Єдиний державний реєстр судових рішень ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
_________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11:21 м.Чернівці Cправа 2а-483/09/2470
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого –судді Ковалюка Я.Ю.,
при секретарі –,
за участю представника позивача –Коломієць І.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом прокурора Першотравневого району м. Чернівців в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку, уповноваженим органам, якої у даних спірних правовідносинах діє Чернівецьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Новоселицьке хлібоприймальне підприємство" про стягнення штрафних санкцій, –
ВСТАНОВИВ:
В поданому до суду адміністративному позові прокурор Першотравневого району м. Чернівці в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку, уповноваженим органом якої у даних спірних правовідносинах діє Чернівецьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку просить суд стягнути з відкритого акціонерного товариства «Новоселицьке хлібоприймальне підприємство» на користь відповідача до державного бюджету штраф у розмірі 680 грн. та судові витрати в дохід держави.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що Чернівецьким територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку виявлено порушення відповідачем вимог законодавства про цінні папери, а саме - до територіального управління надіслана поштою фінансова звітність за ІІ квартал 2008 року, що містить неповні відомості, а також відсутня електронна форма такої звітності.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги.
Відповідач тричі не з’являвся в судове засідання, без поважних причин, хоча про час, дату та місце судового зсідання був повідомлений, що підтверджується відміткою про зворотне повідомлення про вручення рекомендованого поштового повідомлення. Явку представника в судове засідання не забезпечив. Заяви про розгляд справи за його відсутності та письмового заперечення на позов не надав. Правом, наданим ст. 51 КАС України, не скористався.
Нез’явлення у судове засідання відповідача та не надання заперечення проти позову, згідно ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору по суті за наявними в справі матеріалами.
Виходячи з позовних вимог, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази та матеріали адміністративної справи, судом встановлені такі обставини.
Комісією Чернівецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України виявлено, що відповідачем порушено вимоги законодавства про цінні папери, а саме - до територіального управління надіслана поштою фінансова звітність за ІІ квартал 2008 року, що містить неповні відомості, а також відсутня електронна форма такої звітності, що передбачено п.14 р.1 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, що затверджене рішенням ДКЦПФР від 09.12.06р. № 1591, зареєстрованого Міністерством юстиції України 05.02.07р. № 97/13364.
З метою усунення виявлених порушень емітенту, тобто ВАТ «Новоселицьке хлібоприймальне підприємтво», було винесене розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 19 серпня 2008 року № 33 – ЧЦ та надано строк до 27 вересня 2008 року для усунення порушень, повідомивши теруправління про виконання розпорядження в письмовій формі.
У вказаний термін розпорядження позивача не виконане. По факту правопорушення відносно товариства складено акт № 143 – ЧЦ про правопорушення на ринку цінних паперів від 30 жовтня 2008 року.
За результатами розгляду справи, постановою № 139 – ЧЦ від 7 листопада 2008 року до ВАТ «Новоселицьке хлібоприймальне підприємство» застосовано санкцію у вигляді штрафу в розмірі 40 – ка неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 680 грн., в дохід державного бюджету.
До вказаних правовідносин слід застосувати такі положення закону.
Відповідно до статей 39, 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23 лютого 2006 р. N 3480-IV, емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про фінансово - господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Оскільки ВАТ «Новоселицьке хлібоприймальне підприємство» станом на 1 квітня 2008 року володіло державною часткою акцій у статутному капіталі в обсязі 26,1 %, то відповідно до вимог гл.2 р.ІV Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, що затверджене рішенням ДКЦПФР від 09.12.06р. № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.07р. № 97/13364 (надалі – Положення), квартальна інформація акціонерних товариств, що мають державну частку в обсязі 25 % і більше акцій у статутному капіталі станом на перше число звітного кварталу, окрім квартальної фінансової звітності, включає: титульний аркуш; зміст; інформацію про підприємство та його участь у створені інших юридичних осіб; основні відомості про випущені акції; основні відомості про облігації емітента при закритому розміщенні; інформацію про осіб, які ведуть облік прав власності на цінні папери емітента у депозитарній системі України, послугами яких користується емітент; інформації щодо посади корпоративного секретаря; інформацію про господарську та фінансову діяльність; звіт про стан суб’єкта нерухомості (у разі випуску цільових облігацій, виконання зобов’язань, за якими забезпечене об’єктами нерухомості).
Відповідно до пунктів 14 розділу І Положення емітенти зобов'язані подавати інформацію до територіального управління у паперовій та електронній формах.
Згідно зі ст. ст. 8, 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів Україні» та положень Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має накладати штрафні санкції та інші санкції на юридичних осіб за порушення чинного законодавства на ринку цінних паперів.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 11 вказаного Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не і повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.
Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Статтею 12 цього ж Закону визначено порядок накладення штрафів за порушенні юридичними особами правил діяльності на ринку цінних паперів. Зокрема встановлено, що штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.
Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом із поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.
Якщо під час проведення перевірки уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку проводилось вилучення документів, які підтверджують факт порушення, до акта про правопорушення додаються копії цих документів та копія протоколу про вилучення цих документів.
Посадова особа Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.
Згідно з п. 5 розділу І «Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на цінних паперів та застосування санкцій», затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 2272 від 11.12.2007р. штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії).
Однак, відповідач доказів про сплату штрафу Чернівецькому територіальному управлінню ДКЦПФР не надав, що є підставою вважати штраф не сплаченим.
Постанова про накладення санкції товариством також не оскаржена.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Відповідач не надав належних і достатніх доказів в заперечення заявленого позову.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача – суб’єкта владних повноважень, - пов’язаних із залученням свідків, проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України стягненню з відповідача не підлягають.
Виходячи з встановлених обставин та вимог Закону, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, які відповідають дійсним обставинам, а тому позов підлягає частковому задоволенню.
На підставі наведеного та керуючись ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», ст. 25 Закону України «Про цінні папери та фондову біржу», ст.ст. 112, 128, 136, 159 – 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Новоселицьке хлібоприймальне підприємство» (вул. Пирогова, 15, м. Новоселиця, Чернівецька область, 60300, код ЄДРПОУ 00908923, МФО 356464, п/р 260052897 в Райфайзенбанк «Аваль») на користь Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку, уповноваженим органам якої у даних спірних правовідносинах діє Чернівецьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, до державного бюджету за кодом 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції». Реквізити зарахування: МФО 856135 в УДК Чернівецької області, одержувач ВДК у Новоселицькому районі, ОКПО 23246028 на рахунок 31119106700157 штраф за порушення на ринку цінних паперів у сумі 680 (шістсот вісімдесят) гривень.
3. В задоволенні позовних вимог щодо стягнення судових витрат з відповідача відмовити.
Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, які подаються в апеляційну інстанцію через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо заява про апеляційне оскарження була подана, але апеляційна скарга у строк, встановлений цим Кодексом, не була подана, постанова набирає сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Я.Ю. Ковалюк