УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
06 жовтня 2015 року№ 876/9842/15
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Багрій В.М., перевіривши апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції в Тернопільській області на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 16.09.2015р. у справі за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до відділу освіти Бучацької районної державної адміністрації Тернопільської області, третя особа - Бучацька районна рада Тернопільської області, про стягнення коштів,
В С Т А Н О В И В:
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 16.09.2015 року відмовлено в задоволенні позову Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до відділу освіти Бучацької районної державної адміністрації Тернопільської області, третя особа - Бучацька районна рада Тернопільської області, про стягнення коштів в сумі 11496, 93 грн.
Не погоджуючись із даною постановою, ДФІ в Тернопільській області подала апеляційну скаргу.
Однак, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст. 187 КАС України, а саме: апелянт до поданої апеляційної скарги не долучив документ про сплату судового збору у розмірі встановленому законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із ч. 1 ст. 4 Закон України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 ст. 4 вказаного Закону визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
На момент звернення Державної фінансової інспекції до суду з позовом, ставка судового збору обчислювалася згідно ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції Закону, яка діяла до 31.08.2015 року) та становила 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати за поданння до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2015 рік» мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2015 року становила 1218 грн.
Із позовної заяви та постанови суду першої інстанції видно, що адміністративний позов є майнового характеру, розмір майнових вимог становить 11496, 93 грн.
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, становить 2009 грн. 70 коп.
Відповідно до ч.3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 2009 грн. 70 коп. за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007573, банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, код банку отримувача (МФО) - 825014, рахунок отримувача - 31219206781004, код класифікації доходів бюджету - 22030001, призначення платежу - судовий збір за подання апеляційної скарги (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд.
В задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору відмовлено згідно ухвали судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 6.10.2015 року.
Керуючись ст.ст. 87, 108, 187, 189 КАС України, суддя,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції в Тернопільській області на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 16.09.2015р. у справі за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до відділу освіти Бучацької районної державної адміністрації Тернопільської області, третя особа - Бучацька районна рада Тернопільської області, про стягнення коштів -залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки апелянту слід усунути до 6.11.2015 року включно.
Роз'яснити особі яка подала апеляційну скаргу, що у разі не усунення зазначених недоліків, відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Суддя В.М. Багрій
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79005, м. Львів, вул. Саксаганського,13 телефон /факс (032) 261-45-14
06 жовтня 2015 року № 876/9842/15Державна фінансова інспекція в Тернопільській області вул. М. Грушевського, 8, м. Тернопіль,46021
Направляємо Вам копії ухвал судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 06 жовтня 2015 року про відмову в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору та про залишення апеляційної скарги без руху, - для виконання.
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду В.М. Багрій