Ухвала суду № 49988056, 19.11.2013, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.11.2013
Номер справи
822/3912/13-а
Номер документу
49988056
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/3912/13-а

У Х В А Л А

19 листопада 2013 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Фелонюк Д.Л. розглянувши заяву ОСОБА_1 - координатора представників громадськості в робочих групах по перевірці відповідності встановлених тарифів на послуги ЖКГ в м.Славуті в адміністративній справі за позовом Славутського міжрайонного прокурора, третя особа на стороні позивача , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - сектор Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області до Славутської міської ради , виконавчого комітету Славутської міської ради, третя особа на стороні відповідача , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Славутське управління водопровідно-каналізаційного господарства про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В :

18.11.2013 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 - координатора представників громадськості в робочих групах по перевірці відповідності встановлених тарифів на послуги ЖКГ в м.Славуті про залучення його в якості третьої особи, що заявляє самостійні вимоги на стороні позивача по адміністративній справі №822/3912/13-а за позовом Славутського міжрайонного прокурора, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - сектор Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області до Славутської міської ради, виконавчого комітету Славутської міської ради, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Славутське управління водопровідно-каналізаційного господарства про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії і адміністративний позов відповідно до якого просить визнати протиправними дії Славутської міської ради в особі міського голови ОСОБА_2 щодо відхилення подання Славутського міжрайонного прокурора №110-2109 від 21.08.2013 року про усунення порушень закону (рішення міської ради №19-33/2013 від 20.09.2013р.); визнати протиправними дії виконавчого комітету Славутської міської ради в особі міського голови ОСОБА_2 щодо невиконання доручення №1022-29/478 від 09.08.2013р. сектору Державної інспекції з контролю за цінами у Хмельницькій області про скасування рішення виконавчого комітету №1 від 09.01.2013р. "Про встановлення тарифів на водопостачання та водовідведення" (рішення №281 від 22.08.2013р.); зобов'язати виконавчий комітет Славутської міської ради скасувати рішення №1 від 09.01.2013р. "Про встановлення тарифів на водопостачання та водовідведення" введеного в дію з 01.02.2013р. з часу його прийняття та повернути розміри тарифів з водопостачання та водовідведення до розміру, що діяв до 01.02.2013 року; зобов'язати Славутське УВКГ провести перерахунок сплачених зайвих сум за послуги водопостачання та водовідведення за період з 01.02.2013р. до часу його здійснення, а надлишково сплачені кошти зарахувати в рахунок майбутніх платежів; зобов'язати Славутське УВКГ підготувати розрахунки нових тарифів на водопостачання та водовідведення згідно діючих норм чинного законодавства та подати у виконавчий комітет Славутської міської ради на затвердження.

Відповідно до ч.1 ст.53 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, можуть вступити у справу у будь-який час до закінчення судового розгляду, пред'явивши адміністративний позов до сторін.

Статтею 54 КАС України встановлено, що крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, мають права позивача.

Юридичний зміст правовідносин складають суб'єктивне право та юридичний обов'язок, суб'єктивне право визначається в правовій науці як гарантовані законом вид і міра можливого чи дозволеного поводження особи, а юридичний обов'язок - як вид і міра належного чи необхідного поводження.

Оглядом поданої позовної заяви та доданих до неї документів встановлено її невідповідність вимогам ст.106 КАС України, а саме згідно п.4 ч.1 - у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; п.4 ч.1 - у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; ч.3 - до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати; ч.4 - позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Так, до поданого адміністративного позову не додано документу про сплату судового збору; не подано документів, що підтверджують повноваження ОСОБА_1 на звернення з даним позовом до суду в інтересах громадськості; частина позовних вимог визначена до Славутського управління водопровідно-каналізаційного господарства, яке є третьою особою без самостійних вимог на стороні відповідача.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ст.8 Закону України "Про державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012 №5515-VI, з 01.01.2013 року мінімальна заробітна плата становить 1147,00 грн..

Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин заяву ОСОБА_1 про залучення в якості третьої особи, що заявляє самостійні вимоги на стороні позивача та адміністративний позов належить залишити без руху. Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем у строк до 28 листопада 2013 року шляхом подання: доказів сплати судового збору за подання позову з вимогою немайнового характеру в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір"; документів, що підтверджують повноваження ОСОБА_1 на звернення з даним позовом до суду в інтересах територіальної громади міста Славути; подання адміністративного позову та його копій відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, із визначенням відповідачів та позовних вимог з врахуванням відповідачів (у адміністративній справі № 822/3912/13-а відповідачами є - Славутська міська рада та виконавчий комітет Славутської міської ради, а частина позовних вимог ОСОБА_1 визначена до Славутського управління водопровідно-каналізаційного господарства, яке перебуває у статусі третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору).

Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В :

Заяву ОСОБА_1 про залучення його в якості третьої особи, що заявляє самостійні вимоги на стороні позивача по адміністративній справі №822/3912/13-а за позовом Славутського міжрайонного прокурора, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - сектор Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області до Славутської міської ради, виконавчого комітету Славутської міської ради, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Славутське управління водопровідно-каналізаційного господарства про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії та адміністративний позов про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії залишити без руху.

Надати строк для усунення недоліків до 28 листопада 2013 року.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_3