Головуючий у 1 інстанції - Широка К.Ю.
Суддя-доповідач - Гаврищук Т.Г.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 серпня 2015 року справа №812/73/15
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Гаврищук Т.Г.
суддів: Компанієць І.Д.
Сухарька М.Г.
При секретарі судового засідання Святодух О.Б.,
За участю сторін по справі:
Позивач: Алфімов М.П. (за довіреністю)
Відповідач: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів в Луганській області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2015 року у справі №812/73/15 (головуючий І інстанції Широка К.Ю.) за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сєверодонецький завод хімічного нестандартизованного обладнання» до Державної податкової інспекції у м.Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів в Луганській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0000751503 від 27.03.2015 року, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м.Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів в Луганській області про визнання не чинним, протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000751503 від 27.03.2015 року на суму 80 000,00 грн..
Постановою Луганського окружного адміністративного від 09 червня 2015 року у задоволені позову відмовлено у повному обсязі.
В апеляційній скарзі позивач просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги позивач посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права. Позивач зазначив, що суд першої інстанції не врахував, що Законом від 28.12.2014 року №71-VIII, що набрав чинності 01.01.2015 року, було продовжено до 01 січня 2017 року дію режиму звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання, у тому числі операції з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, визначеного п.23 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України. Крім того, судом першої інстанції безпідставно не прийнято посилання позивача на постанову КМУ №136 від 25.03.2015 року, яка набрала чинності 31.03.2015 року та на підставі якої був встановлений термін звільнення від обкладання податком на додану вартість до 01.01.2017 року, у зв'язку із тим, що на час подання податкової декларації за січень 2015 року, діяла постанова КМУ №15 від 12.01.2011 року зі змінами, які були внесені Постановою КМУ №43 від 05.02.2014 року. Позивач вважає, що він не порушив норми ст. 198, п.198.1, 198.6. ПК України, так як відповідно до постанови КМУ № 136 від 25.03.2015 «Про внесення змін до постанови КМУ від 12.01.2011 № 15» було визначено перелік відходів та брухту чорних металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, тимчасово, до 01.01.2017р., звільняються від обкладення податком на додану вартість. Позивач також зазначив, що акт камеральної перевірки на час подання позову він не отримував.
Відповідач у судове засідання не з'явися, про дату, час і місце апеляційного розгляду був повідомлений належним чином.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, поснення представника позивача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, заперечення на скаргу, дійшла висновку про те, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що відповідачем на підставі п.200.10 ст. 200 розділу 5 Податкового кодексу України, в порядку ст.76 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку податкової звітності позивача з податку на додану вартість за січень 2015р. за результатами якої складено акт від от 11.03.2015р. № 300\12-14-14-15-03\04643841 та прийнято податкове повідомлення-рішення від 27.03.2015 року №0000751503, яким зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість за січень 2015 року на суму 80000 грн.
Підставою для прийняття спірного рішення послужив висновок податкового органу про порушення позивачем вимог п.185.1. ст. 185, п.194.1.ст.194, п.23 підрозд.2 р. ХХ ПК України, пункту 200.1, ст.200.4 ст.200 розділу 5 ПК України, що спричинило заниження податкових зобов'язань на 80000 грн. та завищення від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
При здійсненні перевірки встановлено, що позивачем у рядку 5 «Операції, які звільнені від оподаткування» податкової декларації за січень 2015 року задекларовано суму 400000 грн.. Згідно додатку 6 до даної декларації задекларовані на цю суму операції є операціями з поставки брухту та відходів металу.
В акті зазначено, що відповідно до п.23 підр.2 р. ХХ ПКУ, тимчасово до 1 січня 2017 року від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачанням, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД. Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України. Перелік, що затверджений Постановою КМУ №15 від 12.01.2011 року (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ №43 від 05.02.2014 року) діяв до 1 січня 2015 року. На 2015 рік такий перелік не затверджено КМУ, тому оподаткування операцій з постачання таких відходів здійснюються за ставкою 20%.
Згідно п. 185.1 ст.185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є операції платників податку , зокрема, з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.
За приписами ст.194 Податкового кодексу України операції, зазначені у статті 185 цього Кодексу, крім операцій, що не є об'єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка та 7 відсотків, оподатковуються за ставкою, зазначеною в підпункті "а" пункту 193.1 статті 193 цього Кодексу, яка є основною.
