Постанова № 4948312, 18.09.2009, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.09.2009
Номер справи
2-а-7035/09
Номер документу
4948312
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2-а-7035/09/1170

Категорія статобліку 6.6.4

П О С Т А Н О В А

Іменем України

18 вересня 2009 року Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Сагун А.В.;

при секретарі - Джебко А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді адміністративну справу за позовом Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю „Кідма” про стягнення податкового боргу,Ї

ВСТАНОВИВ:

5 серпня 2009 року Кіровоградська міжрайонна державна податкова інспекція (далі по тексту Ї Кіровоградська МДПІ) звернулася в суд з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю „Кідма” (ТОВ „Кідма”) про стягнення податкового боргу в сумі 1 705 792,8 грн.

Заявлені позовні вимоги обґрунтовані тим, що за ТОВ „Кідма” рахується податкова заборгованість.

На підставі акту перевірки №95/1520 від 20.01.2009 року за недотримання строку подання податкової звітності по податку на додану вартість податковим повідомленням-рішенням №0001161520/0 від 27.01.2009 року застосовано штрафну санкцію по податку на додану вартість в розмірі 1 020,00грн ., яке у зв'язку з відсутністю підприємства за місцезнаходженням, розміщено на дошці податкових оголошень 27.01.2009 року.

На підставі акту   перевірки №343/1520 від 05.09.2008 року за неподання податкової звітності по податку на додану вартість податковим повідомленням-рішенням №0001171520/0 від 27.01.2009 року застосовано штрафну санкцію по податку на додану вартість в розмірі 1 190,00 грн., яке направлено поштою 04.02.2009 року.

На підставі акту перевірки №35/1520 від 20.01.2009 року про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з податку на додану вартість, якою встановлено порушенння п.п.7.5.1 п.7.5 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість”, що виявилось у віднесенні до складу податкового кредиту суми податку на додану вартість, що не підтверджуються податковими накладними та проведенні по особовому рахунку з податку на додану вартість зменшення суми від'ємного значення зарахованого у зменшення суми податкового боргу, чим спричинено недоїмку з податку на додану вартість в сумі 1 347 000,0 грн.

Згідно акту невиїзної документальної перевірки №000377/1500 від 23.09.2008 року виявлено порушення граничних термінів подання податкової звітності, у зв'язку з чим податковим повідомленням-рішенням №000508/1500 від 12.12.2008 року застосовано штрафну санкцію по комунальному податку   в сумі 340,00грн ., яку   15 грудня 2008 року направлено боржнику.

Актом позапланової виїзної перевірки №231/22-00/20039317 від 04.04.2007 року виявлено порушення вимог валютного законодавства Ї податковим повідомленням-рішенням   №0000072200/0 від 10.04.2007 року застосовано штрафну санкцію по пені   за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності в сумі 92 794,0грн., яке отримано боржником 10 квітня 2007 року.

Також, на підставі акту позапланової виїзної перевірки №708/22-00/20039317 від 05.12.2007 року виявлено порушення вимог валютного законодавства, в результаті чого податковим повідомленням-рішенням   №0000072200/0 від 10.04.2007 року застосовано штрафну санкцію по пені   за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності в сумі 263 448,8 грн. , боржнику направлено 12 грудня 2007 року.

Таким чином, всього за відповідачем по податках рахується заборгованість в сумі 1 705 792,8 грн., а саме: по податку на додану вартість Ї в сумі 1 349 210,0 грн., по комунальному податку Ї в сумі 340,0 грн., по пені у сфері зовнішньоекономічної діяльності Ї в сумі 356 242,8 грн.

Податкова заборгованість не сплачена .

У судовому засіданні представник позивачаОСОБА_1 позовні вимоги підтримав із зазначених у позовній заяві підстав.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився повторно. На адресу відповідача двічі направлялись повістки про виклик до суду, однак конверти повертались з відміткою „за зазначеною адресою не проживає, такої організації немає”.

Згідно ст.93 ЦК України, місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступає від її імені. Статтями 17, 19 Закону України „Про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, на уповноважений орган юридичної особи покладено обов'язок подавати державному реєстратору відомості у разі зміни місцезнаходження юридичної особи.

