україні», департаментом не забезпечено належне виконання зазначених норм Положення (що підтверджується листами департаменту від 11.03.2015 №2402-вих.-73, від 25.03.2015 №2402-вих.98 та від 11.06.2015 №2402-вих.-240, копії яких та доданих до них документів додаються), що призвело до тривалої протиправної бездіяльності відповідача.

Згідно з п.1 ч.2 ст.18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Зазначені обставини є підставою для реалізації заступником прокурора Львівської області визначених Конституцією України та законами України повноважень шляхом предявлення даного адміністративного позову в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Львівській області.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідачем не вжито заходів щодо виконання повноважень, покладених на них Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про відходи», що створює складну санітарно-епідеміологічну ситуацію у місті Львові та погіршує екологічний стан навколишнього природного середовища.

Перевіряючи дотримання відповідачем вимог ч. 3 ст. 2 КАС України, суд вважає, що позовні вимоги є вмотивованими, обґрунтованими, а отже такими, що підлягають задоволенню.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, такі зі сторін не стягуються.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 86, 94, 159-163 КАС України,-

п о с т а н о в и в :

1.Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2.Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 районної адміністрації Львівської міської ради в частині незабезпечення виконання вимог припису Державної екологічної інспекції у Львівській області від 17.07.2014 року №518-02.

3.Зобов'язати ОСОБА_2 районну адміністрацію Львівської міської ради виконати вимоги припису Державної екологічної інспекції у Львівській області від 17.07.2014 року №518-02 шляхом ліквідації звалища безхазяйних відходів виробництва (промисловості) невідомого походження, розміщених насипом на відкритому грунті навпроти колишнього офісного приміщення Виробничого об'єднання «Львівхімсільгоспмаш».

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови виготовлено 19 жовтня 2015 року.

Суддя Сакалош В.М.