12.12.2013
Справа № 469/1633/13-п
3/469/672/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 грудня 2013 рокусмт.Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Старчеус О.П., при секретарі Морозовій С.М., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, гр. України, не одруженого, має на утриманні одну неповнолітню дитину, не працюючого, ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ч.1 ст.88-1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И Л А:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №000804/2126 від 23.10.2013 року, 23.10.2013 року о 14.20 год. ранку в с. Коблеве, на ринку «Коблевський», був затриманий громадянин ОСОБА_1, котрий спільно з громадянином ОСОБА_2, на якого також складено протокол про адміністративне правопорушення №000803/2127, займався незаконним продажем свіжої риби атерина без документів, що підтверджують законне придбання риби та сертифікату якості. Громадянин ОСОБА_1 затриманий під час продажу риби. Своїми діями ОСОБА_1 грубо порушив вимоги п.3.14 «Правил любительського і спортивного рибальства»
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав і пояснив, що 23.10.2013 року він купив рибу на ставнику і продавав її без документів, підтверджуючих законність придбання, в звязку з чим на нього було складено протокол. У вчиненому щиро розкаявся.
Поняття терміну сертифікату якості дано в Вікіпедії, згідно якої сертифікат якості - це письмовий документ, складений у довільній формі та виданий виробником товару (продукції), щоб підтвердити відповідність виробленого ним товару (продукції) вимогам, які висуваються до якості такого товару (продукції).
Наказом № 163 від 25.10.11 р. "Про внесення змін до Переліку продукції , що підлягає обовязковій сертифікації в Україні" зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.11.11 р. за № 1310/20048 з Переліку продукції, що підлягає обовязковій сертифікації в Україні виключено п.26.34 " Риба та оселедці з терміном придатності до споживання понад 30 діб".
Основні правові і організаційні засади забезпечення якості та безпеки риби, інших водних живих ресурсів, виготовленої з них харчової продукції для життя і здоров"я населення та запобігання негативному впливу на довкілля у разі вилову, переробки, фасування та переміщення через митний кордон України визначені Законом України № 486-ІУ від 06.02.03 р. " Про рибу, інші водні живі ресурси та харчову продукцію з них".
Відповідно до ч.1 Закону документом, що підтверджує відповідність конкретної партії продуктів лову та харчової продукції з них вимогам ветеринарно-санітарної безпеки є ветеринарне свідоцтво.
Ст.8 Закону передбачено, що продукти лову реалізуються або використовуються для переробки тільки за наявності ветеринарного свідоцтва.
Таким чином для реалізації риби вимагається не сертифікат якості, а ветеринарне свідоцтво
Крім того, вина ОСОБА_1. підтверджується сукупністю даних протоколу про адміністративне правопорушення №003625/2067 від 21.10.2013 року, особистими поясненнями, даними при складенні протоколу (а.с.1).
В діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.88-1 КУпАП, як порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу
Обставиною, що помякшує відповідальність за адміністративне правопорушення є щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
На підставі ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 34,41 гривень.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, обставини, що пом`якшують відповідальність, а також заподіяну майнову шкоду рибним запасам України ОСОБА_1, на підставі ст.40 КУпАП на порушника необхідно покласти обовязок відшкодувати заподіяну шкоду в сумі 51 (п`ятдесят однієї) гривні.
Застосування конфіскації обєктів тваринного світу є неможливим, так як вони є такими, що швидко псуються
Керуючись ст.ст.34, 40, 252,280,283, п.1 ст.284 КУпАП,-
п о с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.88-1 КУпАП, і піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 51 (п`ятдесят однієї) гривні у дохід держави на розрахунковий рахунок : 31118106700047, код платежу 21081100, УДК у Миколаївській області, МФО 826013, ЄДРПОУ 37969258.
Юридичною особою, що представляє інтереси держави у виконавчому провадженні, є ДПІ в Березанському районі.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 34 (тридцять чотири) грн. 41 коп. на рахунок УДК в Березанському районі №31212206700047, МФО 826013, код отримувача 37969258, код класифікації доходів бюджету 22030001, банк ГУДКСУ в Миколаївській області. Призначення платежу: судовий збір; код ЄДРПОУ Березанського районного суду 02892505; п.5 ст.4.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через Березанський районний суд Миколаївської області прокурором, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора, та може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя : підпис
З оригіналом згідно.
Суддя Березанського районного суду О.П.Старчеус