Єдиний державний реєстр судових рішень ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
61064, м.Харків, вул.Володарського, 46 (1 корпус)
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2009 р.Справа № 2а-249/08/2070
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Бенедик А.П.
Суддів: Калиновського В.А. , Кононенко З.О.
за участю секретаря судового засідання
Представник позивача - Сорока М.К.
Представник позивача - Горлач О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ФО-П ОСОБА_1 на постанову Харківський окружний адміністративний суд від 13.10.2008р. по справі№2а-249/08
за позовом Прокуратури Московського району м. Харкова в інтересах держави в особі ДПІ у Московському районі м. Харкова
до ФО-П ОСОБА_1
про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 49499, 00 грн.,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач, Прокуратура Московського району м. Харкова в інтересах держави в особі ДПІ у Московському районі м. Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до ФО-П ОСОБА_1 в якому просив стягнути на користь держави в особі ДПІ у Московському районі м. Харкова заборгованість перед бюджетом у сумі 49499,00 грн. на розрахунковий рахунок 31114104700007 УДК у Московському районі м. Харкова ГУДКУ Харківської області, код платежу 24134596, в установі банку ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 13.10.2008 р. адміністративний позов Прокуратури Московського району м. Харкова задоволено.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідач посилається на порушення судом першої інстанції, при прийнятті постанови, норм матеріального та процесуального права, а саме: Конституції України, Закону України "Про державну податкову службу в Україні", ст.ст. 35, 71 КАС України, та на інші обставини і обґрунтування, викладені в апеляційній скарзі.
ДПІ у Московському районі м. Харкова подала заперечення на апеляційну скаргу в яких, наполягаючи на законності та обгрунтованості постанови суду першої інстанції, просила залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржувану постанову без змін.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які прибули в судове засідання, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що, згідно свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осію-підприємців ФО-П ОСОБА_1 пройшов державну реєстрацію в виконкомі Московської районної Ради, дата проведення державної реєстрації - 22 вересня 1997 р., про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за 2318 /а.с. 5,6/.
На підставі направлень від 12.03.2007 року за № 3569 та № 3568 фахівцями ДПА в Харківській області була проведена перевірка кіоску №11, розташованого за адресою: м. Харків, станція метро „Університет", що належить ФО-П ОСОБА_1, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки складено акт від 14.03.2007 року № 20401499/2310 та висновок до акту перевірки /а.с. 19, 85/.
Згідно висновків до акту від 14.03.2007 року № 20401499/2310, перевіркою встановлені порушення: п.п. 1,2 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме розрахункова операція у сумі 342,00 грн. не проведена через РРО, розрахунковий документ не видавався; п. 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, зазначеної в денному звіті РРО на суму 553,70 грн.; ст. 11-1 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів", а саме здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами - цигарками „RONSON" за ціною 0,95 грн. за пачку, у той час як виробником на пачці була зазначена максимальна роздрібна ціна 0,90 грн., тобто, за цінами вищими ніж зазначені на пачці.
Перевірка проведена в присутності продавця відповідача - ОСОБА_2., яка власноручно склала опис наявних купюр та монет, що знаходилися на місці проведення розрахунків /а.с. 81/.
Акт перевірки був підписаний ОСОБА_2 без претензій до перевіряючих та проведенню самої перевірки, з виявленими порушеннями погодилася, що підтверджується письмовими пояснення останньої від 14.03.2007 року /а.с. 82-83/.
Крім того, виявлені порушення ФО-П ОСОБА_1 підтверджуються дослідженими у судовому засіданні суду першої інстанції: описом наявних купюр та монет від 14.03.2007 року, X звітом денним від 14.03.2007 року.
За результатами розгляду акту перевірки та висновків до нього ДПІ у Московському районі м. Харкова було прийнято рішення форми „С" за № 0001842303 від 04 квітня 2007 року про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4478,50 грн. та рішення про застосування фінансових санкцій за № 0001852303 від 04.04.2007 року у розмірі 1000,00 грн. /а.с. 20, 21/.
Відповідач не скористався своїм правом і не надав до органів податкової служби документів, які б спростовували висновки про виявлені перевіркою від 14.03.2007 року порушення чинного законодавства України.
Також, 14.03.2007 року на підставі направлень від 12.03.2007 року за № 3581 та № 3580 фахівцями ДПА в Харківській області була проведена перевірка кіоску, розташованого за адресою: м. Харків, станція метро „Історичний музей" (підземний перехід № 1, блок кабіна № 2), що належить ФО-П ОСОБА_1, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки складено акт від 14.03.2007 року № 20401497/2310 та висновок до акту перевірки /а.с. 13, 76/.
Згідно висновків до акту від 14.03.2007 року № 20401497/2310, перевіркою встановлені порушення: п.п. 1,2 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме розрахункова операція у сумі 67,50 грн. не проведена через РРО, розрахунковий документ не роздруковувався та не видавався; п. 9 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - не забезпечено роздрукування фіскального звітного чеку за 03.03.2007 року; п. 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, зазначеної в денному звіті РРО на суму 2843,50 грн.
