КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18 серпня 2015 року № 810/3602/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи" до відділу державної виконавчої служби Комсомольського районного управління юстиції у м. Херсоні, третя особа, яка не заявляє самостійний вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1, про скасування постанови,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи" з позовом до відділу державної виконавчої служби Комсомольського районного управління юстиції у м. Херсоні, третя особа, яка не заявляє самостійний вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1, в якому просить скасувати постанову про повернення виконавчого документу стягувачеві №47060757 від 30.07.2015, винесену державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби Комсомольського районного управління юстиції у м. Херсоні ОСОБА_2, та відновити вищезазначене виконавче провадження.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини першої статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України, особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Частиною першою статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Положеннями пунктів 2 та 3 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є, та ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
У позовній заяві представник позивача замість осіб, які беруть участь у справі, а саме: позивача, відповідача, третьої сторони та представника позивача, зазначив стягувача-заявника, представника стягувача, зацікавлену особу та боржника, що свідчить про недотримання представником позивача вимог пунктів 2 та 3 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з положеннями частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
З матеріалів справи випливає, що позивач не додав до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що приєднуються до копії позовної заяви для відповідача та третьої особи, яка не заявляє самостійний вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Отже, з вищевикладеного випливає, що позивач не дотримався положень частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Положеннями частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини другої статті 87 цього Кодексу розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з положеннями частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до частини другої зазначеної статті, за подання адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, а за подання адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Частиною третьою статті 4 цього ж Закону встановлено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору.
Із змісту позовної заяви вбачається, що вона має вимогу немайнового характеру.
Таким чином, згідно із положенням частини другої статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI, позивач при поданні даної позовної заяви мав сплатити за вимогу немайнового характеру 73,08 грн.
З матеріалів справи випливає, що позивач не додав до позовної заяви документ про сплату судового збору. Таким чином, позивач не сплатив судовий збір за вимогу немайнового характеру.
Вищезазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам, встановленими статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до вимог частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статті 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вищезазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у звязку з чим суд, враховуючи положення статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.
Недоліки позовної заяви повинні бути усунуті у строк до 08.09.2015 шляхом подання до суду:
позовної заяви, яка буде відповідати вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням положень статей 47 та 50 Кодексу адміністративного судочинства України;
копій позовних заяв з копіями всіх документів, що приєднуються до них, для відповідача та третьої особи, яка не заявляє самостійний вимог на предмет спору на стороні відповідача;
документа про сплату судового збору за звернення до Київського окружного адміністративного суду (код за ЄДРПОУ: 37955989, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській обл. м. Київ, МФО: 821018, рахунок отримувача: 31213206784001, код класифікації доходів бюджету: 22030001 Символ звітності "206", призначення платежу: судовий збір, за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи", Київський окружний адміністративний суд , код ЄДРПОУ 35919304) з позовом в розмірі визначеному статтею 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI, а саме: 73,08 грн.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 106, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи" до відділу державної виконавчої служби Комсомольського районного управління юстиції у м. Херсоні, третя особа, яка не заявляє самостійний вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1, про скасування постанови, залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 08 вересня 2015 року.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Басай О.В.