Постанова № 4929533, 07.07.2009, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.07.2009
Номер справи
2а-2071/09/1470
Номер документу
4929533
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

07.07.2009 р. № 2а - 2071/09/1470

17:05

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Біоносенка В.В., при секретарі Заварухіної Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомПервомайської об’єднаної державної податкової інспекції

(вул. Дзержинського, 18, м. Первомайськ, 55200)

до відповідачаПервомайської міської організації Всеукраїнської партії духовності і патріотизму

(вул. Бєлінського, 5, м. Первомайськ, 55200), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на боці відповідача Всеукраїнська партія духовності і патріотизму

(вул. Мала Житомирська, буд.11, оф.5а

м. Київ)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на боці позивача Головне управління юстиції у Миколаївській області (вул. 8 Березня, 107, м. Миколаїв, 54029)

за участю представників:

від позивача: Трифонов Д.В.

від відповідача: не з’явився

від третьої особи №1: не з’явився

від третьої особи №2: не з’явився про припинення юридичної особи,- Позивач звернувся до суду з позовом про припинення юридичної особи відповідача. В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що в протягом року відповідач не подає податкові декларації, документи бухгалтерської звітності відповідно до закону. Відповідач заперечень проти позову не надав, представник в судове засідання не з’явився двічі, причин неявки не повідомив.

Відповідно до ч.1 ст.49 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. А відповідно до ч.2 зазначеної статті особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами неухильно виконувати процесуальні обов'язки

У такому випадку, суд вважає, що відповідач зловживає своїми процесуальними правами та не виконує процесуальні обов’язки щодо явки до суду.

Виходячи з принципу рівності сторін перед законом і судом (ст.10 КАС України), відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, суд вважає що неприбуття у судове засідання належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду відповідача, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не є перешкодою для розгляду справи і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Розглянув адміністративну справу у відкритому судовому засіданні, суд досліджував докази: пояснення позивача та письмові докази, надані позивачем.

          Розглянувши наданні докази та вислухавши промову позивача, суд, -

В С Т А Н О В И В:

03.04.03 Первомайським міським управлінням юстиції рішенням №37 зареєстровано юридичну особу –Первомайська міська організація Всеукраїнської партії духовності і патріотизму (арк.спр.7).

          З 28.07.03 Первомайська міська організація Всеукраїнської партії духовності і патріотизму перебувала на обліку як платник податків у Первомайської об’єднаної Державної податкової інспекції (арк.спр.6).

Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»відповідач, окрім іншого зобов’язаний вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, та подає її до податкового органу за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю, - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю, - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Також, наказом Державної податкової адміністрації України № 233 від 11.07.97 «Про затвердження форми Звіту про використання коштів неприбуткових організацій і установ та порядку її заповнення»затвердженні відповідні форми звітності, які повинен подавати відповідач до податкового органу.

          Згідно з наданими позивачем відомостями, остання податкова звітність надана за 2007 рік, про що складено акт №27-08/15-013 від 04.03.09 (арк.спр.8).

          Таким чином, відповідач більше року в порушення вимог ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»не подає органам державної податкової служби податкові декларації, документи фінансової звітності.

Відповідно до абз.5 ч.2 ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи.

Відповідно до ст.3 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців» дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, у тому числі на політичні партії та їх територіальні осередки.

          Згідно із ч.2 ст.3 цього Закону, законом можуть бути встановлені особливості державної реєстрації об'єднань громадян, політичних партій, а також інших установ та організацій.

          Закон України «Про політичні партії»розрізняє поняття політична партія та обласні, міські, районні організації політичної партії та її первинні осередки (територіальні осередки).

Відповідно до Закону України «Про політичні партії»політична партія та її територіальні осередки можуть бути різними юридичними особами.

Статтею 23 Закону України «Про політичні партії»передбачено, що політичні партії припиняють свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або в разі заборони її діяльності чи анулювання реєстраційного свідоцтва в порядку, встановленому цим та іншими законами України.

Особливі підставі припинення юридичної особи відповідно до Закону України «Про політичні партії»: 1) заборона діяльності політичної партії та 2) анулювання реєстраційного свідоцтва за своїм змістом не можуть бути застосовані до її територіальних осередків, а лише до самої політичної партії.

Тобто, цим Законом встановленні особливості припинення юридичної особи політичних партій.

Разом, з тим Законом України «Про політичні партії»жодних особливостей щодо припинення юридичної особи їх територіальних осередків не встановлено.

Окрім цього, Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»(15.05.03) прийнятий пізніше за Закон України «Про політичні партії»(05.04.01), та відповідно до п.3 Розділ VIII «Прикінцевих положень»Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців», закони, нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

З цього суд робить висновки, що на територіальні осередки політичних партій розповсюджуються загальні вимоги Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців».

Відповідно до п.17 ч.1 ст.17 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби мають права звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації.

Згідно наданих позивачем відомостей у позивача відсутня заборгованість перед державним бюджетом по податкам (арк.спр.13), перед Первомайським МЦЗ (арк.спр.11), Фондом соціального страхування (арк.спр.10), Пенсійним фондом України (арк.спр.9).

Відповідач заперечень щодо неподання ним протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової звітності не надав, обставин якими б обґрунтував відсутність обов’язку їх подавати, суду не навів.

Відповідно до ст.71 КАС України, обов’язок доказування обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення покладено на сторони.

Позов поданий до адміністративного суду у межах строку передбаченого ст.99 КАС України.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ч.4 ст.94, ст.ст. 98, 158-163 КАС України, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.

2. Припинити юридичну особу - Первомайську міську організацію Всеукраїнської партії духовності і патріотизму, код ЄДРПОУ 26363194.

3. Постанову для виконання надіслати Державному реєстратору Первомайської міської ради, якого зобов’язати повідомити суд про виконання рішення.

4. Роз’яснити сторонам строк і порядок набрання постановою законної сили та її оскарження.

          Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя В.В. Біоносенко

Відповідно до ч.3 ст.160 КАС України постанова складена у повному обсязі 08.07.09

Суддя В.В. Біоносенко