Ухвала суду № 52515348, 13.10.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.10.2015
Номер справи
813/7224/14
Номер документу
52515348
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А

з питань прийняття заяви про зміну позовних вимог

13 жовтня 2015 рокуСправа № 813/7224/14

Львівський окружний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді Карпяк О.О. ,

судді Клименко О.М.,

судді Тертичного В.Г.

при секретарі судового засідання Дорош Х.Р.,

за участю:

позивача ОСОБА_1

від відповідача 1 - не з"явився

від відповідача 2 - ОСОБА_2

від третьої особи - не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору ГУ ПФ України у Лвьівській області про визнання дій протиправними, скасування підробленого грошового атестату, зобовязання вчинити дії, -

в с т а н о в и в:

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 21.01.2015 року провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобовязання вчинити дії, в частині позовних вимог щодо визнання підробленого грошового атестату №50 від 19.03.1990 року фінансово-планового відділу УВС Львівської області недійсним та скасування його та позовної вимоги щодо зобовязання відповідача в особі Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ МВС України у Львівській області виплатити заборговані суми по заробітній платі за додатковими видами, іншими надбавками, доплатами до зарплати, а саме: за період з 26.03.1987 року по 01.03.1990 року включно 50% щомісячну надбавку до посадового окладу за постійну роботу в умовах режимних обмежень з таємними так і цілком таємними державними документами; за період з 26.03.1987 року по 01.03.1990 року включно 10% щомісячну надбавку до посадового окладу за шкідливі умови служби у спеціальній установі П/Р УВС Л/о для осіб, затриманих за бродяжництво; за період з 26.03.1987 року по 01.03.1990 року включно 35% щомісячну надбавку до посадового окладу за відпрацьовані по службі 768 год. робочого часу в нічний період в якості відповідального по спеціальній установі П/Р УВС Л/о; за період з 26.03.1987 року по 14.03.1989 року включно додаткову заробітну плату у розмірі 8671 грн. 32 коп. за відпрацьовані на службі 2664 год. робочого часу в якості відповідального по спеціальній установі П/Р УВС Л/о понад установлений законодавством робочий час, у дні щотижневого відпочинку (суботу, неділю), передсвяткові та святкові дні закрито.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 27.04.2015 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено. Скасовано ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 21.01.2015 року про закриття провадження у справі № 813/7224/14 та направлено справу для продовження розгляду в суд першої інстанції.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 25.05.2015 року справу прийнято до розгляду.

21.09.2015 року позивачем на адресу суду (вх. № 30893) подано заяву про внесення змін і уточнень до позовних вимог адміністративного позову від 22.10.2014 року по окремо виділеній адміністративний справі.

Згідно даних уточнень позивач просить:

1) «Визнати протиправними дії Пенсійного фонду України так і Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області з причин їхньої цілковитої бездіяльності щодо негайного відновлення моїх грубо порушених конституційних, соціальних прав у пенсійному грошовому забезпеченні за весь минулий час.

2) Зобовязати Пенсійний фонд України так і третю особу: Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області вчинити наступні законні дії, так як:

а) виконати Постанову Кабінету Міністрів України № 355 від 23.04.2012 року «Про збільшення розмірів військових пенсій»;

б) суду надати документально завірену ксерокопію фінансової довідки № 91/10288 станом на 01.04.2012 року УФЗБО ГУ МВС України у Львівській області про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 в сумі 2766 грн. 46 коп.,яка станом на 01.04.2012 року з уповноваженого структурного підрозділу МВС України до Пенсійного фонду України для перерахунку його військової пенсії надійшла;

в) зі встановленого розміру грошового забезпечення 2766 грн. 46 коп., пенсіонеру ОСОБА_1 нараховує та виплачує пенсію 2 гр. інвалідності в сумі 2456 грн. 98 коп. з розрахунку 3-х складових основного розміру пенсії 1659, 88 грн. (60% від суми 2766, 46 грн.), зі суми 580, 98 грн., підвищеної згідно до постанови КМУ № 355 (35 % від 1659, 88 грн. основного розміру пенсії), зі суми 216, 41 грн. зафіксованої індексації);

г) на вимогу частини 2 статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-12 від 09.04.1992 р. за період: з 01.04.2012 року пенсіонеру МВС по 2 гр.інв. ОСОБА_1 нараховує та виплачує не донараховані суми пенсії у розмірі: 21063 грн. 95 коп. Двадцять одну тисячу, шістдесят три грн.. 95 коп.)

