Головуючий у 1 інстанції - Давиденко Т.В.
Суддя-доповідач - Сухарьок М.Г.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2015 року справа №805/1680/15-а
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Сухарька М.Г., Компанієць І.Д., Гаврищук Т.Г.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «СК ЛТД» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 23 липня 2015 року у справі № 805/1680/15-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СК ЛТД» до Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 07 квітня 2015 року № 0000971501 ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 07.04.2015 року № 0000971501 про збільшення суми грошового зобов'язання з єдиного податку 4 групи (фіксованого сільськогосподарського податку) в розмірі 3660 грн. 58 коп. та застосування штрафних санкцій в сумі 915 грн. 15 коп. Позивач позовні вимоги мотивує тим, що їм подана податкова декларація з єдиного податку четвертої групи, разом з якою подана довідка Відділу Держземагентства у Кремінському районі, де вказано, що грошова оцінка з урахуванням коефіцієнта індексації становить по Бараниківській сільській раді - 12878 грн. 62 коп. за 1 га. При складанні звітності, на його думку, не було допущено методологічних та арифметично-логічних помилок, які несуть за собою заниження суми податкових зобов'язань. Вказує на те, що акт камеральної перевірки складений з порушенням вимог чинного законодавства, оскільки на адресу товариства надіслана його копія, яка не містить підписів уповноважених осіб податкового органу, просив позовну заяву задовольнити.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 23 липня 2015 року (ухвалою суду від 05 серпня 2015 року усунута описка і змінена дата постанови: з «21 липня 2015 року» на «23 липня 2015 року») в задоволенні позовних вимог відмовлено в повному обсязі.
Позивач ТОВ «СК-ЛТД» з постановою суду не погодився і подав апеляційну скаргу, вказавши на порушення при розгляді справи судом першої інстанції норм матеріального права. Апелянт зазначив, що при ухваленні рішення суд першої інстанції не вірно оцінив надані докази по справі. Так, начальником відділу Держземагентства у Кремінському районі Луганської області позивачу була надана довідка від 24.02.2015 року № 27-28-0.2-398/2-15 про розмір площі та грошову оцінку земельних ділянок по Бараниківській сільраді Кремінського району Луганської області, які знаходяться у користуванні позивача. У вказаній довідці в дужках містися примітка про те, що грошова оцінка земельних ділянок здійснена без застосування коефіцієнту 1,756. Апелянт вважає, що вказаний лист який був наданий на запит відповідача, не є офіційним документом і посилання відповідача на те, що позивач повинен був самостійно застосовувати коефіцієнт 1,756, незаконні.
Всі особи які беруть участь у справі, до апеляційного суду не з'явились, хоча були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання. Згідно пункту 2 частини першої статті 197 КАС України, суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до вимог ч.1 ст.195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції може вийти за межі доводів апеляційної скарги в разі встановлення під час апеляційного провадження порушень, допущених судом першої інстанції, які призвели до неправильного вирішення справи.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм процесуального права, вважає за необхідне у задоволенні вимог апеляційної скарги відмовити, а постанову суду залишити без змін з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «СК-ЛТД» зареєстроване в якості юридичної особи, включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (ЄДРПОУ 23124940), місцезнаходження юридичної особи: 84180, Донецька область, м. Миколаївка, вул. Щорса, 5, перебуває на обліку як платник податків у зв'язку із землекористуванням у Рубіжанській об'єднаній державній податковій інспекції (Кремінському відділенні) ГУ ДФС у Луганській області.
Після проведення камеральної перевірки даних задекларованих у податковій звітності з єдиного податку 4 групи (фіксованого сільськогосподарського податку) за 2015 рік, був складений акт від 20.03.2015 року № 49/1501-23124940, за висновками якого встановлені порушення пункту 123.1 ст. 123 Податкового Кодексу України, в результаті чого мало місце заниження суми податкових зобов'язань - єдиного податку 4 групи (фіксованого сільськогосподарського податку). За висновками акту було прийняте податкове повідомлення - рішення від 07.04.2015 року № 0000971501 про збільшення суми грошового зобов'язання з єдиного податку 4 групи (фіксованого сільськогосподарського податку) в розмірі 3660грн. 58коп. та застосування штрафних санкцій в сумі 915 грн. 15 коп.
Висновок податкового органу про порушення ТОВ "СК-ЛТД" вимог чинного законодавства зроблений на підставі відомостей щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, якими користується позивач.
20 лютого 2015 року позивачем до податкового органу надані податкові декларації з єдиного податку 4 групи по Бараниківській сільраді Кремінського району Луганської області.
Згідно листа Відділу Держземагентства у Кремінському районі Луганської області від 30.03.15 № 32-28-0.4-565/2-15, нормативно-правова оцінка 1 га ріллі по Бараниківській с/раді із земель колишнього КСП "Роздольне" станом на 1995 рік становить 3222грн. 07коп., станом на 01.01.2015 року з урахуванням коефіцієнту індексації 3,997 та коефіцієнту 1,756 до показників нормативної грошової оцінки ріллі становить 22614грн. 85коп.
