ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"16" березня 2007 р. Справа №15/34-НА
за позовом Відкритого акціонерного товариства " Кам'янець-Подільське АТП 16855" м. Кам'янець-Подільський
до Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції м. Кам'янець-Подільський
про скасування податкових повідомлень-рішень від 19.07.2006р. за №0000591543/0, №0000601543/0, №0000611543/0, №0000621543/0, №0000631543/0, №0000641543/0, №0000651543/0, №0000661543/0, №0000671543/0, №0000681543/0
Суддя Муха М.Є.
Секретар судового засідання Стельмах Д.В.
Представники сторін:
від позивача Гнідко С.І. –за довіреністю від 18.12.2006р.
від відповідача Кушнір Д.А. –за довіреністю №14971/10/10-017 від 31.08.2006р.
Войт В.Д. –за довіреністю №8780/10/10-017 від 22.05.2006р.
У судовому засіданні згідно ч.3 ст. 160 КАСУ проголошено вступну і резолютивну частину постанови.
Суть спору
Позивач у позовній заяві та його представник в судовому засіданні наполягають на задоволенні позовних вимог. Просять суд скасувати податкові повідомлення-рішення Кам'янець-Подільської ОДПІ від 19.07.2006р. №0000591543/0, №0000601543/0, №0000611543/0, №0000621543/0, №0000631543/0, №0000641543/0, №0000651543/0, №0000661543/0, №0000671543/0, №0000681543/0 на загальну суму 5349грн. 31коп., посилаючись на те, що останні прийнято з порушенням вимог чинного законодавства. Наголошує на тому, що із змісту податкового повідомлення-рішення слідує, що останнє винесено відповідачем відповідно до пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Приписами підпункту 17.1.7 ст. 17 Закону 2181-ІІІ встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у відповідних розмірах. Однією з умов застосування фінансових санкцій відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону є порушення платником податків граничних строків проведення платежів встановлених цим Законом. Оскільки строки сплати податку на землю встановлюється спеціальним Законом, то у позивача відсутні правові підстави розповсюджувати дію Закону 2181-ІІІ в частині застосування фінансових санкцій за порушення строків сплати земельного податку. Аналогічної позиції при винесені рішень, дотримується ВАСУ який неодноразово в своїх рішеннях встановлював, що п.п.17.1.7 Закону 2181-ІІІ застосовується, якщо граничні строки податку прямо визначені даним Законом, а не в інших законодавчих актах.
Звертає увагу суду на те, що відповідачем невірно застосовано такий вид відповідальності за порушення строку сплати земельного податку, як штраф. Зазначив, що згідно преамбули Закону України „Про плату за землю” визначено, що цей Закон визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку. Статтею 25 Закону України „Про плату за землю” встановлено, що за прострочення встановлених строків сплати земельного податку справляється пеня у розмірах визначених законом. У зв’язку з викладеним вважає, що Кам'янець-Подільською ОДПІ неправомірно застосовано такий вид відповідальності як штраф, оскільки Законом України „Про плату за землю” такого виду відповідальності не передбачено.
Додатково зазначає, що застосування штрафних санкцій оспорюваними рішеннями відбулось за межами строків давності визначених ст.250 Господарського кодексу України.