3) За результати розгляду моєї до Центрального органу виконавчої влади повторної заяви від 13.09.2014 року, зобовязати Пенсійний фонд України так і третю особу: Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області вчинити такі законні дії, а саме:

а) виконати норми статті 63 ч. 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-12 від 09.04.1992 р;

б) перерахувати ОСОБА_1 пенсію у спосіб і на умовах згідно до діючої статті 26 Закону СРСР «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців» із перепризначенням його військової пенсії по 2 групі інвалідності у розмірах пенсії за віком з розрахунку 90 % відповідних пенсійних грошових сум: за нормами ст.ст. 24 п.1, 25 п.1, 26 п.1, 33, п. 1 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування № 1053-ІV від 09.07.2003 р., що мають зворотню дію в часі та є невідємною складовою до діючої норми Статті 26 Закону СРСР «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців» від 28.04.1990 р., на підставі до якого пенсіонеру МВС по 2 гр.інв. ОСОБА_1 призначався наявний страховий стаж (вислуга років) у кількості: 16 років 05 місяців 04 дні в календарному обчисленні, а відтак до його окладів призначалась щомісячна відсоткова надбавка за вислугу років; із одночасним донарахуванням до його наявного страхового стажу (вислуги років) у кількості: 16 років 05 місяців 04 дні додаткового страхового стажу на загальних підставах за період з дня встановлення йому 2 групи інвалідності датою: (16.03.1990 р) до досягнення ним 60 річного пенсійного віку датою: (02.11.2012) у кількості: 22 роки 07 міс. 17 днів, що сумарно складає 39 років і 21 день страхового стажу для подальшого перерахунку йому пенсії за показником вислуга років.

в) на вимогу частини 2 статті 55 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-12 від 09.04.1992 р. за період: з 02.11.22012 року (дня досягнення ОСОБА_1 60 річного пенсійного віку) по дату ухвалення судового рішення нараховує та виплачує ОСОБА_1 недораховані суми пенсії у розмірі 30 % відповідних пенсійних сум, в т.ч. виплачує і за фінансовим показником вислуга років з додатковим донарахуванням компенсації за втрату частини доходів за минулий час.

4. На вимогу:

1) Закону України № 4176 від 20.12.2011р. «Про внесення змін до деяких законів щодо вдосконалення здійснення судочинства» за яким законодавець із Цивільного кодексу України виключив пункт 4 частини 1 статті 268. Вимоги на які позовна давність не поширюється та продовжив дію цієї норми ще на 3 (три) роки, про що йдеться у підпункті 3 пункту 5 Прикінцевих (Перехідних) положень Закону, що з дня набрання чинності цього Закону особа протягом 3 (трьох) років має право звернутись до суду з позовом про визнання незаконним правового акту органів державного управління, яким порушено його права власності або речове право;

а) визнати незаконним та скасувати виданий щодо мене без посади підроблений грошовий атестат № 50 від 19.03.1990 р. фінансово планового відділу УВС Львівської області (ксерокопія з якого мені була направлена листом від 14.09.2012 р. № 9379/07-43 ПФУ у Львівській області за підписом заст. нач. ОСОБА_3), який із серйозними грубими порушеннями фінансової дисципліни незаконно був оформлена підставі до підробленої фіктивної виписки з наказу № 57 о/с від 14.03.1989 р. УВС Л\О з посади оперуповноваженого відділення карного розшуку Залізничного РВВС м. Львова (до посади якої я не маю ніякого стосунку, так як на цій посаді ніколи не перебував) (оригінал наказу № 57 о/с від 14.03.1989 р. якого називається «О поощрении сотрудников експертно криминалистической служби УВД Л/о» ніякого відношення до ОСОБА_1 немає»

б) однак, саме на підставі до цього ж підробленого на мене без посади грошового атестату № 50 від 19.03.1990 р. ФПФ УВС Львівської області , мені протягом 25 років та 7 місяців поспіль нараховується та виплачується військова пенсія по 2 групі інв. У таких її дискримінаційних розмірах, а саме:

до дати 01.01.2005 року на рівні до мінімальної соціальної пенсії бомжа, що вдвічі постійно із року і рік була нижчою від затвердженого Законом прожиткового мінімуму (а це від 40 грн. до 369 грн.), що завжди суперечило нормам ст.ст. 46, 48 Конституції України.

а починаючи з дати 01.01.2015 року як причинно наслідкових зв'язок до мого широкомасштабного «пограбування» яка від 10 до 40 кратного розміру була нижчою від пенсій інших так званих конституційних «білих» пенсіонерів міліції за ознакою «свій», котрі отримують пенсії в межах «від 3000 грн., до 13000 грн., на місяць» що є фактом фактом не якоїсь там диспропорції у розмірах пенсії, а є доконаним фактом моєї дискримінації як пенсіонера МВС 2 групи інвалідності в результаті повної вакханалії у пенсійному забезпеченні, що додатково підтверджується наявністю постановлених колегією суддів обидвох судових рішень (ухвал) Львівського окружного адміністративного суду від 23.03.2015 року від 31.07.2015 року про витребування доказів котрі відповідачами злісно не виконуються протягом 7 ми місяців поспіль.