Згідно довідки Відділу Держземагентства у Кремінському районі Луганської області ТОВ "СК-ЛТД" від 24.02.2015 року № 27-28-0.2-398/2-15 про розмір площі та грошову оцінку земельних ділянок по Бараниківській с/раді Кремінського району Луганської області, які знаходяться у користуванні позивача, грошова оцінка земельних ділянок здійснена без застосування коефіцієнту 1,756.
Відділом Держземагентства у Кремінському районі Луганської області надана довідка від 30.03.2015 року № 32-28-0.4-565/2-15 про розмір площі та грошову оцінку земельних ділянок по Бараниківській с/раді із земель колишнього КСП "Роздольне" станом на 1995 рік становить 3222,07грн., станом на 01.01.2015 року з урахуванням коефіцієнту індексації 3,997 та коефіцієнту 1.756, який застосовується до показників нормативної грошової оцінки ріллі становить 22614385грн. по Єпіфанівській с/раді Кремінського району Луганської області станом на 1995 рік становить 2911,22 грн., станом на 01.01.2015 року з урахуванням коефіцієнту індексації 3,997 та коефіцієнту 1.756, який застосовується до показників нормативно - грошової оцінки ріллі становить 20433, 07 грн.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 15.1. Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Об'єкт та база оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи визначені ст. 292-1 Податкового Кодексу України.
За приписами п.п. 292.1.1 п. 292.1 ст. 292 Податкового Кодексу України об'єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.
Права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.
Згідно п.п.292.1.2 п.292.1 ст.292 Податкового Кодексу України базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого розділом XII цього Кодексу.
Згідно ст.289 Податкового Кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Відповідно до п.289.1 ст.289 Податкового Кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.
Згідно п.289.3 ст.289 Податкового Кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.
Встановлено, що Листом від 14.01.2015 року №6-28-0.22-215/2-15 «Про індексацію нормативної грошової оцінки земель» Державне агентство земельних ресурсів України на виконання пункту 289.3 статті 289 Податкового кодексу України повідомило, що кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 1 січня 2015 року становить 3,997.
Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи та не заперечується сторонами, у податкових деклараціях, наданих позивачем до податкового органу, нормативна грошова оцінка земель, зайнятих ріллею, вказана позивачем без застосування коефіцієнту 1,756.
Пунктом 5 Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінетом Міністрів України від 23 березня 1995 року №213, передбачений коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель 1,756.
Для врахування змін у рентному доході, який створюється при виробництві зернових культур, до показників нормативної грошової оцінки ріллі, проведеної станом на 1 липня 1995 р. (з урахуванням індексації), застосовується коефіцієнт 1,756.
З вказаних положень Методики та подальшого її змісту, включаючи спеціальні формули, вбачається, що здійснення нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення покладено на спеціально уповноважені державою органи. Вказаний висновок кореспондується з відповідними нормами Податкового кодексу України.
Відповідно до п.п.292.1.3 п.292.1 ст.292-1 Податкового Кодексу України підставою для нарахування єдиного податку платникам четвертої групи є дані державного земельного кадастру та/або дані з державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння податку у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Як вбачається з матеріалів справи Відділом Держземагентства у Кремінському районі Луганської області позивачу надана довідка від 30.03.2015 року №32-28-0.4-565/2-15 про розмір площі та грошову оцінку земельних ділянок по Бараниківській с/раді із земель колишнього КСП "Роздольне" станом на 1995 рік становить 3222,07грн., станом на 01.01.2015 року з урахуванням коефіцієнту індексації 3,997 та коефіцієнту 1.756, який застосовується до показників нормативної грошової оцінки ріллі становить 22614385грн. по Єпіфанівській с/раді Кремінського району Луганської області станом на 1995 рік становить 2911,22грн., станом на 01.01.2015 року з урахуванням коефіцієнту індексації 3,997 та коефіцієнту 1.756, який застосовується до показників нормативно - грошової оцінки ріллі становить 20433,07грн.
Враховуючи вищевикладене, судова колегія прийшла до висновку, що рішення першої інстанції відповідає вимогам матеріального та процесуального права і не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі, судом ретельно перевірено доводи сторін, дано їм вірну оцінку, ухвала суду є законною і обґрунтованою, доводами апеляційної скарги висновки викладені в судовому рішенні не спростовуються, підстави для скасування постановленого по справі судового рішення відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «СК ЛТД» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 23 липня 2015 року у справі № 805/1680/15-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СК ЛТД» до Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 07 квітня 2015 року №0000971501 - залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 23 липня 2015 року у справі № 805/1680/15-а - залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя Сухарьок М.Г.
Судді Гаврищук Т.Г.
Компанієць І.Д.