Перевірка проведена в присутності продавця відповідача - ОСОБА_3., яка власноручно склала опис наявних купюр та монет, що знаходилися на місці проведення розрахунків /а.с. 73/.
Від підписання акту перевірки ОСОБА_3. відмовилась, про що був складений акт відмови від підписання матеріалів перевірки від 14.03.2007 року /а.с. 74/.
Крім того, виявлені порушення ФО-П ОСОБА_1 підтверджуються дослідженими у судовому засіданні суду першої інстанції: описом наявних купюр та монет від 14.03.2007 року, X звітом денним від 14.03.2007 року.
За результатами розгляду акту перевірки та висновків до нього ДПІ у Московському районі м. Харкова було прийнято рішення форми „С" за № 0001862303 від 04 квітня 2007 року про застосування до ФО-П ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 14895,00 грн. /а.с. 14/.
Відповідач не скористався своїм правом і не надав до органів податкової служби документів, які б спростовували висновки про виявлені перевіркою від 14.03.2007 року порушення чинного законодавства України.
Також, 14.03.2007 року на підставі направлень від 12.03.2007 року за № 3574 та № 3575 фахівцями ДПА в Харківській області була проведена перевірка кіоску, розташованого за адресою: м. Харків, станція метро „Університет" (підземний перехід № 4), що належить ФО-П ОСОБА_1, щодо перевірки контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки складено акт від 14.03.2007 року № 20401496/2310 та висновок до акту перевірки /а.с. 10, 94/.
Згідно висновків до акту від 14.03.2007 року № 20401496/2310 перевіркою встановлені порушення: п. 1 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме розрахункова операція у сумі 29,10 грн. не проведена через РРО, розрахунковий документ не роздруковувався, проведення розрахункових операції через незареєстрований реєстратор розрахункових операцій, а саме РРО поставлений на облік в органах державної податкової служби 19.10.2006 року, дата початку роботи РРО - 26.09.2006 року; п. 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, зазначеної в денному звіті РРО на суму 4062,45 грн.
Перевірка проведена в присутності продавця відповідача - ОСОБА_4, яка власноручно склала опис наявних купюр та монет, що знаходилися на місці проведення розрахунків /а.с. 91/.
Акт перевірки був підписаний ОСОБА_4 без претензій до перевіряючих та проведенню самої перевірки, з виявленими порушеннями погодилася, що підтверджується письмовими пояснення останньої від 14.03.2007 року /а.с. 90/.
Крім того, виявлені порушення ФО-П ОСОБА_1 підтверджуються дослідженими у судовому засіданні суду першої інстанції: описом наявних купюр та монет від 14.03.2007 року, X звітом денним від 14.03.2007 року.
За результатами розгляду акту перевірки та висновків до нього ДПІ у Московському районі м. Харкова було прийнято рішення форми „С" за № 0001882303 від 04 квітня 2007 року про застосування до ФО-П ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 20797,75 грн. /а.с. 11/.
Відповідач не скористався своїм правом і не надав до органів податкової служби документів, які б спростовували висновки про виявлені перевіркою від 14.03.2007 року порушення чинного законодавства України.
Також, 14.03.2007 року на підставі направлень від 12.03.2007 року за № 3587 та № 3586 фахівцями ДПА в Харківській області була проведена перевірка кіоску №2, розташованого за адресою: м. Харків, АДРЕСА_1, що належить ФО-П ОСОБА_1, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки складено акт від 14.03.2007 року № 20401498/2310 та висновок до акту перевірки /а.с. 16, 103/.
Згідно висновків до акту від 14.03.2007 року № 20401498/2310 перевіркою встановлені порушення: п. 1 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме розрахункова операція у сумі 4,20 грн. не проведена через РРО, розрахунковий документ не роздруковувався та не видавався, проведення розрахункових операції через незареєстрований реєстратор розрахункових операцій, а саме у період з 01.12.2005 року по 26.12.2005 року РРО не поставлений на облік в органах державної податкової служби; п. 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, зазначеної в денному звіті РРО на суму 1593,35 грн.
Перевірка проведена в присутності продавця відповідача - ОСОБА_5, яка власноручно склала опис наявних купюр та монет, що знаходилися на місці проведення розрахунків /а.с. 99/.
Від підписання акту перевірки ОСОБА_6. відмовилась, про що був складений акт відмови від підписання матеріалів перевірки від 14.03.2007 року /а.с. 101/.
Крім того, виявлені порушення ФО-П ОСОБА_1 підтверджуються дослідженими у судовому засіданні суду першої інстанції: описом наявних купюр та монет від 14.03.2007 року, X звітом денним від 14.03.2007 року.
За результатами розгляду акту перевірки та висновків до нього ДПІ у Московському районі м. Харкова було прийнято рішення форми „С" за № 0001872303 від 04 квітня 2007 року про застосування до ФО-П ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 8327,75 грн. /а.с. 17/.
