Справа № 438/969/15-к
Провадження № 1-кс/438/145/2015
У Х В А Л А
30 липня 2015 року м.Борислав
Слідчий суддя Бориславського міського суду Львівської області Пещук Р.Й., при секретарі судового засідання Наминанік О.С., за участю слідчого Шуфлата Ю.З., прокурора Андрушко А.І., розглянувши клопотання слідчого - заступника начальника СВ Бориславського МВ ГУМВС України у Львівській області ОСОБА_1, погоджене з прокурором прокуратури м.Борислава ОСОБА_2, винесене за матеріалами кримінального провадження №12015140100000296 від 02 червня 2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,
про надання дозволу для проведення позапланової виїзної ревізії органами державного фінансового контролю субєкта господарювання, зокрема Бориславської міської ради Львівської області (ЄДРПОУ 26181298), юридична адреса якої: 82300, Львівська область, м. Борислав, вул. Шевченка, 42,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий заступник начальника СВ Бориславського МВ ГУМВС України у Львівській області ОСОБА_1, як сторона кримінального провадження, звернувся з клопотанням до слідчого судді Бориславського міського суду Львівської області, погодженим з прокурором прокуратури м.Борислава ОСОБА_2, у якому просить надати дозвіл Державній фінансовій інспекції у Львівській області на проведення позапланової виїзної документальної ревізії раціональності використання бюджетних коштів Бориславською міською радою Львівської області (ЄДРПОУ 26181298) юридична адреса якої: 82300, Львівська область, м. Борислав, вул. Шевченка, 42, за період з 1 січня 2014 року по 28 липня 2015 року включно і встановити період проведення ревізії 15 робочих днів: початок 10.08.2015р., завершення ревізії 31.08.2015р. за наступними запитаннями: 1. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для капітального та поточного ремонтів доріг м. Борислава та смт. Східниця;
2. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для капітального ремонту закладів освіти Бориславської міської ради Львівської області; 3. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для капітального ремонту, реконструкції обєктів комунального майна Бориславської міської ради Львівської області; 4. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для закупівлі основних засобів; 5. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для влаштування та реконструкції водопровідних мереж на території м. Борислава та смт. Сідниця; 6. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для влаштування вузлів технологічного обліку стічних вод в м. Бориславі та смт. Східниця; 7. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для влаштування та реконструкції мереж вуличного освітлення на території м. Борислава та смт. Східниця; 8. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для будівництва та реконструкції автомобільних, пішохідних мостів через річки м. Борислава та смт. Східниці; 9. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для влаштування, ремонту комунікацій на обєктах житлово-комунального господарства, комунальної власності.
Клопотання мотивує тим, що в період з 18.02.2015 року по 31.03.2015 року працівниками Дрогобицької обєднаної Держфінінспекції України у Львівській області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності КП «Бориславводоканал» за період з 01.04.2012 р. по 31.01.2015 р. В результаті проведення вказаної ревізії встановлено, що службові особи КП «Бориславводоканал», умисно, зловживаючи своїм службовим становищем своєчасно не вжили заходів до боржників та не провели позовної роботи в частині вчинення відповідних правових дій для відшкодування боржниками завданих збитків від невиконання договірних зобовязань і, як наслідок, підприємством недоотримано фінансових ресурсів на загальну суму 175,13 тис. грн. Крім того, службові особи КП «Бориславводоканал», умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч пунктам 2, 5, 6 Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 12.07.2006 р. №959 та п.11 наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства «Про затвердження Порядку розроблення та затвердження технологічних нормативів використання питної води» від 15.11.2004 р. №205, якими передбачено, що наднормативні витрати ресурсів не включаються до складу собівартості послуг з водопостачання та водовідведення, внесли завідомо неправдиві відомості в офіційний документ, яким є розрахунок фактичної собівартості з водопостачання та водовідведення, що надавались населенню комунальним підприємством «Бориславводоканал», з врахуванням наднормових витрат за 2012-2013 роки включивши витрати електроенергії, яка використана на підняття води, але вона перевищує втрати понад технологічні норми, а тому враховуючи встановлені наднормативні втрати води, у звязку з чим в ході ревізії проведено перерахунок обсягу заборгованості з різниці в тарифах на послуги водопостачання та водовідведення, надані населенню, згідно з яким, обсяг заборгованості за 2012 рік розрахунково становить 644,01 тис. грн., за 2013 рік 765,4 тис. грн. В ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні перевірки раціональності використання бюджетних коштів Бориславською міською радою Львівської області за період 2014-2015 років зокрема тих, які були виділені для покращення стану водопровідних мереж м. Борислава та смт. Східниці. Враховуючи наведене вище, з метою підтвердження використання бюджетних коштів, витрачених на встановлення та покращення стану водопровідних мереж м. Борислава та смт. Східниці, а також з метою забезпечення всебічності, повноти та неупередженості дослідження обставин кримінального провадження, для встановлення фактичних даних, необхідно провести позапланову ревізію раціональності використання бюджетних коштів Бориславською міською радою Львівської області за період з 01.01.2014 р. по 28.07.2015 р., на вирішення якої необхідно поставити зазначені у клопотанні запитання.