Відповідач у відзиві на позов та його представник в судовому засіданні проти позовних вимог заперечують. Посилається на те, що під час проведення перевірок, працівником інспекції було встановлено, що сплата узгоджених сум податкових зобов'язань проводилась позивачем несвоєчасно, з порушенням встановлених чинним законодавством термінів. В актах перевірок (№/№ 5136/15303374244, 5135/15303374244, 5137/15303374244, 5138/15303374244, 5139/15303374244, 5140/158303374244, 5141/153003374244, 5142/15303374244, 5134/15303374244 від 19.07.2006р.), чітко відображені як граничні строки сплати узгоджених сум податкового зобов'язання по земельному податку згідно поданого Позивачем розрахунку, так і дата фактичної їх сплати та кількість днів, на яку затримано сплату. Згідно статті 14 Закону України „Про плату за землю” від 03.07.1992 року №2535-ХП (далі по тексту Закон № 2535-ХП), платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Відповідно до п.5.1. ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” - податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Тобто, в момент подання декларації відбувається погодження всіх сум податкових зобов'язань - як річної, так і тих, що належить сплачувати, як передбачено ст. 17 Закону України „Про плату за землю” - щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Звертає увагу суду на те, що стаття 9 Закону України „Про систему оподаткування”, чітко визначає зобов’язання платників обов’язкових платежів, серед яких, слід виділити обов'язок сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. А в разі недотримання цих вимог відповідно до ст. 11, цього ж Закону - відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов’язкових платежів) відповідно до законів України.
Враховуючи вищевикладене та те, що відповідно до ст.14 Закону України „Про систему оподаткування плата за землю, відноситься до загальнодержавних податків, механізм адміністрування його визначається Законом України „Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535-ХП, де окрім строків подання звітності та порядку сплати плати за землю, в ст.26 зазначено, що за порушення Закону України „Про плату за землю” платники несуть відповідальність, передбачену Земельним кодексом України та законами України. Стаття ж 27 цього Закону наголошує, що контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби. Зауважує, що стаття 25 Закону № 2535-ХП - лише передбачає порядок застосування пені, яка є різновидом відповідальності, що носить фінансовий характер. З врахуванням викладеного вважає, що при несвоєчасній сплаті податку за землю не є виключним застосування пені, а тому застосування в цьому випадку положень ст.17 Закону України № 2181- 111 щодо нарахування у відповідному розмірі штрафних санкцій є правомірним та таким, що відповідає нормам чинного законодавства. Що стосується питання застосування фінансових санкцій відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України 2181-ІП, лише за умов порушення платником податків граничних строків проведення платежів встановлених цим Законом, то відповідач звертає увагу суду на те, що даний Закон даючи визначення термінів, які вживаються у цьому Законі в ст.1 зазначає, що податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України (п.1.2 ст.1); податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (п.1.11 ст. 1). Тобто законом передбачено існування різних строків сплати та подання декларації. З врахуванням викладеного просить суд у позові відмовити.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
19.07.2006року працівниками Кам’янець-Подільської ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку ВАТ „Автотранспортне підприємство 16855” (код 03374244) з питання своєчасності погашення узгодженої суми податкового зобов’язання по земельному податку згідно поданого розрахунку за 2005рік (вх.№578 від 31.01.2005р.). Перевірка проводилась 19.07.2006р. по 19.07.2006р. За результатами перевірки складено акт №5135/15303374244.
У акт перевірки зазначено, що розрахунок по земельному податку за 2005р. подано до Кам’янець-Подільської ОДШ „31” січня 2005р. за № 578 згідно якого виникло податкове зобов'язання в сумі 23235грн. річна, місячна 1936грн. 25коп.
Відповідно ст.17 Закону України „Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535-ХІІ із змінами та доповненнями (далі - Закон № 2535-ХІІ) податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю , щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, тобто в даному випадку з врахуванням переплати станом на 30.01.2006 року податкове зобов'язання в сумі 1479,41 грн. необхідно сплатити в строк по 30.01.2006р.
Фактично сплата проводилась підприємством з порушенням термінів встановлених вище вказаним Законом № 2535 - XII, зокрема: 30.03.2006 р., тобто з затримкою на 59 календарних днів (розрахунок додається); 28.04.2006р., тобто з затримкою на 88 календарних днів (розрахунок додається); 23.06.2006р., тобто з затримкою на 144 календарних днів (розрахунок додається).
