а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 вересня 2009 р. Справа № 2-а-3593/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Мультян Марини Бондівни,
При секретарі судового засідання: Скалій Леся Володимирівна
За участю представників :
прокурора : Соломаха О.В.
позивача : ОСОБА_1- представник за довіреністю
відповідача : не з'явився з невідомих для суду причин, про поважність яких не повідомив
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Прокурора Вінницького району в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області
до: ОСОБА_2
про: стягнення фінансової санкції
ВСТАНОВИВ :
11.08.2009 р. до Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви Прокурор Вінницького району в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області до ОСОБА_2про стягнення фінансової санкції.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 12.08.2009 р. за даним позовом відкрито провадження в адміністративній справі.
Відповідач в судове засідання 26.08.2009 не з'явився, свого повноважного представника в суд не направив, про причини неявки не повідомив. Про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений ухвалою суду від 12.08.2009 р., яка направлена відповідачу на його адресу, про що свідчить реєстр поштових відправлень, копія якого міститься в матеріалах справи (а.с. 12б). В судове засідання 07.09.2009 відповідач не з'явився повторно, хоча про дату і час слухання справи був повідомлений судовою повісткою, що підтверджується реєстром листів за 27.08.2009 (а.с.20). За таких обставин, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Вимог суду щодо надання письмових заперечень відповідач не виконав та не надав суду письмових пояснень щодо поважності причин невиконання ухвали суду щодо явки в судове засідання та ненадання витребуваних документів. Отже, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Заслухавши прокурора та позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 18.02.2009 року державним інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області було здійснено перевірку належного відповідачу автомобіля CHERY AMULET, номерний знак НОМЕР_1, якою встановлено факт експлуатації зазначеного транспортного засобу без ліцензійної картки.
18.02.2009 року за наслідками перевірки було складено акт перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, у якому зазначено, що під час перевірки водій ОСОБА_2 надавав послуги по перевезенню пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначено ст. 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме -без ліцензійної картки.
Розгляд справи про порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт було призначено на 16.03.2009 року, про що останньому надіслано повідомлення №02-3/734 від 05.03.2009 року (а.с.7). Факт одержання відповідачем вказаного повідомлення підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення, копія якого міститься в матеріалах справи (а.с. 7). Водночас, як встановлено в судовому засіданні, відповідач для участі в розгляді справи до територіального управління Головавтотрансінспекції у Вінницькій області не з'явився, свого повноважного представника не направив.
16.03.2009 року на підставі вказаного вище акту перевірки була винесена постанова №0082984 про застосування до ОСОБА_2. фінансових санкцій у розмірі 510 гривень в зв'язку з порушенням останнім законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз.4 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт”.
Відповідно до п. 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 (далі -Порядку), копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.
Як вбачається з матеріалів справи, зокрема супровідного листа №02-3/938 від 19.03.2009 року (а.с.5) та реєстру №2 згрупованих внутрішніх поштових відправлень за 20.03.2009 року (а.с.21), зазначена постанова надіслана відповідачу 20.03.2009 року.
Відповідно до ст. 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема, ліцензійну картку.
Абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 28 Порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Пунктом 32 Порядку встановлено, що скарга на постанову про застосування фінансових санкцій може бути подана до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю. Скарга на постанову подається протягом 10 днів після її винесення.
З матеріалів справи вбачається, що станом на день розгляду справи в суді штраф у добровільному порядку відповідачем не сплачений, постанова про застосування фінансових санкцій в установленому порядку не оскаржена.
З приписів ст.71 КАС України вбачається, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідно до ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням викладеного, оцінивши надані сторонами докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що вимоги позивача обґрунтовані, відповідають обставинам і матеріалам справи та наявність підстав для задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_2на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в дохід Державного бюджету України ( р/р 31111106700002, код ЄДРПОУ 34701167, держбюджет м. Вінниця, 21081100, ГУДКУ у Вінницькій області м. Вінниця, МФО 802015) 510 грн. фінансових санкцій.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 09.09.09
Суддя Мультян Марина Бондівна