Постанова № 51770574, 11.09.2015, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.09.2015
Номер справи
760/16772/15-п
Номер документу
51770574
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження №3-4966/15

у справі №760/16772/15-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 вересня 2015 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В., за участю представника органу доходів і зборів ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС, про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_2 (ОСОБА_2), адреса: АДРЕСА_1 (АДРЕСА_1), за ознаками порушеннь митних правил, передбачених ст. 473, ч. 1 ст. 483 МК України, -

В С Т А Н О В И В :

01.02.2015 в зону діяльності Київської міської митниці ДФС надійшло міжнародне поштове відправлення «EMS» EZ028956175US, яке пересилалось з США в Україну на адресу гр. ОСОБА_4

Відправник вказаного міжнародного поштового відправлення згідно товаросупровідних документів є гр. ОСОБА_2.

02.02.2015 року в період з 15 год. 30 хв. до 15 год. 45 хв. у відділі митного оформлення №1 митного поста «Спеціалізований» Київської міської митниці ДФС, розташованої на території Державного підприємства спеціального зв'язку «EMS», працівниками Київської міської митниці ДФС спільно із співробітниками ГУ СБУ України у м. Києві було проведено митний огляд вкладення зазначеного МПВ, про що складено відповідний акт про проведення огляду товарів.

Згідно з актом про проведення огляду товарів встановлено, що через митний кордон України переміщено металеві частини до вогнепальної зброї, а саме: стволи - 4 шт. з серійними номерами стволів: «НОМЕР_1», «НОМЕР_2», «НОМЕР_3 «НОМЕР_4» та металеві частини до зброї - 8 шт., які мають ознаки вогнепальної та має маркування «CTRO2LR».

Згідно з висновком експертного дослідження ДНДЕКЦ МВС України від 06.04.2015 №3-01/465, надані на дослідження предмети схожі на частини зброї являються частинами нарізної вогнепальної зброї - стволами, ствольними коробками, личиною, кріпленнями ців'я. Три предмети схожі на накладки є накладками на прицільні планки і частинами вогнепальної зброї не являються, виробництва США. Надані на дослідження предмети при складанні не утворюють вогнепальну зброю. Надані на дослідження предмети не придатні до здійснення пострілів, з причин описаних в дослідницькій частині.

У митній декларації (супровідному документі) міжнародного поштового відправлення «EMS» EZ028956175US, декларант/відправник в графі «Detailed Description of Contents» (Детальний опис вкладення) задекларував «Barrel» що в перекладі «ствол» з арт. AR0229ASY, AR0226ASY…., що не відповідає фактичному вкладенню.

Три предмети схожі на накладки, які є накладками на прицільні планки, у митній декларації EZ028956175US не задекларовано

За фактом виявленого порушення головним управління Служби безпеки України в м. Києві та Київській області проведено досудове розслідування у кримінальному провадженні №22015101110000025.

Київською міською митницею ДФС отримано матеріали щодо кримінального провадження №22015101110000025 від 12.02.2015, з яких слідує, що кримінальне провадження, внесене 12.02.2015 року до ЄРДР за №22015101110000025 за підозрою громадянина України ОСОБА_5, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 201 ч. 2 та ст. 263 КК України, закрите за відсутністю складу злочину, міжнародне поштове відправлення EZ028956175US із вмістом, не мають значення у кримінальному провадженні.

26.08.2015 року відносно відправника міжнародного поштового відправлення гр. ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил №0647/10000/15 за ст. 473, ч. 1 ст. 483 МК України.

Відповідно до вказаного протоколу на підставі ст. 511 МК України безпосередні предмети порушення митних правил вилучено та розміщено на склад митного органу. Вартість безпосередніх предметів правопорушення умовно складає 1,00 грн.

В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, не з'явилася, будучи належним чином повідомленою про день, час та місце судового засідання, за адресою, зазначеною в міжнародному поштовому відправленні.

Представник органу доходів і зборів в судовому засіданні підтримав позицію Київської міської митниці ДФС щодо притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 473, ч. 1 ст. 483 МК України, посилаючись на наявність в матеріалах справи достатніх доказів, які свідчать про порушення останнім митних правил.

Заслухавши пояснення представника митного органу, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.

Правила переміщення (пересилання) міжнародних поштових та експрес-відправлень через митний кордон України визначено ст.ст. 233-237 МК України. Крім того, зазначені правовідносини врегульовано Всесвітньою поштовою конвенцією, яка в силу ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України.

Частинами 7, 9 статті 233 МК України визначено, що міжнародні поштові (крім тих, що переміщуються через територію України транзитом) та експрес-відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях. За наявності достатніх підстав вважати, що в зазначених відправленнях містяться товари, щодо яких законодавством встановлено заборони та/або обмеження щодо переміщення через митний кордон України, а також за результатами проведення митного огляду на підставі вибіркових або випадкових перевірок органи доходів і зборів мають право вимагати пред'явлення зазначених відправлень.

Водночас статтею 235 МК України визначено заборони та обмеження щодо переміщення (пересилання) окремих видів товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Так відповідно до ч. 2 вказаної статті, забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання відповідно до актів Всесвітнього поштового союзу, а також товарів, відправлених з порушенням вимог нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв'язку.