У відповідності до ч. 8 ст. 35 КАС України, повістка вважається врученою юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесенею до відповідного державного реєстру.

На підставі зазначених норм, з врахуванням того, що конверти направлялись на адресу, яка відповідно до витягу з Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 НОМЕР_1 від 27.12.2007 року та довідки головного управління статистики у Кіровоградській області від 20.08.2009 рокуНОМЕР_2є місцезнаходженням юридичної особи, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача.

Заслухавши представника позивача, дослідивши у судовому засіданні докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Пунктом 2 частини 1 статті 9 Закону України „Про систему оподаткування” на платників податків і зборів (обов'язкових платежів) покладено обов'язок подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно п.п. „а” п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), Ї протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Згідно п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту Ї адміністративного чи судового оскарження податкового повідомлення-рішення.

Абзацем 3 підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 вказаного Закону на платника податків, у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, покладено обов'язок сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Абзацом 4 п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника.

Судом встановлено, що в ході перевірки, результати якої викладено у акті від 05.09.2008 року №343/1500, виявлено неподання ТОВ „Кідма” податкових декларацій з податку на додану вартість за грудень 2007 року, за січень, лютий, квітень, липень, листопад та грудень 2008 року, в той час як підприємство зобов'язане було подати не пізніше 22 січня 2008 року, 20 лютого 2008 року, 20 березня 2008 року, 20 травня 2008 року, 20 серпня 2008 року, 22 грудня 2008 року та 20 січня 2009 року, відповідно (а.с.12).

Податковим повідомленням-рішенням №0001171500/0 від 27.01.2009 року застосовано штрафну санкцію по податку на додану вартість в розмірі 1 190,00грн . (а.с. 13), яке направлялось на юридичну адресу відповідача, однак конверт повернувся з відміткою „за зазначеною адресою не проживає” (а.с. 14).

Податкове повідомлення-рішення №0001171500/0 від 27.01.2009 року в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалось і вважається узгодженим, а сума в розмірі 1 190 грн. є податковим боргом.

Також, перевіркою, результати якої викладено у акті від 20.01.2009 року №35/1520, виявлено порушення ТОВ „Кідма” строків подачі податкових декларацій з податку на додану вартість за березень 2008 року, за травень 2008 року та за червень 2008 року, які подані 16 жовтня 2008 року, в той час як зобов'язане було подати не пізніше, відповідно, 21 квітня 2008 року, 20 червня 2008 року та 21 липня 2008 року, за серпень 2008 року, за вересень 2008 року, подавши їх 11 листопада 2008 року, а зобов'язане було Ї не пізніше 22 вересня 2008 року та, відповідно, 20 жовтня 2008 року, за жовтень 2008 року, подавши її фактично 31 грудня 2008 року, а зобов'язане було Ї не пізніше 20 листопада 2008 року (а.с.9).

Податковим повідомленням-рішенням №0001161520/0 від 27.01.2009 року застосовано штрафну санкцію по податку на додану вартість в розмірі 1 020,00грн . (а.с. 10).

У зв'язку із тим, що за юридичною адресою ТОВ „Кідма” не виявлено, зазначене податкове-повідомлення рішення 27 січня 2009 року розміщено на дошці податкових оголошень (а.с. 4).

Податкове повідомлення-рішення №0001161520/0 від 27.01.2009 року в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалось і вважається узгодженим, а сума в розмірі 1 020 грн. є податковим боргом.

Пунктом 3 частини 1 статті 9 Закону України „Про систему оподаткування” на платників податків і зборів (обов'язкових платежів) покладено обов'язок сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.

Як вбачається із зворотнього боку облікової картки станом на кінець 2007 року за ТОВ „Кідма” рахувався податковий борг у сумі 1 347 499,20 грн. (а.с. 54).

31 грудня 2008 року відповідечем подано податкову декларацію з податку на додавну вартість за жовтень 2007 року, у якій останній в рахунок погашення податкового боргу в сумі 1 347 000 грн. зарахував як від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за поточний звітний (податковий) період (а.с. 19 - 23).

