Постанова № 4734307, 21.04.2009, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.04.2009
Номер справи
220/09/2070
Номер документу
4734307
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"21" квітня 2009 р.                                                                       № 220/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі

Головуючого судді Спірідонова М.О.

за участю секретаря судового засідання Свіргун О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом

Прокурора Жовтневого району м. Харкова в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Харкова

до Комунального виробничого ремонтно-будівельного підприємства Жовтневого району м. Харкова

пропро стягнення заборгованості ,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача до Державного бюджету України суму заборгованості у розмірі 45680,03 грн.

В обґрунтування позову вказано, що 17.12.2007 року державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова було проведено невиїзну перевірку КВРБП Жовтневого району м. Харкова з питань своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання. В результаті перевірки було складено акт, відповідно до якого встановлені порушення: несвоєчасна сплата податкового зобов'язання за липень 2007 рік та за серпень 2007 рік, що є порушенням п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-III. Начальником ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова були винесені нодаткові повідомлення - рішення № 0002911520/0 від 19.12.2007 року - штрафна санкція но податку на додану вартість в сумі - 6,90 гри.. № 0002901520/0 від 19.12.2007 року - штрафна санкція по податку на додану вартість в сумі - 200,00 грн., № 0000851510/0 від 14 лютого 2008 року - штрафна санкція по податку на прибуток в сумі - 69,08 грн.

Крім того, 07.04.2008 року державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова було проведено документальну невиїзну перевірку з питання своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання. В результаті перевірки було складено акт, відповідно до якого встановлені порушення: несвоєчасне подання платіжних документів до установи на сплату узгоджених податкових зобов'язань по декларації з ПДВ, що є порушенням 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. № 2181-11. Згідно податкової декларації з податку на додану вартість за грудень 2007 року - сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 20686,00 грн. Начальником ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова були винесені податкові повідомлення - рішення № 0000751520/0 від 12.04.2008 року - штрафна санкція по податку на додану вартість в сумі - 202,06 грн.

Також, згідно розрахунку суми земельного податку на земельні ділянки населених пунктів, яким не встановлено грошову оцінку, загальна сума нарахованого податку, яка підлягає сплаті за даними податкового органу складає 9670,28 грн.

Таким чином, як вказав позивач, КВРБП Жовтневого району м. Харкова, згідно облікових карток (скороченої форми), станом на 02.12.2008 року має заборгованість в сумі 45680,03 грн.

В судове засідання представник ДПІ та прокуратури з’явилися, позовні вимоги підтримали у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про день та час розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку.

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Судом встановлено, що 17.12.2007 року державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова було проведено невиїзну перевірку КВРБП Жовтневого району м. Харкова з питань своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання. В результаті перевірки було складено акт, відповідно до якого встановлені порушення: несвоєчасна сплата податкового зобов'язання за липень 2007 рік та за серпень 2007 рік, що є порушенням п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-III.

Начальником ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова були винесені нодаткові повідомлення - рішення № 0002911520/0 від 19.12.2007 року - штрафна санкція но податку на додану вартість в сумі - 6,90 гри.. № 0002901520/0 від 19.12.2007 року - штрафна санкція по податку на додану вартість в сумі - 200,00 грн., № 0000851510/0 від 14 лютого 2008 року - штрафна санкція по податку на прибуток в сумі - 69,08 грн.

Крім того, 07.04.2008 року державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова було проведено документальну невиїзну перевірку з питання своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання. В результаті перевірки було складено акт, відповідно до якого встановлені порушення: несвоєчасне подання платіжних документів до установи на сплату узгоджених податкових зобов'язань по декларації з ПДВ, що є порушенням 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. № 2181-11. Згідно податкової декларації з податку на додану вартість за грудень 2007 року - сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 20686,00 грн.

Начальником ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова були винесені податкові повідомлення - рішення № 0000751520/0 від 12.04.2008 року - штрафна санкція по податку на додану вартість в сумі - 202,06 грн.

Також, згідно розрахунку суми земельного податку на земельні ділянки населених пунктів, яким не встановлено грошову оцінку, загальна сума нарахованого податку, яка підлягає сплаті за даними податкового органу складає 9670,28 грн.

Таким чином, як вказав позивач, КВРБП Жовтневого району м. Харкова, згідно облікових карток (скороченої форми), станом на 02.12.2008 року має заборгованість в сумі 45680,03 грн.

У зв"язку з несплатою заборгованості, ДПІ Жовтневого району м. Харкова сформовано першу податкову вимогу № 1/544 від 11 жовтня 2007р., та 15 листопада 2007 р. сформовано другу податкову вимогу №2/624.

Вказані податкові вимоги були отримані відповідачем, про що свідчитьпідпис його представника у повідомленнях про вручення поштового відправлення.

20.12.2007р. начальником ДПІ Жовтневого району м. Харкова прийнято Рішення №79 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків КВРБП Жовтневого району м. Харкова в рахунок погашення його податкового боргу.

Відповідно до Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 11136409 від 06.02.07р. всі активи товариства знаходяться у податковій заставі.

Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.

Відповідно до п. 1.1 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Відповідно до п.4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" - платники податків зобов'язані своєчасно, у строк визначений вищевказаними законодавчими актами надавати до Державних податкових інспекцій податкові декларації, бухгалтерську звітність, інші документи та відомості, пов'язані із донарахуванням та сплатою податків та інших обов'язкових платежів до бюджету України та до державних цільових фондів.

У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу»від 4 грудня 1990 року N 509-XII зі змінами та доповненнями, Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону України № 2181 - III від 21.12.2000р. "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 вказаного Закону для подання податкової декларації. В п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 вказаного закону зазначає, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5, визнається сумою податкового боргу платника податків.

У відповідності до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов’язання, несплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків.

На час розгляду справи заборгованість відповідачем не було сплачено.

Суд, проаналізувавши положення ст. 71 КАС України прийшов до висновку, що відповідач доказів щодо спростування вимог позивача суду не надав.

Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що відповідач прострочив виконання зобов’язання по сплаті заборгованості, тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку.

Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст.158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Жовтневого району м. Харкова в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Харкова до Комунального виробничого ремонтно-будівельного підприємства Жовтневого району м. Харкова про стягнення заборгованості –задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Комунального виробничого ремонтно-будівельного підприємства Жовтневого району м. Харкова (м. Харків, вул. Червоножовтнева. 31, код. 32745616) заборгованість перед бюджетом у розмірі 45680,03 грн. в бюджет (по податку па прибуток в сумі - 8812,97 грп. на р/р 31111009700008, ВДК у Жовтневому районі код 24134113 банк УДК у Харківській області МФО 851011; по податку на додану вартість в сумі - 28737,73 грн. на р/р 31113029700008, ВДК у Жовтневому районі 24134113 банк УДК у Харківській області МФО 851011, єдиний податок на дприємницьку діяльність - 76,11 грн. на р/р 31111009700008, ВДК у Жовтневому районі код р/р 31111009700008, ВДК у Жовтневому районі код 24134113 банк УДК у Харківській області МФО 851011 .

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу –з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у строк встановлений ч.5 ст.186 КАС України.

          Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку

Повний текст постанови виготовлено 24.04.2009 року

Суддя                                                                                           Спірідонов М.О.