Перевіркою встановлено, що суб’єктом господарювання ВАТ АТП 16855 несвоєчасно сплачено узгоджене податкове зобов'язання з земельного податку в сумі 1479,41 грн., чим порушено ст.17 Закону України „Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535-ХІІ із змінами та доповненнями. За дане порушення передбачена відповідальність згідно ст.26 Закону України „Про плату за землю”, п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
На підставі даного акту перевірки 19.07.2006р. Кам’янець-Подільською ОДПІ винесено податкові повідомлення-рішення №0000611543/0, яким визначено суму податкового зобов’язання по земельному податку в розмірі 256грн. 64коп. та №0000601543/0, яким визначено суму податкового зобов’язання по земельному податку в розмірі 98грн. 12коп.
19.07.2006року працівниками Кам’янець-Подільської ОДПІ складено акт перевірки ВАТ АТП 16855 №5141/15303374244.
У акті перевірки зазначено, що розрахунок по земельному податку за 2005р. подано до Кам’янець-Подільської ОДШ „31” січня 2005р. за № 578 згідно якого виникло податкове зобов'язання в сумі 23235грн. річна, місячна 1936грн. 25коп.
Відповідно ст.17 Закону України „Про плату за землю” з врахуванням переплати станом на 30.05.2005року податкове зобов'язання в сумі 1936грн. 25коп. необхідно сплатити в строк по 30.05.2005р. Фактично сплата проводилась підприємством з порушенням термінів встановлених вище вказаним Законом № 2535 - XII, зокрема: 29.09.2005р., тобто з затримкою на 122 календарних днів (розрахунок додається).
На підставі даного акту перевірки 19.07.2006р. Кам’янець-Подільською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0000671543/0, яким визначено суму податкового зобов’язання по земельному податку в розмірі 968грн. 13коп.
19.07.2006року працівниками Кам’янець-Подільської ОДПІ складено акт перевірки ВАТ АТП 16855 №5137/15303374244.
У акті перевірки зазначено, що розрахунок по земельному податку за 2005р. подано до Кам’янець-Подільської ОДШ „31” січня 2005р. за № 578 згідно якого виникло податкове зобов'язання в сумі 23235грн. річна, місячна 1936грн. 25коп.
Відповідно ст.17 Закону України „Про плату за землю” з врахуванням переплати станом на 30.09.2005року податкове зобов'язання в сумі 1936грн. 25коп. необхідно сплатити в строк по 30.09.2005р. Фактично сплата проводилась підприємством з порушенням термінів встановлених вище вказаним Законом № 2535 - XII, зокрема: 05.10.2005р., тобто з затримкою на 5 календарних днів (розрахунок додається).
На підставі даного акту перевірки 19.07.2006р. Кам’янець-Подільською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0000631543/0, яким визначено суму податкового зобов’язання по земельному податку в розмірі 193грн. 63коп.
19.07.2006року працівниками Кам’янець-Подільської ОДПІ складено акт перевірки ВАТ АТП 16855 №5140/15303374244.
У акті перевірки зазначено, що розрахунок по земельному податку за 2005р. подано до Кам’янець-Подільської ОДШ „31” січня 2005р. за № 578 згідно якого виникло податкове зобов'язання в сумі 23235грн. річна, місячна 1936грн. 25коп.
Відповідно ст.17 Закону України „Про плату за землю” з врахуванням переплати станом на 30.06.2005року податкове зобов'язання в сумі 1936грн. 25коп. необхідно сплатити в строк по 30.06.2005р. Фактично сплата проводилась підприємством з порушенням термінів встановлених вище вказаним Законом № 2535 - XII, зокрема: 29.09.2005р., тобто з затримкою на 91 календарний день (розрахунок додається).
На підставі даного акту перевірки 19.07.2006р. Кам’янець-Подільською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0000681543/0, яким визначено суму податкового зобов’язання по земельному податку в розмірі 968 грн. 13коп.
19.07.2006року працівниками Кам’янець-Подільської ОДПІ складено акт перевірки ВАТ АТП 16855 №5139/15303374244.