20 січня 2009 року в результаті документальної невиїзної (камеральної) перевірки декларації з податку на додану вартість за жовтень 2008 року виявлено порушення п.п 7.5.1 п. 7.5 ст. 7 Закону України „Про податок на додану вартість”, що, згідно акту від 20.01.2009 року №35/1520, виявилось у віднесенні до складу податкового кредиту суми податку на додану вартість, яка не підтверджується податковими накладними, у зв'язку з чим сума від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за звітний (податковий) період жовтня 2007 року у розмірі 1 347 000 грн. неправомірно зарахована у зменшення суми податкового боргу з податку на додану вартість, а тому в цій частині недоїмка по податку на додану вартість становить суму у розмірі 1 347 000 грн. (а.с. 15, 19-23).

Згідно п.п. „б” п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), Ї протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Так, документальною невиїзною перевіркою, за результатами якої складено акт від 23.09.2008 року №000377/1500, виявлено порушення граничних термінів подання звітності Ї розрахунків комунального податку за IV квартал 2007 року та за I квартал 2008 року. Розрахунки подано 19 вересня 2008 року №28530 та, відповідно, 19 серпня 2009 року №2040 (а.с.25).

На підставі встановленого порушення згідно п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковим повідомленням-рішенням №000508/1500 від 12.12.2008 року застосовано штрафну санкцію по комунальному податку в розмірі 340 грн . (а.с. 10).

Податкове повідомлення-рішення №000508/1500 від 12.12.2008 року в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалось і вважається узгодженим, а сума в розмірі 340 грн. є податковим боргом.

Крім того, у період з 28 березня по 4 квітня 2007 року Броварською об'єднаною державною податковою інспекцією Київської області проведено виїзну планову документальну перевірку відповідача, юридичною адресою якого була: Київська область, м. Бровари, вул. Радистів, 3, на предмет дотримання вимог валютного законодавства за період з 29 грудня по дату проведення перевірки щодо взаємовідносин з окремим нерезидентом Ї новозеландською фірмою „INTERGRAL (NZ) LIMITED”, за результатами якої складено акт від 04.04.2007 №231/22-00/20039317 (а.с. 30 - 35).

 Як вбачається з акту перевірки, в порушення ст. 2 Закону України „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” (в редакції закону від від 15.06.2004 року) виявлено прострочення дев'яностоденного терміну розрахунку за імпортним контрактом №29/06 від 29.11.2006 року на загальну суму 500 000 доларів США, в рахунок якого відповідачем 30 листопада 2006 року проведено оплату в сумі 175 000 доларів США, однак на момент закінчення перевірки продукція не надійшла, що становить 35 днів дебіторської заборгованості.

Частиною 1 статті 4 Закону України „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” (в редакції закону від від 15.06.2004 року) встановлено, що за порушення резидентами термінів, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка від суми неодержаної виручки (митної вартості недопоставленої продукції) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості.

Рішенням заступника начальника Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області №0000072200/0 від 10.04.2007 року, за порушення ст. 2 Закону України „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” (в редакції закону від від 15.06.2004 року), на підставі ч. 1 ст. 4 того ж Закону (в редакції закону від від 15.06.2004 року) застосовано фінансові санкції у вигляді нарахування пені у сумі 92 794 грн. (а.с. 36, 37). Рішення форми „С” №0000072200/0 від 10.04.2007 року відповідачем 10 квітня 2007 року отримано, про що свідчить підпис бухгалтера підприємства, в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалось і вважається узгодженим, а сума в розмірі 92 794 грн. є податковим боргом.

