ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2009 року Справа № 2а-4084/09/2370
15год.52хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Новікової Т.В.,
при секретарі - Комишній О.М.,
за участю представників сторін:
позивача - ОСОБА_1. (за дов. ДПІ у місті Черкаси від 09.01.2009р. № 294/10-017),
відповідача - ОСОБА_2. (за дов. ТОВ «Сінніс, ЛТД» від 15.09.2008р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у місті Черкаси до товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД» про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом від 20.08.2009р. № 18880/10-017 до ТОВ «Сінніс, ЛТД» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій на суму 3060грн. 00коп. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем Закону України «Про державну податкову службу в Україні» №509-XII від 04.12.1990р. та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р., а саме відсутністю обладнання гральних автоматів фіскальною пам'яттю, що не відповідає вимогам реалізації фіскальних функцій гральних автоматів передбачених чинним законодавством. Окремим пунктом позовних вимог викладено клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом заборони Дніпровській філії АТ «Укрінбанк» МФО 354336 здійснювати будь-які операції з грошовими коштами боржника на розрахунковому рахунку № 26009786001 до закінчення розгляду справи та вступу в силу судового рішення.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача заперечив проти позовних вимог та просив суд відмовити у їх задоволенні.
Ухвалою суду від 02.09.2009р. про забезпечення адміністративного позову заборонено Дніпровській філії АТ «Укрінбанк» здійснювати видаткові операції з грошовими коштами боржника на р/р 26009786001 у разі якщо після їх проведення залишок коштів на рахунку буде меншим ніж 3060грн.00коп., до закінчення розгляду справи та вступу в силу судового рішення.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали адміністративного позову, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД» зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності 23.11.95р. Черкаською міською радою за № 10261200000000713 (ідентифікаційний код 22810515), відповідно до довідки від 07.02.2009р. №124/29-012 перебуває на обліку як платник податків у ДПІ у м. Черкаси.
Податковим органом здійснено перевірку зали гральних автоматів відповідача за адресою: м. Ніжин, вул. Московська,1. За результатом проведеної перевірки зали гральних автоматів відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктом підприємницької діяльності, виявлено порушення вимог п.1 ст. 3, 7, 11 Закону №265/95-ВР, про що складено акт №0077/25/13/23/26468166 від 27.04.2009р. та прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000962303 від 13.05.2009 року на суму 3 060грн. 00коп.
Спеціальним законом, який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі - «Закон № 265/95-ВР»).
Контроль за суб'єктами підприємницької діяльності щодо порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України, шляхом проведення планових або позапланових перевірок (ч.1 ст. 15 Закону №265/95-ВР).
Відповідно до пунктів 1, 2 ст. 3 Закону №265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та (або в безготівковій формі) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо (при продажу товарів) наданні послуг (у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг) зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки надання послуги через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок та видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Пунктом 1 частини другої додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001р. №121 «Про переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій» встановлено, що до 31.12.2006р. всі гральні автомати повинні бути переведені в режим застосування РРО.
У зв'язку з цим з 01.01.2007р. у суб'єктів господарювання, що надають послуги у сфері грального бізнесу, виникає обов'язок застосовувати гральні автомати, що виконують фіскальні функції. А тому невиконання цього обов'язку може бути підставою для накладення на суб'єкта господарювання штрафу, передбаченого ст. 17 Закону №265/95-ВР.
За своєю правовою природою зазначені штрафні санкції є адміністративно-господарськими санкціями (ст.238 ГПК України), які обумовлені наявністю правопорушення суб'єктом господарювання.
Відповідальність за порушення вимог п.2 ст. 17 Закону № 265/95-ВР встановлена до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування ними при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.
Відповідно до ст.25 Закону № 265/95-ВР суми фінансових санкцій, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Беручи до уваги те, що штрафні (фінансові) санкції відповідачем не сплачено у встановлений строк та у повному обсязі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення, щодо стягнення з відповідача заборгованості у сумі 3060грн. 00коп.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Належних доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Тому з огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 09.09.2009р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 14.09.2009р. про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні, з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Керуючись ст. 69, 71, 94, 97, ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути за рахунок активів товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД», (18002, м. Черкаси, вул. О.Дашкевича, 20, код ЄДРПОУ 22810515) на користь бюджету через державну податкову інспекцію у м. Черкаси (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, код ЄДРПОУ 34503595) штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 3060грн.00коп. (три тисячі шістдесят гривень, 00коп.).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Т.В. Новікова
Повний текст постанови виготовлений 18.09.2009р.