Відповідач не скористався своїм правом і не надав до органів податкової служби документів, які б спростовували висновки про виявлені перевіркою від 14.03.2008 року порушення чинного законодавства України.
Приписами ст.ст. 8, 9, 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" визначені функції органів державної податкової служби, до яких належать, зокрема здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому порядку.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні", органи державної податкової служби, у випадках, в межах компетенції та порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль: за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Відповідно до вимог ст. 15 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", контроль за додержання суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог зазначеного Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Згідно ст. 16 наведеного Закону, контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.
Проведена перевірка позивача була передбачена в плані роботи ДПА в Харківській області на березень 2007 року, отже проведена перевірка є плановою перевіркою з питань дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" /а.с. 70/.
Відповідно до пунктів 1, 2, 9, 13 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок, видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції, щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій, забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
Згідно з п. 1 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог цього закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовують фінансові санкції, зокрема, у п'ятикратному розмір вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій.
Приписами п. 2 ст. 17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що за порушення вимог цього закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах, зокрема, двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.
Відповідно до п. 4 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог цього закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовують фінансові санкції, зокрема, двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Згідно ст. 22 наведеного Закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на суми, на яку виявлено невідповідність.
Згідно ст. 25 цього ж Закону, суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Колегія суддів зазначає, що ні на день розгляду справи судом першої інстанції, ні на день розгляду судом апеляційної інстанції рішення Державної податкової інспекції в Московському районі м. Харкова від 04.04.2007 року за № 0001882303, № 0001862303, № 0001872303, № 0001842303, № 0001852303 про застосування до ФО-П ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій не скасовані і є чинними, сума штрафних (фінансових) санкцій у загальному розмірі 49499,00 грн. на час розгляду справи відповідачем не сплачена, тому підлягає стягненню у судовому порядку.
Колегія суддів вважає необгрунтованими посилання відповідача в апеляційній скарзі на те, що суд першої інстанції не витребував у позивача матеріали перевірки, що призвело до неповного з'ясування обставин, що мають значення для справи, оскільки копії всіх наявних письмових документів, які були складені під час перевірки, було надано позивачем до суду і вони знаходяться в матеріалах справи (акти перевірок, описи наявних купюр та монет, акти відмови від підпису матеріалів перевірки (а.с. 5-22, 70-105).
Крім того, колегія суддів вважає необгрунтованими посилання відповідача в апеляційній скарзі на неправомірність проведення перевірки ДПА у Харківській області, з огляду на наступне.
Перевірки відповідача були проведені ДПА у Харківській області на підставі повноважень наданих податковому органу п. 2 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та відповідно до вимог ст.ст. 15, 16 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Так, згідно ч. 1 ст. 15 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Згідно ч. 1 ст. 16 наведеного Закону, контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", до системи органів державної податкової служби належать: Державна податкова адміністрація України, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (далі - органи державної податкової служби). Таким чином, Державна Податкова Адміністрація у Харківській області відноситься до системи органів державної податкової служби.
Крім того, згідно ч. 1 ст. 9 наведеного Закону, Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в містах з районним поділом (крім міст Києва та Севастополя) виконують функції, передбачені статтею 8 цього Закону, крім функцій, зазначених у пунктах 2, 3, 8, 11, 12, 13, 16, а також пункті 15 цієї статті у частині забезпечення виготовлення марок акцизного збору.
Пунктом 1 ст. 8 вищевказаного Закону передбачено, що Державна податкова адміністрація України здійснює такі функції: виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із: здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленою законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Враховуючи, що правові відносини з проведення перевірок дотримання законодавства при здійсненні розрахункових операцій врегульовуються одночасно і Законом України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і Законом України "Про державну податкову службу в Україні", колегія суддів вважає, що у питаннях порядку та періодичності проведення таких перевірок пріоритетними є положенням Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", як спеціального законодавчого акту. Тому, положення Закону України "Про державну податкову службу в Україні" підлягають застосуванню тільки щодо правовідносин, не врегульованих Законом України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Таким чином колегія суддів дійшла висновку про те, що ДПА у Харківській області було проведено планову перевірку відповідача з питань дотримання вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", в межах повноважень визначених ст. 15 та 16 цього закону та п. 1 ст. 8, ч. 1 ст. 9 Закону України "Про державну податкову службу в Україні.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що позовні вимоги про стягнення заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 49499,00 грн., є документально та нормативно обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
Зважаючи на встановлені обставини справи, колегія суддів дійшла висновку, що постанова Харківського окружного адміністративного суду від 13.10.2008 року по справі№2а-249/08 прийнята з дотриманням норм чинного процесуального та матеріального права і підстав для її скасування не виявлено.
Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ФО-П ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Постанову Харківський окружний адміністративний суд від 13.10.2008р. по справі №2а-249/08 - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом місяця з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис)Бенедик А.П. Судді(підпис)
(підпис) Калиновський В.А. Кононенко З.О. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Калиновський В.А. Повний текст ухвали виготовлений 28.09.2009 р.