Також, у період з 4 по 5 грудня 2007 року Броварською об'єднаною державною податковою інспекцією Київської області проведено виїзну позапланову документальну перевірку відповідача, юридичною адресою якого була: Київська область, м. Бровари, вул. Радистів, 3, на предмет дотримання вимог валютного законодавства щодо взаємовідносин з окремим нерезидентом Ї новозеландською фірмою „INTERGRAL (NZ) LIMITED”, за результатами якої складено акт від 05.12.2007 №708/22-00/20039317 (а.с. 38 - 44). Як вбачається з акту перевірки, в порушення ст. 2 Закону України „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” (в редакції закону від 15.06.2004 року) виявлено прострочення дев'яностоденного терміну розрахунку за імпортним контрактом №29/06 від 29.11.2006 року на загальну суму 500 000 доларів США, в рахунок якого відповідачем 30 листопада 2006 року проведено оплату в сумі 175 000 доларів США, однак продукція у встановлені законодавством терміни не надійшла, а від нерезидента повернулися валютні кошти у сумі 175 000 доларів США, в тому числі, 10 липня 2007 року Ї в сумі 101 000 доларів США, 11 лютого 2007 року Ї 25 000 доларів США, 18 липня 2007 року Ї 49 000 доларів США.

Рішенням заступника начальника Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області №0000392200/0 від 11.12.2007 року за порушення ст. 2 Закону України „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” (в редакції закону від від 15.06.2004 року) на підставі ч. 1 ст. 4 того ж Закону (в редакції закону від 15.06.2004 року) застосовано фінансові санкції у вигляді нарахування пені у сумі 263 448,80 грн. (а.с. 45, 46). Рішення №0000392200/0 від 11.12.2007 року відповідачем в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалось і вважається узгодженим, а сума в розмірі 263 448,80 грн. є податковим боргом.

Зазначені вище суми податкового боргу увійшли до податкової вимоги Кіровоградської МДПІ №1/220 від 07.08.2008 року (а.с.50), яка направлялась позивачу за його юридичною адресою: Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Лісне, вул. Кіровоградська, 22, однак конверт повернувся із відміткою „за відмовою адресата одержати” (а.с. 31), у зв'язку із чим 19 серпня 2008 року податкова вимога була вивішена на дошці податкових оголошень (а.с.52). Другу податкову вимогу №2/243 від 18.09.2008 року (а.с.53), у зв'язку із відсутністю відповідача за його юридичною адресою, 18 вересня 2008 року вивішена на дошці податкових оголошень (а.с. 61).

Таким чином, за ТОВ „Кідма” рахується податковий борг у сумі 1 705 792,8 грн., в тому числі по податку на додану вартість у сумі 1 349 210 грн., по комунальному податку Ї 340 грн., та по пені за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності Ї в сумі 356 242,8 грн.

Платежів в рахунок погашення вказаного податкового боргу відповідачем не здійснювались, податкові вимоги на виконання до органів державної виконавчої служби не направлялись.

Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. статті 3 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків, до яких вказаний Закон відносить кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (пункт 1.7. статті 1 Закону), можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що у відповідача наявний податковий борг у сумі 1 705 792,8 грн., в тому числі по податку на додану вартість у сумі 1 349 210 грн., по комунальному податку Ї 340 грн., та по пені за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності Ї в сумі 356 242,8 грн., який підлягає стягненню.

Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем Ї фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,Ї

П О С Т А Н О В И В:

Позов Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Кідма» про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути за рахунок активів з товариства з обмеженою відповідальністю «Кідма» с. Лісне, Кіровоградського району, Кіровоградської області, код 20039317 на користь держави в особі Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції на (р/р №31118029700194, код 23684886, одержувач: УДК в Кіровоградському районі, Банк: ГУДКУ в Кіровоградській області МФО 823016,), податковий борг із сплати податку на додану вартість в сумі 1 349 210,0 грн. (один мільйон триста сорок дев ' ять тисяч двісті десять гривень), податковий борг по пені зовнішньоекономічної діяльності 356 242,8 ( триста п ' ятдесят шість тисяч двісті сорок дві гривні вісім копійок), на користь держави в особі Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції (Одержувач: УДК в Олексіївська сільська рада р/р № 33218828700196 код 23684886, Банк: ГУДКУ в Кіровоградській області МФО 823016), борг по комунальному податку 340,0 грн. (триста сорок гривень), в загальному розмірі заборгованості по податках на суму 1 705 792,8 (один мільйон сімсот п ' ять тисяч сімсот дев ' яносто дві гривні вісім копійок) .

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резулятивної частин рішення, з дня складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви.

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі - 23.09.09.

Суддя (підпис) А. В. Сагун