Відповідно до п.п."а" п.193.1 статті 193 Податкового кодексу України ставка податку встановлюються від бази оподаткування в розмірі 20 відсотків.
У абзаці першому пункту 23 підрозділу 2 розділу XX Перехідні Положення Податкового кодексу України (в редакції, чинної до 01.01.2015р.) визначено, що тимчасово до 1 січня 2015 року від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД. Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року № 71-VIII, який набрав чинності з 01.01.2015р., в абзаці першому пункту 23 цифри "2015" замінено цифрами "2017".
Тобто, Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII продовжено до 01.01.2017р.дію режиму звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання, у тому числі операцій з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, визначених пунктом 23 підрозділу 2 розділу XX Перехідні Положення Податкового кодексу України.
При цьому, переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджується Кабінетом Міністрів України.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 15 від 12.01.2011р. «Про затвердження переліків відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, тимчасово, звільняються від обкладання податком на додану вартість» (з урахуванням змін, внесених згідно з Постановою КМ № 43 від 05.02.2014 р.) якою було затверджено переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, тимчасово, до 1 січня 2015 року, звільняються від обкладення податком на додану вартість, згідно з додатками 1 і 2.
Тобто, дія постанови Кабінету Міністрів України № 15 від 12.01.2011р. (з урахуванням змін, внесених згідно з Постановою КМ № 43 від 05.02.2014 р.) обмежувалась терміном до 31.12.2014р. включно.
Станом на 01.01.2015р. відповідного нормативно-правового акту Кабінету Міністрів України, який визначав би переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, звільняються від обкладання податком на додану вартість, або продовжував би дію постанови № 15 від 12.01.2011р., прийнято не було.
Таким чином, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про те, що на дату подання позивачем податкової декларації за січень 2015 року в редакції була постанова Кабінету Міністрів України № 15 від 12.01.2011р. зі змінами, які внесені постановою КМУ №43 від 05.02.2014 року, відповідно до яких був встановлений термін звільнення від обкладення податком на додану вартість до 01.01.2015 року.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 136, до постанови Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 р. № 15 "Про затвердження переліків відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, тимчасово, до 1 січня 2015 року, звільняються від обкладення податком на додану вартість" внесені зміни, а саме цифри і слово "1 січня 2015" замінено цифрами і словом "1 січня 2017".
Наведена постанова набрала чинності з 31.03.2015р. та не має зворотної дії у часі.
За таких обставин, суд апеляційної інстанції вважає, що операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, що здійснювалися у період з 01.01.2015р. до 31.03.2015р., підлягають оподаткуванню податком на додану вартість у загальному порядку за ставкою, зазначеною в підпункті "а" пункту 193.1 статті 193 цього Кодексу, яка є основною.
З урахуванням викладеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов до правомірного висновку про доведеність відповідачем порушення позивачем вимог п.185.1. ст. 185, п.194.1.ст.194, п.23 підрозд.2 р. ХХ ПК України, пункту 200.1, ст.200.4 ст.200 розділу 5 ПК України.
Доводи апеляційної скарги з посиланням на порушення відповідачем вимог ст.86 Податкового кодексу України, оскільки акт камеральної перевірки від от 11.03.2015р. №300/12-14-14-15-03/04643841 на адресу позивача не надсилався, колегією суддів не прийнято до уваги, оскільки з матеріалів справи вбачається, що на адресу позивача надійшов акт без дати за №___/ 12-14-14-15-03/04643841, який ідентичний акту від 11.03.2015 № 300/12-14-14-15-03/04643841, на підставі якого прийнято спірне податкове повідомлення-рішення.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування рішення є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про те, що при розгляді справи судом першої інстанції було допущено неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.
Судова колегія дійшла висновку про те, що підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні, а тому відхиляє апеляційну скаргу і залишає судове рішення без змін.
Керуючись статтями 24, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів в Луганській області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2015 року у справі №812/73/15 - залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2015 року у справі №812/73/15 - залишити без змін.
Вступна та резолютивна частини ухвали прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 18 серпня 2015 року.
Ухвала у повному обсязі складена 19 серпня 2015 року.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Головуючий: Гаврищук Т.Г.
Судді: Компанієць І.Д.
Сухарьок М.Г.