Заслухавшипояснення прокурора, слідчого, які підтримали клопотання, оглянувши та перевіривши надані матеріали клопотання, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.
У провадженні СВ Бориславського МВ ГУМВС України у Львівській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного 02 червня 2015 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12015140100000296, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що в період з 18.02.2015 року по 31.03.2015 року працівниками Дрогобицької обєднаної Держфінінспекції України у Львівській області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності КП «Бориславводоканал» за період з 01.04.2012 р. по 31.01.2015 р. У результаті проведення ревізії встановлено ряд порушень службовими особами КП «Бориславводоканал», внаслідок яких підприємство недоотримало фінансових ресурсів на загальну суму 175,13 тис. грн., а також внесення службовими особами завідомо неправдивих відомостей в офіційний документ, порушивши порядок визначення складу собівартості послуг з водопостачання та водовідведення.
Відповідно до п.5 ч.5 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»: позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності передбачених даним законом обставин.
Відповідно до ч.6, ч.7 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»: позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч.11 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»: тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Зважаючи на те, що проведення позапланової виїзної документальної ревізії раціональності використання бюджетних коштів Бориславською міською радою Львівської області (ЄДРПОУ 26181298) за період з 1 січня 2014 року по 28 липня 2015 року має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні № 12015140100000296, з метою підтвердження використання бюджетних коштів, витрачених на встановлення та покращення стану водопровідних мереж м. Борислава та смт. Східниці, а також з метою забезпечення всебічності, повноти та неупередженості дослідження обставин даного кримінального провадження, для встановлення фактичних даних, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого необхідно задоволити, надавши дозвіл Державній фінансовій інспекції у Львівській області на проведення вищевказаної позапланової ревізії, встановивши період проведення ревізії 15 робочих днів: початок 10.08.2015р., завершення ревізії 31.08.2015р., за наведеними у клопотанні слідчого запитаннями.
У відповідності до вимог ч.1 ст.107 КПК України судове засідання проведене без фіксації процесуальної дії за допомогою технічних засобів, оскільки учасники процесуальної дії не заявляли клопотання про застосування технічних засобів фіксування.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст. 93, 110, 309, 372 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого - заступника начальника СВ Бориславського МВ ГУМВС України у Львівській області ОСОБА_1, погоджене з прокурором прокуратури м.Борислава ОСОБА_2,задоволити.
Надати дозвіл Державній фінансовій інспекції у Львівській області на проведення позапланової виїзної документальної ревізії раціональності використання бюджетних коштів Бориславською міською радою Львівської області (ЄДРПОУ 26181298) юридична адреса якої: 82300, Львівська область, м. Борислав, вул. Шевченка, 42, за період з 01 січня 2014 року по 28 липня 2015 року включно, встановити період проведення ревізії 15 робочих днів: початок 10.08.2015р., завершення ревізії 31.08.2015 за наступними запитаннями:
1. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для капітального та поточного ремонтів доріг м. Борислава та смт. Східниця;
2. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для капітального ремонту закладів освіти Бориславської міської ради Львівської області;
3. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для капітального ремонту, реконструкції обєктів комунального майна Бориславської міської ради Львівської області;
4. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для закупівлі основних засобів;
5. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для влаштування та реконструкції водопровідних мереж на території м. Борислава та смт. Сідниця;
6. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для влаштування вузлів технологічного обліку стічних вод в м. Бориславі та смт. Східниця;
7. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для влаштування та реконструкції мереж вуличного освітлення на території м. Борислава та смт. Східниця;
8. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для будівництва та реконструкції автомобільних, пішохідних мостів через річки м. Борислава та смт. Східниці;
9. Законність та повнота використання бюджетних коштів виділених для влаштування, ремонту комунікацій на обєктах житлово-комунального господарства, комунальної власності.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: