КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
09 жовтня 2015 року № 810/4945/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лиска І.Г., розглянувши в м.Києві позовну заяву кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів до Васильківської міської ради ОСОБА_1 до Васильківської міської виборчої комісії Київської області про скасування постанов,
в с т а н о в и в:
До ОСОБА_2 окружного адміністративного суду звернувся кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів до Васильківської міської ради ОСОБА_1 з позовом до Васильківської міської виборчої комісії Київської області про скасування Постанови Васильківської міської виборчої комісії Київської області №76 від 7 жовтня 2015 року "Про усунення порушень Закону України "Про місцеві вибори", згідно повідомлення Центральної виборчої комісії від 05.10.2015 року", скасування Постанови Васильківської міської виборчої комісії Київської області №38 від 28 вересня 2015 року "Про реєстрацію виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої партії до Васильківської міської ради Київської області" у частині реєстрації кандидата у депутати по багатомандатному виборчому округу до Васильківської міської ради Київської області ОСОБА_1 .
Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі, суд виходить з наступного.
Статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісії, комісій з референдуму, членів цих комісій, у тому числі й спеціальні строки звернення до суду з такими позовами, передбачені статтею 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною шостою статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, що мали місце до дня голосування, може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений частиною шостою цієї статті, але не пізніше двадцять четвертої години дня, що передує дню голосування.
В силу статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України на обчислення строків, встановлених статтями 172 - 177 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 103 цього Кодексу. Днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172 - 177 цього Кодексу, не може бути поновлено.
Із змісту позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що оспорювана позивачем постанова Васильківської міської виборчої комісії Київської області №38 від 28 вересня 2015 року "Про реєстрацію виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої партії до Васильківської міської ради Київської області" у частині реєстрації кандидата у депутати по багатомандатному виборчому округу до Васильківської міської ради Київської області ОСОБА_1 прийнята 28 вересня 2015 року. Позивач звернувся до суду з позовною заявою лише 09 жовтня 2015 року о 12 год. 49 хв., тобто з порушенням встановленого статтею 172 Кодексу адміністративного судочинства України строку.
Частина пята статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України містить імперативний припис, відповідно до якого строки подання позовних заяв, встановлені статтями 172 - 177 Кодексу адміністративного судочинства України, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Отже, позовна заява ОСОБА_1 до Васильківської міської виборчої комісії Київської області в частині позовних вимог про скасування Постанови Васильківської міської виборчої комісії Київської області №38 від 28 вересня 2015 року "Про реєстрацію виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої партії до Васильківської міської ради Київської області" у частині реєстрації кандидата у депутати по багатомандатному виборчому округу до Васильківської міської ради Київської області ОСОБА_1 підлягає залишенню без розгляду.
Що стосується позовних вимог про скасування Постанови Васильківської міської виборчої комісії Київської області №76 від 7 жовтня 2015 року "Про усунення порушень Закону України "Про місцеві вибори" , згідно повідомлення Центральної виборчої комісії від 05.10.2015 року" суд зазначає наступне.
Адміністративний позов у зазначеній частині позовних вимог подано з додержанням вимог статей 104-106 Кодексу адміністративного судочинства України, позов підсудний ОСОБА_2 окружному адміністративному суду, підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви та відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Суд визнав подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини другої статті 110 Кодексу адміністративного судочинства України, суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку. З цією метою суд може, зокрема, прийняти рішення про витребування документів та інших матеріалів.
Зважаючи на те, що згідно з частиною одинадцятою статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачені скорочені строки розгляду справ щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій, суд вважає за необхідне застосувати судовий виклик осіб, які беруть участь у справі, судових повідомлень шляхом надсилання тексту повістки електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.
Керуючись статтями 11, 22, 104-107, 110, 160, 165, 172, 175 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів до Васильківської міської ради ОСОБА_1 до Васильківської міської виборчої комісії Київської області в частині позовних вимог про скасування Постанови Васильківської міської виборчої комісії Київської області №38 від 28 вересня 2015 року "Про реєстрацію виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої партії до Васильківської міської ради Київської області" у частині реєстрації кандидата у депутати по багатомандатному виборчому округу до Васильківської міської ради Київської області ОСОБА_1 - залишити без розгляду.
Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів до Васильківської міської ради ОСОБА_1 до Васильківської міської виборчої комісії Київської області в частині позовних вимог про скасування Постанови Васильківської міської виборчої комісії Київської області №76 від 7 жовтня 2015 року "Про усунення порушень Закону України "Про місцеві вибори", згідно повідомлення Центральної виборчої комісії від 05.10.2015 року".
Справа розглядатиметься колегією у складі трьох суддів.
Запропонувати відповідачу подати суду до 16 год. 30 хв. 9 жовтня 2015 року письмові заперечення проти позову та докази на їх підтвердження.
В порядку підготовки справи до судового розгляду витребувати від відповідача:
- належним чином засвідчену копії: протоколу засідання Васильківської міської виборчої комісії, що відбулося 07.10.2015. року; протокол засідання Васильківської міської комісії , що відбулось 6 жовтня 2015 року; Постанови Васильківської міської виборчої комісії Київської області №76 від 7 жовтня 2015 року "Про усунення порушень Закону України "Про місцеві вибори", згідно повідомлення Центральної виборчої комісії від 05.10.2015 року"; Повідомлення Центральної виборчої комісії від 05.10.2015 року.
Закінчити підготовче провадження.
Призначити справу до судового розгляду на 09 жовтня 2015 року о 17:00.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні ОСОБА_2 окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд, 10-й поверх).
Викликати для участі в судовому засіданні сторони (їх представників).
Невідкладно повідомити осіб, визначених у частині десятій статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України, про відкриття провадження у справі.
Ухвала в частині відкриття провадження оскарженню не підлягає.
Ухвала в частині залишення позову без розгляду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Ухвала в частині залишення позову без розгляду може бути оскаржена в апеляційному порядку, передбаченому частиною пятою статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя:(підпис) ОСОБА_3
Згідно з оригіналом. Суддя:
І Н Ф О Р М А Ц І Я
про права та обовязки осіб, які беруть участь у справі,
встановлені Кодексом адміністративного судочинства України
Відповідно до ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.