У акті перевірки зазначено, що розрахунок по земельному податку за 2005р. подано до Кам’янець-Подільської ОДШ „31” січня 2005р. за № 578 згідно якого виникло податкове зобов'язання в сумі 23235грн. річна, місячна 1936грн. 25коп.
Відповідно ст.17 Закону України „Про плату за землю” з врахуванням переплати станом на 01.08.2005року податкове зобов'язання в сумі 1936грн. 25коп. необхідно сплатити в строк по 02.08.2005р. Фактично сплата проводилась підприємством з порушенням термінів встановлених вище вказаним Законом № 2535 - XII, зокрема: 29.09.2005р., тобто з затримкою на 59 календарних днів (розрахунок додається).
На підставі даного акту перевірки 19.07.2006р. Кам’янець-Подільською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0000651543/0, яким визначено суму податкового зобов’язання по земельному податку в розмірі 387грн. 25коп.
19.07.2006року працівниками Кам’янець-Подільської ОДПІ складено акт перевірки ВАТ АТП 16855 №5138/15303374244. У акті перевірки зазначено, що розрахунок по земельному податку за 2005р. подано до Кам’янець-Подільської ОДШ „31” січня 2005р. за № 578 згідно якого виникло податкове зобов'язання в сумі 23235грн. річна, місячна 1936грн. 25коп.
Відповідно ст.17 Закону України „Про плату за землю” з врахуванням переплати станом на 30.08.2005року податкове зобов'язання в сумі 1936грн. 25коп. необхідно сплатити в строк по 30.08.2005р. Фактично сплата проводилась підприємством з порушенням термінів встановлених вище вказаним Законом № 2535 - XII, зокрема: 29.09.2005р., тобто з затримкою на 30 календарних днів (розрахунок додається).
На підставі даного акту перевірки 19.07.2006р. Кам’янець-Подільською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0000641543/0, яким визначено суму податкового зобов’язання по земельному податку в розмірі 193грн. 63коп.
19.07.2006року працівниками Кам’янець-Подільської ОДПІ складено акт перевірки ВАТ АТП 16855 №5134/15303374244. У акті перевірки зазначено, що розрахунок по земельному податку за 2005р. подано до Кам’янець-Подільської ОДШ „31” січня 2005р. за № 578 згідно якого виникло податкове зобов'язання в сумі 23235грн. річна, місячна 1936грн. 25коп.
Відповідно ст.17 Закону України „Про плату за землю” з врахуванням переплати станом на 30.03.2005року податкове зобов'язання в сумі 1922грн. 14коп. необхідно сплатити в строк по 30.03.2005р. Фактично сплата проводилась підприємством з порушенням термінів встановлених вище вказаним Законом № 2535 - XII, зокрема: 31.08.2005р., тобто з затримкою на 154 календарних дні (розрахунок додається).
На підставі даного акту перевірки 19.07.2006р. Кам’янець-Подільською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0000591543/0, яким визначено суму податкового зобов’язання по земельному податку в розмірі 961грн. 07коп.
19.07.2006року працівниками Кам’янець-Подільської складено акт перевірки ВАТ АТП 16855 №5142/15303374244. У акті перевірки зазначено, що розрахунок по земельному податку за 2005р. подано до Кам’янець-Подільської ОДШ „31” січня 2005р. за № 578 згідно якого виникло податкове зобов'язання в сумі 23235грн. річна, місячна 1936грн. 25коп.
Відповідно ст.17 Закону України „Про плату за землю” з врахуванням переплати станом на 04.05.2005року податкове зобов'язання в сумі 1936грн. 25коп. необхідно сплатити в строк по 04.05.2005р. Фактично сплата проводилась підприємством з порушенням термінів встановлених вище вказаним Законом № 2535 - XII, зокрема: 31.08.2005р., тобто з затримкою на 119 календарних днів (розрахунок додається), 29.09.2005р., тобто з затримкою на 148 календарних днів (розрахунок додається).