Згідно п. 1.3 ст. 15 Всесвітньої поштової конвенції усі країни-члени або їхні призначені оператори мають можливість доповнювати списки заборон, які містяться в цій статті та які можуть бути застосовані відразу після їхнього внесення до відповідного довідника.

Пунктом 2.1.4 цієї ж Конвенції унесення інших предметів, увезення чи обіг яких заборонено в країні призначення, забороняється в усіх категоріях відправлень.

Статтею 26 Закону України «Про поштовий зв'язок» передбачено, що міжнародні поштові відправлення під час переміщення через митний кордон України пред'являються операторами для митного контролю. Водночас стаття 14-1 встановлює, заборону на пересилання у поштових відправленнях вкладення, які можуть становити загрозу життю та здоров'ю людей, призводити до знищення чи псування (пошкодження) інших поштових відправлень та поштового обладнання. Перелік вкладень, заборонених до пересилання у поштових відправленнях, порядок їх вилучення із поштових відправлень та розпорядження ними визначаються Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 37 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою КМУ від 05.03.2009 р. № 270 передбачено, що міжнародних поштових відправленнях, зокрема, забороняється пересилати вогнепальну зброю усіх видів і боєприпаси до неї, холодну зброю та інші предмети, спеціально призначені для нападу та оборони (кастети, стилети, балончики з рідиною паралітичної дії тощо), вибухові, легкозаймисті або інші небезпечні речовини, якщо інше не передбачено законодавством.

Відповідно до підпункту 1 п. 1 ст. 196 МК України, товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом не можуть бути пропущені через митний кордон України.

Згідно ст. 473 МК України, пересилання через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання актами Всесвітнього поштового союзу, є порушенням митних правил, яке тягне за собою конфіскацію цих товарів.

Відповідно до п. 10.7 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів , затвердженої наказом МВС України №622 від 21.08.98, пересилання поштою зброї, бойових припасів до зброї, основних частин зброї, пристроїв та патронів до них, пороху забороняється.

Порушення митних правил передбачене диспозицією ч. 1 ст. 483 МК, полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

При цьому відповідно до пункту 6 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 03.06.2005 року №8, документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.

Суддею встановлено, що гр. ОСОБА_2 вчинено дії, які полягали переміщенні через митний кордон України товарів відомості про які були відсутні у митній декларації EZ028956175US, тобто по документам, що містять неправдиві відомості щодо найменування та кількості товарів, а також, товари заборонені до пересилання, чим порушив вимоги законодавства України та Всесвітньої поштової конвенції.

Вказані обставини підтверджуються, зокрема, актом про проведення огляду товарів, висновком експертного дослідження ДНДЕКЦ МВС України від 06.04.2015 №3-01/465, даними протоколу про порушення митних правил.

Виходячи з вище викладеного, суддя знаходить, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ст. 473, ч. 1 ст. 483 МК України, об'єктивно підтверджується наданими суду та дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами.

У відповідності до ст. 486 МК України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Згідно ч. 1 ст. 527 МК України у справі про порушення митних правил орган доходів і зборів або суд (суддя), що розглядає справу, виносить, зокрема, постанову про накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

З огляду на положення закону наведені вище, а також беручи до уваги обставини встановлені в ході судового розгляду, суддя вважає за необхідне притягнути гр. ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 483 МК України, як за більш серйозне правопорушення, у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.

У відповідності до положень ст. 520 МК України з ОСОБА_2 на користь митного органу підлягають стягненню витрати в справі про порушення митних правил з розрахунку - 0,00108 євро (обрахована вартість за добу зберігання) * 30 днів (з 26.08.2015 по 25.09.2015), що становить 0,0324 євро.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 8, 40-1, 265, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 196, 197, 233-237, 473, 486-487, 495, 527 Митного кодексу України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Громадянина ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 473 Митного кодексу України.

Громадянина ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

На підставі ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України у виді штрафу у розмірі 1,00 грн.

Роз'яснити, що штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач - УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ - 38050812; МФО 820019; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р 31113106705010; призначення платежу - *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095.

Безпосередні предмети порушення митних правил, вилучені відповідно до протоколу від 26.08.2015 року №0647/10000/15, - стволи - 4 шт. з серійними номерами стволів: «НОМЕР_1», «НОМЕР_2», «НОМЕР_3 «НОМЕР_4» та металеві частини до зброї - 8 шт., які передані на зберігання на склад Київської міської митниці ДФС за адресою: м. Київ, б-р І. Лепсе, 8-А, - конфіскувати.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь митного органу витрати в справі про порушення митних правил в розмірі 0,0324 євро в гривневому еквіваленті станом на день здійснення платежу.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 243 грн. 60 коп., який необхідно сплатити за наступними банківськими реквізитами - отримувач коштів: УДК СУ у Солом'янському районі м. Києва; код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 38 050 812; рахунок отримувача: 312 122 067 000 10; банк отримувача: ГУ ДК СУ м. Києві; код банку отримувача (МФО) : 82 00 19; код класифікації доходів бюджету: 220 300 01; призначення платежу: судовий збір; код суду: 050.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 10 діб з дня її проголошення.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: