Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 червня 2009 р. справа № 8685/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Христофорова А.Б.
при секретарі Аржанові А.С.
за участю:
представника позивача Рудницького Д.В.,
представника відповідача не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Тельманівському районі Донецької області до Колективного сільськогосподарського підприємства «Первомайське» про стягнення фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2, за період з січня 2008 по травень 2009 у розмірі 16755,47 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
УПФУ в Тельманівському районі Донецької області звернулося до суду з позовом до Колективного сільськогосподарського підприємства «Первомайське» про стягнення фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2, за період з січня 2008 по травень 2009 у розмірі 16755,47 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 100 відсотків відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком. Відповідачеві у відповідності до Інструкції № 21-1 надсилалися повідомлення про фактичний розрахунок витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, але витрати відшкодовані не були. Оскільки до теперішнього часу відповідач заборгованість не сплатив, позивач просив стягнути з нього суму витрат на виплату і доставку пенсій у розмірі 16755,47 грн. за період з січня 2008 по травень 2009 включно /а.с. 2-3/.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги ат просив їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про отримання судової повістки, надав заяву з проханням розглянути справу за його відсутності. У заяві вказав, що загальними зборами КСП «Первомайське» 23.12.1998 року було прийнято рішення про реорганізацію підприємства, було проведено розпаювання між членами КСП «Первомайське» землі і майна, основних і оборотних фондів, які знаходилися на балансі підприємства, за виключенням соціальної сфери, яка не підлягає паюванню. 27.10.2000 загальними зборами членів КСП «Первомайське» було прийнято рішення про ліквідацію підприємства, були обрані члени ліквідаційної комісії. Станом на 01.01.2009 КСП «Первомайське» не має власної землі, а також іншого майна, окрім соціальної сфери на суму 120700 грн., яку необхідно передати в комунальну власність Первомайській сільській раді. Виходячи з того, що КСП «Первомайське» з 1998 року не веде фінансово-господарської діяльності, погасити заборгованість перед Пенсійним фондом не має можливості.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.
Позивач - Управління Пенсійного фонду України в Тельманівському районі Донецької області є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.
У відповідності до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.
Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
Процедура реєстрації та обліку платників внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями (далі - Підприємства) незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (далі - органи Пенсійного фонду України) визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663
Судом встановлено, що відповідач – Колективне сільськогосподарське підприємство «Первомайське» є юридичною особою, зареєстровано 03.05.1993 Тельманівською районною державною адміністрацією (а.с. 5-6, 7) та є відповідно до п. 2.1.1 вказаної вище Інструкції платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
У відповідності до п. 6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: - для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Відповідно до п. 6.4 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.
Таким чином, відповідач повинен відшкодовувати позивачу фактичні витрати з виплати та доставки пільгових пенсій.
Згідно п. 6.8 вищевказаної Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Позивачем направлялися на адресу відповідача повідомлення (розрахунки) про фактичні витрати на виплату та доставку пенсій у період з січня 2008 року по травень 2009 року включно на загальну суму 16755,47 грн. /а.с. 8-29/.
Згідно з розрахунком суми позову відповідач суми нарахованих фактичних витрат не сплачував /а.с. 4/. До того ж, згідно із наданою представником відповідача заявою, в КСП «Первомайське» відсутня можливість сплатити заборгованість з фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у зв’язку із відсутністю коштів.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, та з відповідача на користь позивача необхідно стягнути суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах у розмірі 16755,47 грн.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Управління Пенсійного фонду України в Тельманівському районі Донецької області до Колективного сільськогосподарського підприємства «Первомайське» про стягнення фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2, за період з січня 2008 по травень 2009 у розмірі 16755,47 грн. - задовольнити.
Стягнути з Колективного сільськогосподарського підприємства «Первомайське» (адреса: 87133, Донецька область, Тельманівський район, с. Первомайске, ЄДРПОУ 006969929, р/р 20623301611824 в Калінінському ПІБ м. Донецьк, МФО 334453) на користь Управління Пенсійного фонду України в Тельманівському районі Донецької області (адреса: 87100, Донецька область, Тельманівський район, смт. Тельманове, вул.. Леніна, 154, ЄДРПОУ 21955677, р/р 256073012057 в ДОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 335106) заборгованість з фактичних витрат по виплаті та доставці пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2, за період з січня 2008 року по травень 2009 року у розмірі 16 755 (шістнадцять тисяч сімсот п’ятдесят п’ять) грн. 47 коп.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Христофоров А.Б.