На підставі даного акту перевірки 19.07.2006р. Кам’янець-Подільською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0000661543/0, яким визначено суму податкового зобов’язання по земельному податку в розмірі 968грн. 13коп.
19.07.2006року працівниками Кам’янець-Подільської ОДПІ складено акт перевірки ВАТ АТП 16855 №5136/15303374244. У акті перевірки зазначено, що розрахунок по земельному податку за 2005р. подано до Кам’янець-Подільської ОДШ „31” січня 2005р. за № 578 згідно якого виникло податкове зобов'язання в сумі 23235грн. річна, місячна 1936грн. 25коп.
Відповідно ст.17 Закону України „Про плату за землю” з врахуванням переплати станом на 03.01.2006року податкове зобов'язання в сумі 1772грн. 90коп. необхідно сплатити в строк по 03.01.2006р. Фактично сплата проводилась підприємством з порушенням термінів встановлених вище вказаним Законом № 2535 - XII, зокрема: 30.03.2006р., тобто з затримкою на 86 календарних днів (розрахунок додається).
На підставі даного акту перевірки 19.07.2006р. Кам’янець-Подільською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0000621543/0, яким визначено суму податкового зобов’язання по земельному податку в розмірі 354грн. 58коп.
В матеріалах справи наявний акт відмови посадових осіб ВАТ „АТП 16855” від підпису матеріалів невиїзної документальної перевірки по питанню своєчасності сплати земельного податку.
Не погоджуючись з податковими повідомленнями-рішеннями Кам'янець-Подільської ОДПІ від 19.07.2006р. №0000591543/0, №0000601543/0, №0000611543/0, №0000621543/0, №0000631543/0, №0000641543/0, №0000651543/0, №0000661543/0, №0000671543/0, №0000681543/0 прийнятими за результатами проведеної невиїзної документальної перевірки по питанню своєчасності сплати земельного податку, якими ВАТ „Кам’янець-Подільське АТП 16855” визначено податкове зобов’язання по сплаті земельного податку на загальну суму 5349грн. 31коп. позивач просить суд скасувати останні, як такі, що прийняті з порушенням вимог чинного законодавства.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне:
Відповідно до ч.1 ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Частиною 2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Перевіркою своєчасності сплати земельного податку відповідачем встановлено несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань по даному податку позивачем, у зв’язку із чим в актах констатується факт порушення статті 17 Закону України „Про плату за землю„ від 03.07.1992р. №2535-ХІІ.
На підставі акту перевірки та відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідачем 19.07.2006 року були прийняті податкові повідомлення-рішення №0000591543/0, №0000601543/0, №0000611543/0, №0000621543/0, №0000631543/0, №0000641543/0, №0000651543/0, №0000661543/0, №0000671543/0, №0000681543/0, якими визначено штрафні санкції позивачу за платежем: земельний податок.
Зазначені податкові повідомлення-рішення суд вважає такими, що прийняті без достатніх правових підстав з врахуванням наступного.
Відповідно до ст.206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону .
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку встановлено Законом України „Про плату за землю” від 03.07.1992р. №2535-ХІІ.
Сплата податкового зобов'язання по земельному податку здійснюється у строки, встановлені статтею 17 цього Закону.
Частиною першою статті 17 Закону передбачається, зокрема, що податкове зобов'язання щодо земельного податку сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
З введенням у дію Закону України „Про Державний бюджет на 2000 рік” від 17.02.2000р. №1458-ІІІ набрали чинності положення статті 45 цього Закону, у відповідності до яких встановлювались інші строки сплати земельного податку. Цією статтею Закону було встановлено, що земельний податок та орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній та комунальній власності, сплачуються платниками (крім громадян та виробників сільськогосподарської та рибної продукції) щомісячно до 15 числа наступного місяця за звітним. При цьому статтею 16 Закону України „Про Державний бюджет на 2000 рік” дію частини 1 статті 17 Закону України „Про плату за землю” щодо строків сплати земельного податку було зупинено.
