ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
07 жовтня 2015 р.м.ОдесаСправа № 815/1684/15
Категорія: 7.2 Головуючий в 1 інстанції: Корой С. М.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого Золотнікова О.С.,
суддів Осіпова Ю.В. та Скрипченка В.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження у зв'язку з неявкою сторін в судове засідання апеляційну скаргу сільського голови Кордонської сільської ради Комінтернівського району Одеської області Жовтобруха Сергія Івановича на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 8 червня 2015 року по справі за адміністративним позовом сільського голови Кордонської сільської ради Комінтернівського району Одеської області Жовтобруха Сергія Івановича до державного інспектора з охорони природно-заповідного фонду України регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» Одеської обласної ради Шевченка Валерія Васильовича про визнання протиправним та скасування припису, -
В С Т А Н О В И В:
У березні 2015 року сільський голова Кордонської сільської ради Комінтернівського району Одеської області Жовтобрух С.І. звернувся до суду з позовом до державного інспектора з охорони природно-заповідного фонду України регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» Одеської обласної ради Шевченка В.В. про визнання протиправним та скасування припису від 10 березня 2015 року № 65 щодо невжиття заходів для попередження і ліквідації негативних наслідків шкідливого впливу на території та об'єкти природно-заповітного фонду.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 8 червня 2015 року названу справу передано на розгляд Комінтернівського районного суду Одеської області.
Не погоджуючись з постановленим по справі судовим рішенням, сільський голова Кордонської сільської ради Комінтернівського району Одеської області Жовтобрух С.І. в апеляційній скарзі зазначає, що судом неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, і, крім того, порушено норми процесуального права, а саме п. 1 ч. 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Так, на думку позивача, дана справа підсудна окружному адміністративному суду. У зв'язку з викладеним в апеляційній скарзі ставиться питання про скасування оскарженої ухвали з направленням справи до Одеського окружного адміністративного суду для продовження розгляду.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до висновку про необхідність її задоволення.
Передаючи дану справу до Комінтернівського районного суду Одеської області, суд першої інстанції виходив з того, що названа справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.
Проте, з таким висновком суду першої інстанції погодитись не можна.
Так, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, якою визначені правила предметної підсудності адміністративних справ, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно підпунктам 1.1 та 1.2 п. 1 Статуту регіонального ландшафтного парку «Тилігульський», назване підприємство є об'єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, інтереси яких представляє Одеська обласна рада (Власник) в межах повноважень, визначених законодавством України. Регіональний ландшафтний парк «Тилігульський» (далі РЛП «Тилігульський») є природоохоронним рекреаційним об'єктом місцевого значення, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання, та який входить до складу природно-заповідного фонду України.
Підпунктом 1.4 названого Статуту передбачено, що до складу спеціальної адміністрації Підприємства входить служба охорони, утворена відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та Положення про службу державної охорони природно-заповідного фонду України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2000 року № 1127.
На підставі пунктів 2 та 3 Положення про службу державної охорони природно-заповідного фонду України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2000 року № 1127, до складу служб державної охорони територій та об'єктів природно-заповідного фонду входять керівники адміністрацій природних заповідників, біосферних заповідників, національних природних парків, ботанічних садів, дендрологічних парків, зоологічних парків, парків-пам'яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, регіональних ландшафтних парків, працівники підрозділів охорони, а також інших підрозділів цих адміністрацій за переліком згідно з додатком.
Управління службою держохорони здійснює Мінприроди.
Таким чином, відповідач по справі є посадовою особою органу виконавчої влади, а тому дана справа підсудна окружному адміністративному суду. При цьому дана справа, по якій заявлено вимоги про визнання протиправним та скасування припису відповідача, виданого з метою усунення порушень, виявлених у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, не є справою про адміністративні проступки.
Із врахуванням викладеного, висновок окружного адміністративного суду про передачу справи до Комінтернівського районного суду Одеської області не є обґрунтованим.
Оскільки судом першої інстанції порушено норми процесуального права, що призвело до неправильного вирішення питання, суд апеляційної інстанції на підставі п. 4 ч. 1 ст. 204 КАС України приходить до висновку про скасування оскарженої ухвали з направленням справи до Одеського окружного адміністративного суду для продовження розгляду.
Керуючись ст. ст. 195, 197, 199, 204, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу сільського голови Кордонської сільської ради Комінтернівського району Одеської області Жовтобруха Сергія Івановича задовольнити.
Ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 8 червня 2015 року скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуючий: О.С. Золотніков
Судді: Ю.В. Осіпов
В.О. Скрипченко