ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2009 року Справа № 2а-4055/09/2370
09год.30хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Новікової Т. В.,
при секретарі - Комишній О. М.,
за участю:
прокурора - ОСОБА_1.(за посвідченням №1541 від 27.07.2009р.),
представника позивача - ОСОБА_2. (за довіреністю ДКЦПФР від 08.01.2009р.),
відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом першого заступника прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних патерів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Мар'янівське» про стягнення штрафних санкцій,
В С Т А Н О В И В:
Перший заступник прокурора Черкаської області звернувся до суду в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з адміністративним позовом від 21.08.2009р. №05-144вих-09, в якому просить стягнути з відкритого акціонерного товариства «Мар'янівське» штрафні фінансові санкції у сумі 510грн. 00коп.
Позов прокурора обґрунтований порушенням відповідачем вимог п.1, п.6 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.5 глави 7 Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006р. №1591 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.02.2007р. №97/13364, а саме: неподання ВАТ «Мар'янівське» до Черкаського територіального управління ДКЦПФР регулярної інформації за 2007р.
У судовому засіданні представник позивача та прокурор підтримали позовні вимоги.
Відповідач до зали судового засідання не з'явився, заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до ст.128 КАС України справа вирішується на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення, з огляду на таке.
Спеціальним законом, який регулює відносини у сфері розміщення і обігу цінних паперів, провадження професійної діяльності на фондовому ринку та з метою забезпечення відкритості і ефективності функціонування фондового ринку є Закон України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 року № 3480-IV (далі - Закон №3480-IV).
Відповідно до ст.39 Закону №3480-IV емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про: фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством; будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни ціни на його цінні папери; власників великих пакетів (10 відсотків і більше) акцій.
Інформація про власників великих пакетів (10 відсотків і більше) акцій подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку особою, яка веде облік права власності на акції емітента у депозитарній системі України, у строки, порядку та за формою, що встановлені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Така інформація є відкритою і оприлюднюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку шляхом розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Механізм регулювання відносин у сфері розміщення і обігу цінних паперів і ефективності функціонування фондового ринку визначений Законом України №3480 та Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007р. №97/13364 (далі - Положення), якими встановлені строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлених Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
В розумінні ст. 40 зазначеного Закону регулярна інформація про емітента є річною та квартальною звітною інформацією про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).
Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.
Річна інформація про емітента повинна бути відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року , наступного за звітним , шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів (ч.4 ст.40 Закону №3480-IV).
Пунктом 1 глави 7 Положення передбачено, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року , наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року , наступного за звітним.
Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09.01.97 № 2 (у редакції від 13.02.2001 № 27) (далі - Правила) визначають порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та її територіальними органами справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів.
Як вбачається з матеріалів справи, ВАТ «Мар'янівське» станом на 29.07.2008р. не надало до Черкаського територіального управління ДКЦПФР регулярної інформації за 2007р., у зв'язку з чим позивачем було винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 29.07.2008р. №01-1152, викликано представника відповідача для надання пояснення та відправлено вказану постанову відповідачу поштою в цей же день, що підтверджується квитанцією по списку № 7568118-7568193/9 від 29.07.2008р.
Відповідно до п. 4.6. Правил передбачено, що у разі неявки особи , яка притягується до відповідальності (її представника), може бути складено акт про правопорушення , при умові своєчасного повідомлення юридичної особи про час та місце підписання акта про правопорушення. У цьому випадку акт про правопорушення складається в той самий день, на який було викликано особу, яка притягається до відповідальності та робиться відповідний запис на акті про не явку представника юридичної особи, яка притягається до відповідальності.
Оскільки представник відповідача на виклик позивача не з`явився, клопотання про відкладення розгляду справи не подав, тому акт про виявлене правопорушення №238-ЧК від 06.08.2008р., який відправлений поштою 06.08.2008р. є правомірним та відповідає вимогам пункту 7.1. розділу 7 Правил.
Про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів ВАТ "Мар'янівське" було повідомлено своєчасно (поштова квитанція по списку №7650108-7650299 від 08.08.2008р.).
Згідно постанови від 06.08.2008р. про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів та постанови від 18.08.2008р. №225-ЧК, до відповідача застосовано санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 510 грн., про що позивачу повідомлено поштою (список поштових відправлень від 20.08.2008 р. № 7790350-7790538/19).
Отже, оскільки представник ВАТ "Мар'янівське" не з'явився 06.08.2008р. до позивача для складання акту про правопорушення на ринку цінних паперів, тому відповідачем правомірно застосовано до відповідача штрафні санкції у розмірі 510грн. 00коп. відповідно до постанови №225-ЧК від 18.08.2008р.
Враховуючи, що зазначена обставина відповідачем не спростована, в суду не виникає сумніву щодо достовірності цієї обставини та добровільності її визнання про стягнення штрафних санкцій з відповідача за порушення законодавства та не надання регулярної інформації за 2007р. до Черкаського територіального управління ДКЦПФР.
Законом №3480-IV (ст.11) передбачена відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, зокрема за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Приймаючи до уваги, що на момент розгляду справи в суді штраф в добровільному порядку відповідачем не сплачено, тому суд знаходить вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи вище наведене та з урахуванням положень ст. 162 КАС України, суд дійшов висновку про задоволення позову, оскільки позовні вимоги спростовані доказами відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу.
Відповідачем не спростовано позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 18.09.2009р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 21.09.2009р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні, з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Керуючись ст.ст. 86, 94, ч.2 ст.128, ст.ст. 159, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, Черкаський окружний адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Мар'янівське» (19344, Черкаська область, Лисянський район, селище Мар'янівка, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь бюджету через Черкаське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (18002, м.Черкаси, вул.Хрещатик, 225, код ЄДРПОУ 22803076) штрафні санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 510грн. 00коп. (п'ятсот десять гривень, 00 коп.).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Т. В. Новікова
Повний текст постанови виготовлено 21.09.2009р.