Дію цієї частини статті 17 щодо строків сплати земельного податку платниками (крім громадян та виробників сільськогосподарськой та рибної продукції) було зупинено і в подальшому згідно із Законами України: „Про Державний бюджет України на 2001 рік” від 01.12.2000 №2120-ІІІ, „Про Державний бюджет України на 2002 рік” від 20.12.2001р. №2905-III, „Про Державний бюджет України на 2003 рік” від 26.12.2002р. №380-ІV, „Про Державний бюджет України на 2004 рік” від 27.11.2003р. №1344-ІV, „Про Державний бюджет України на 2005 рік” від 23.12.2004р. №2285-IV. Таким чином, у 2005 році діяли строки сплати земельного податку, визначені у ст.45 Закону України „Про державний бюджет України на 2000 рік”.
Статтею 25 Закону України „Про плату за землю” (зі змінами та доповненнями), за прострочення встановлених строків сплати податку (ст.17 цього Закону) справляється пеня у розмірах, визначених законом. Розмір пені за несвоєчасне внесення орендної плати передбачається у договорі оренди, проте він не може перевищувати ставки пені за несвоєчасну сплату земельного податку.
Судом враховується, що відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (зі змінами та доповненнями), податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 17.1.7. п. 17.1 ст. 17 зазначеного Закону встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у відповідних розмірах.
Отже, згідно пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” однією з умов застосування фінансових санкцій є порушення платником податків граничних строків проведення платежів, встановлених цим Законом. Оскільки строки сплати податку на землю та відповідальність за порушення цих строків встановлюються спеціальним Законом, то у позивача відсутні правові підстави розповсюджувати дію Закону України №2181-ІІІ, в частині застосування фінансових санкцій за порушення строків, на дані правовідносини.
За таких обставин суд вважає позовні вимоги позивача про скасування податкових повідомлень-рішень Кам'янець-Подільської ОДПІ від 19.07.2006р. №0000591543/0, №0000601543/0, №0000611543/0, №0000621543/0, №0000631543/0, №0000641543/0, №0000651543/0, №0000661543/0, №0000671543/0, №0000681543/0 обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.
Доводи відповідача судом до уваги не приймаються з підстав викладених вище. При цьому суд зважає на приписи ст.71 КАС України, в силу якої, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльність суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи задоволення позову згідно ч. 3 ст. 94 КАСУ судові витрати, здійснені позивачем, зокрема держмито в сумі 3,40 грн. присуджуються йому. При цьому згідно ч. 1 ст. 94 цього Кодексу документально підтверджені судові витрати присуджуються з Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 105, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Відкритого акціонерного товариства „Кам’янець-Подільське АТП 16855” м. Кам’янець-Подільський до Кам’янець-Подільської об’єднаної державної податкової інспекції м. Кам’янець-Подільський про скасування податкових повідомлень-рішень Кам'янець-Подільської ОДПІ від 19.07.2006р. №0000591543/0, №0000601543/0, №0000611543/0, №0000621543/0, №0000631543/0, №0000641543/0, №0000651543/0, №0000661543/0, №0000671543/0, №0000681543/0 задовольнити.
Скасувати податкові повідомлення-рішення Кам'янець-Подільської ОДПІ від 19.07.2006р. №0000591543/0, №0000601543/0, №0000611543/0, №0000621543/0, №0000631543/0, №0000641543/0, №0000651543/0, №0000661543/0, №0000671543/0, №0000681543/0.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Відкритого акціонерного товариства „Кам’янець-Подільське АТП 16855” (м. Кам’янець-Подільський, вул. Нігинське шосе, 3, код ЄДРПОУ 03374244) понесені витрати по сплаті судового збору в розмірі 3грн. 40коп. (три гривні 40коп.)
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя М.Є. Муха
Постанова складена у повному обсязі і підписана 21.03.2007р.
Віддруковано 3 примірники:
1 –до справи;
2 –позивачу;
3 –відповідачу.