Головуючий суддя 1-ї інстанції - Ушаков Т.С. справа № 2а-722/09/1270
Суддя-доповідач Дяченко С.П.
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
17 вересня 2009 року справа № 2-а-722/09/1270
зал судового засідання № 5 у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Дяченко С.П.
суддів: Сіваченко І.В.
Нікуліна О.А.
| при секретарі судового засідання | Козловій О.М., | за участю представника позивача |
|
| ОСОБА_1- за дов. від 31.08.2009р. |
| не з'явився |
| розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу | Державної податкової інспекції у м. Первомайську Луганської області | на постанову Луганського окружного адміністративного суду |
| від | 26 січня 2009 року |
|
| по адміністративній справі | № 2-а-722/09/1270 (суддя Ушаков Т.С.) |
|
| за позовом | Відкритого акціонерного товариства ?ІНФОРМАЦІЯ_1»” м. Первомайськ | до | Державної податкової інспекції у м. Первомайську Луганської області | про | визнання недійсним податкового повідомлення -рішення ВСТАНОВИЛА: Позивач звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Первомайську Луганської області про визнання недійсним податкового повідомлення - рішення № 0000542301/0 від 21.08.08 р., відповідно до якого підприємству було донараховано зобов'язання на загальну суму 11927,67 грн.: за основним платежем 7951,78 грн., за штрафними ( фінансовими) санкціями - 3975,89 грн. Відкрите акціонерне товариство "ІНФОРМАЦІЯ_1» просить визнати недійсним податкове повідомлення -рішення. Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 26.01.2009 р. позов Відкритого акціонерного товариства «ІНФОРМАЦІЯ_1» був задоволений. Визнано недійсним податкове повідомлення-рішення № 0000542301/0 від 21.08.08 р, яким підприємству донараховано зобов'язання на загальну суму - 1 1927,67 грн. З постановою суду першої інстанції не погодився відповідач , надав апеляційну скаргу, з посиланням на невідповідність висновку суду обставинам справи, що мають значення для справи, порушення судом норм матеріального права. Просить скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог, відмовити . При апеляційному перегляді справи, представник позивача просив залишити постанову суду першої інстанції без змін , апеляційну скаргу - без задоволення. Відповідач в судове засідання не з'явився , про дату, час та місце апеляційного розгляду був повідомлений належним чином. Колегія суддів, заслухавши суддю - доповідача, представника позивача , перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне. Відповідно п.п..7.5.1.п.7.5 Закону України " Про податок на додану вартість" передбачено право платника податків на податковий кредит у випадках, коли відбувається дата здійснення першої з подій: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податків на оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - у разі розрахунків з використанням кредитних дебетових картотек або комерційних чеків; або дата отримання податкової, яка засвідчує факт придбання платником податків товарів (робіт, послуг). Не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними або митними деклараціями. Задовольняючи позивні вимоги, суд першої інстанції правильно встановив обставини по справі, застосував норми матеріального і процесуального права, виходячи з наступного. Позивач є юридичною особою , включений до ЄДРПОУ 12.02 2008 року (арк. справи 42) Внаслідок проведення перевірки підприємства Державною податковою інспекцією у м. Первомайську Луганської області в порушення вимог п.1.8., п.п.7.2.1. п.7.2., п.п.7.4.1., п.7.4.5. п 7.4., п.7.5.1. п. 7.5 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.97 р. №168/97 ВР відповідно акту від 21.08.08 р. №710/23-05758925 по декларації за вересень 2006 року №13140 від 20.10.2006 р. встановлено перевищення заявленої суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом. За результатом перевірки відповідачем встановлено заниження податку на додану вартість на суму 7951,75 грн. Податковим повідомленням - рішенням № 0000542301/0 від 21.08.08 р., підприємству було донараховано зобов'язання на загальну суму 11927,67 грн.: за основним платежем 7951,78 грн., за штрафними ( фінансовими) санкціями - 3975,89 грн. Згідно акту перевірки від 21.08.08 р. суми податку на додану вартість, по зазначеним податковим накладним, включені до податкового кредиту за серпень 2006 року і відображені у реєстрі отриманих податкових накладних, та відповідають даним податкової декларації з ПДВ за серпень 2006 року. Судом встановлено , що податкові накладні були складені у відповідності з вимогами пп.7.2.1 п.7.2 Закону України "Про податок на додану вартість" та наказу ДПА України "Про затвердження форм податкової накладної, книги обліку придбання та книги обліку продажу товарів робіт, послуг( порядку їх заповнення" від 30.05.97 р. №165. Положення Закону України "Про податок на додану вартість" не ставлять отримане бюджетне відшкодування платником податків в залежність від податкового обліку (стану) інших осіб і фактичної уплати контрагентами податку до бюджету. У випадку , якщо контрагент не виконав свої зобов'язання перед бюджетом, то відповідальність : негативні наслідки наступають саме для такого контрагента. При цьому покупець, який виконав відповідні умови для отримання відшкодування і має належне підтвердження розміру свого податкового кредиту, права на отримання бюджетного відшкодування не позбавляється. Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те , що оскільки Закон України "Про податок на додану вартість" не передбачає відслідкування підприємством, яке заявило відшкодування ПДВ, розрахунків з бюджетом всіх підприємств "ланцюга", то це не може бути перешкодою для підприємства в отриманні податкового кредиту. У розумінні статті 67 Конституції України , кожен зобов»язаний сплачувати податки та збори в порядку та розмірах, встановлених законом. . Частиною 1 статті 19 Конституції України , визначено , що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Колегія суддів вважає , що діюче законодавство України, у тому числі і Закон України «Про податок на додану вартість», не встановлює обов'язок покупця сплачувати ПДВ до бюджету, якщо такий податок не буде сплачено продавцем або іншою особою, з урахуванням суми податку, який одержано від покупця у ціні товару. Згідно положень Закону України «Про податок на додану вартість « сума податку на додану вартість, яка включена до ціни товару, є податковим зобов'язанням продавця товару та саме продавець товару несе обов'язок з оплати цього податку до бюджету. Колегія суддів дійшла висновку про те, що підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні, а тому відхиляє апеляційну скаргу і залишає судове рішення без змін. Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Первомайську Луганської області, залишити без задоволення. Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 26 січня 2009 р. по адміністративній справі №2а - 722/09/1270 за позовом Відкритого акціонерного товариства «ІНФОРМАЦІЯ_1» до Державної податкової інспекції у м. Первомайську Луганської області про визнання недійсним податкового повідомлення - рішення , залишити без змін. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня складення її в повному обсязі.
Головуючий: Дяченко С.П. Судді: Сіваченко І.В. Нікулін О.А.