5) Зобовязати Головне управління МВС України у Львівській області вчинити наступні законні дії, а саме:

а) виконати свій же легітимний, законний, правомірний наказ № 78 о/с від 30.03.1987 р. УВС Львівського облвиконкому про проходження мною служби на посаді заст. нач. По оперативній роботі спец. установи приймальника розподільника УВС Львівської області, діючого на підставі до раніше виданих двох відомчих актів, це насамперед: наказу № 024 від 27.02.1987 р. УВС Львівського облвиконкому; наказу № 025 від 01.03.1987 р. УВС Львівського облвиконкому;

б) виконати Експертний висновок незалежного аудитора від 01.12.2011 року проведеного згідно вимог до Закону України «Про аудиторську діяльність» по матеріалах адміністративного справи № 2а- 1606/10 (№2а-167/11; № 76030/12/9104; К/9991/74704/12 Франківського районного суду м. Львова за моїм позовом до ГУ МВС України у Львівській області про примусове стягнення з відповідача заборговані невиплачені суми по заробітній платі з моєї останньої штатної посади заст. нач. по оперативній роботі спец. установі приймальника розподільника УВС Львівської області, а відтак про перерахунок пенсії за весь минулий період часу;

в) виконати постанову Кабінету Міністрів України № 255 від 23.04.2012 року «Про збільшення розмірів військових пенсій», за яким уповноважені структурні підрозділи МВС України на пенсіонерів станом на 01 квітня 2012 року оформляють фінансові довідки, що для виконання станом на 01.04.2012 року негайно направляються до Пенсійного фонду України для перерахунку їм пенсій.

5.1) А відтак з моєї останньої штатної посади заст. нач. по оперативній роботі спец. установи приймальника розподільника УВС Львівської області (ліквідована посада якої за своїм юридичним статусом прирівнюється до посади начальника самостійного відділення по оперативній роботі у складі Головного управління МВС України у областях),

а) із суворим додержанням гарантованих норм Конституції України (Основного Закону), сутність якого у ніякому разі не може бути порушено (абзац 5.2 пункту 5 вмотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008), у строгій відповідності до експертного висновку незалежного аудитора від 01.12.2011 року, на мене пенсіонера МВС по 2 групі інвалідності, майора міліції у відставці, сформувати повторну розгорнуту фінансову довідку № 91/10288 станом на 01.04.2012 року УФЗБО ГУМВСУ у Львівській області про сумарний розмір мого пенсійного грошового забезпечення за усіма належними фінансовими показниками як за окладами грошового утримання, так і за додатковими видами, так і за іншими надбавками, доплатами до зарплати за 22 роки і один місяць, тобто за період з 01.03.1990 р. (дати призначення мені пенсії по 2 гр.інв). по дату 01.04.2012 року включно на вимогу постанови КМУ № 355), причому за моїм погодженням так і за підписом цієї ж фінансової довідки з урахуванням виконання постанови № 13 від 24.12.1999 р. Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами законодавства про оплату праці» в частині донарахування компенсації за втрату частини зарплати у звязку з порушенням термінів її виплати за весь минулий час;

б) яку для виконання зразу направити до Пенсійного фонду України з ціллю перерахунку моєї військової пенсії по 2 групі інвалідності з урахуванням виконання постанови № 13 від 24.12.1999 року. Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами законодавства про оплату праці» в частині донарахування індексації пенсії за весь минулий час, а відтак щодо виплати мені Головним управлінням Пенсійного фонду України не донарахованої суми пенсії починаючи з дати: 01.04.2012 року (на виконання постанови КМУ № 355) по дату ухвалення судового рішення Львівським окружним адміністративним судом.».

Позивач в судовому засіданні дану заяву підтримав повністю, наполягав на її прийнятті судом.

Представник відповідача в судовому засіданні дану заяву віднесла на розсуд суду

Відповідач - Пенсійний фонд України та третя особа - ГУПФ України у Лвьівській області в судове засідання не прибули, належним чином повідомлялися про дату, час та місце судового розгляду.

Дослідивши матеріали справи, виходячи з меж заявленої заяви, системного аналізу положень чинного законодавства України і матеріалів справи, при постановленні ухвали суд враховує наступне.

Відповідно до норм ст. ст. 51, 137 КАС України позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. До початку судового розгляду справи по суті позивач може змінити підставу або предмет адміністративного позову, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи.

Зміна підстав полягає у обґрунтуванні тих же позовних вимог, що вже були заявлені, іншими обставинами. Зміна предмету позову полягає у зміні матеріально-правових вимог, без зміни їх обґрунтування. Проте, позивач звернувшись до суду із заявою про зміну і уточнень позовних вимог, яка включає в себе одночасно зміну предмету адміністративного позову та підстав адміністративного позову. Відтак, така зміна позовних вимог позивача виходить за межі спірних правовідносин, а тому у суду відсутні правові підстави для її прийняття.

Крім того, позивачем при поданні такої заяви не дотримано вимог ч.3 ст.106 КАС України, не подано копії заяви та копій всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що у задоволенні заяви позивача про прийняття позовної заяви про зміну і уточнень до позовних вимог в даній адміністративній справі слід відмовити, оскільки остання містить зміну предмету та підстав позову, що суперечить ст. 137 Кодексу адміністративного судочинства України та не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.

Керуючись ст.ст. 106, 137, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

у х в а л и в :

1. У прийнятті заяви позивача про внесення змін та уточнень до позовних вимог відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили після проголошення. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на судове рішення за наслідками розгляду вказаної справи.

Повний текст ухвали складено та підписано 13.10.2015 року.

Головуючий - суддя Карпяк О.О.

Суддя Клименко О.М.

Суддя Тертичний В.Г.