Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 вересня 2009 р. справа № 2а-11682/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Логойди Т. В.
при секретарі Кузнецова К.В.,
з участю представника позивача Лукащук Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції міста Маріуполя Донецької області до малого приватного багатопрофільного підприємства «Контракт» про стягнення коштів,
в с т а н о в и в :
У липні 2009 року Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція міста Маріуполя Донецької області звернулася в суд з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що мале приватне багатопрофільне підприємство «Контракт» як платник податків перебуває у неї на обліку.
Станом на 06 липня 2009 року відповідач мав заборгованість перед бюджетом зі штрафних санкцій за порушення законодавства в сфері РРО на загальну суму 3 952,49 грн.
Порушення виявлені актом перевірки від 14 червня 2008 року №058101670/2343/13503228, а саме: не проведення розрахункової операції через зареєстрований реєстратор розрахункових операцій при реалізації товару на загальну суму 281,60 грн.; невидача розрахункового документа встановленого зразка при реалізації товару, наданні послуг; не відповідність сум готівкових коштів на місці здійснення розрахункових операцій сумі коштів, яка зазначена у денних звітах РРО.
На підставі акту прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 03 липня 2009 року № 0001632343, яким на відповідача накладено штраф в загальній сумі 3 962,85 грн., яке отримане відповідачем 14 липня 2009 року.
Вказана сума штрафних санкцій складається з суми 1408,00 грн. - за порушення п.п. 1 та 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», та суми 2554,85 грн. - за порушення п. 13 ст. 3 вказаного Закону.
Штрафні санкції відповідачем частково сплачено у сумі 10,36 грн., несплаченою залишилася сума 3952,49 грн., яку і просила стягнути з відповідача.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.
Суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Судом встановлено, що мале приватне багатопрофільне підприємство «Контракт» як платник податків перебуває на обліку в Жовтневій міжрайонній державній податковій інспекції міста Маріуполя Донецької області.
Податковим органом проведено перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктом підприємницької діяльності - малим приватним багатопрофільним підприємством «Контракт», за результатами якої складено акт від 14 червня 2008 року №058101670/2343/13503228, в якому вказувалося на порушення п.п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не проведення розрахункової операції через зареєстрований реєстратор розрахункових операцій при реалізації товару на загальну суму 281,60 грн.; невидача розрахункового документа встановленого зразка при реалізації товару, наданні послуг; не відповідність сум готівкових коштів на місці здійснення розрахункових операцій сумі коштів, яка зазначена у денних звітах РРО.
Відповідач відмовився від підписання акту та матеріалів перевірки, про що податковим органом складено акти від 17 червня 2009 року та від 27 червня 2008 року.
Вказані порушення підтверджуються встановленими податковим органом фактами, викладеними в акті перевірки; описами наявності готівки на місці проведення розрахунків; даними денного звіту РРО.
На підставі акту прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 03 липня 2008 року № 0001632343, яким на відповідача накладено штраф в загальній сумі 3 962,85 грн. Рішення отримане відповідачем 14 липня 2008 року та оскаржено не було.
Вказана сума штрафних санкцій складається з сум:
- за порушення п.п. 1 та 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на підставі п. 1 ст. 17 вказаного Закону - у п’ятикратному розмірі вартості проданих товарів, на яку виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без роздрукування документа встановленого зразка, що склало: 281,60 грн. х 5= 1408,00 грн.;
- за порушення п. 13 ст. 3 Закону на підставі п. 1 ст. 17 вказаного Закону – у п’ятикратному розмірі суми, на яку виявлена розбіжність - у разі встановлення не відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, на загальну суму 510,97 грн., що склало: (суми коштів, які зазначені в денних звітах РРО 383 грн.+157,10 грн. - 7,15 грн. -21,98 грн.) х5 = 2554,85грн.
Штрафні санкції відповідачем частково сплачено у сумі 10,36 грн., несплаченою залишилася сума 3952,49 грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Частиною 1 ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Згідно з п.п. 1, 2, 13 ст. 3 вказаного Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до ст. 17 вказаного Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Статтею 25 Закону визначено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Суб’єктом владних повноважень за наявності факту порушення вимог законодавства до відповідача правомірно застосовані фінансові санкції в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.
Оскільки протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи суми фінансових санкцій сплачені не були, тому вони підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції міста Маріуполя Донецької області до малого приватного багатопрофільного підприємства «Контракт» про стягнення коштів задовольнити.
Стягнути з малого приватного багатопрофільного підприємства «Контракт» на користь Державного бюджету України фінансові санкції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в сумі 3 952 (три тисячі дев’ятсот п’ятдесят дві) грн. 49 (сорок дев’ять) коп. на рахунок № 31119104700052, отримувач ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу 21080900, бюджет 30.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Логойда Т. В.