Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків, вул. Мар"їнська, 18-Б-3 ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"21" квітня 2009 р. № 2-а-219/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого судді Спірідонов М.О.
за участю секретаря судового засідання Свіргун О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокурора Жовтневого району м. Харкова в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Харкова
до Товариства з обмеженою відповільністю "Пан"
пропро стягнення заборгованості ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова,звернувся до суду з позовом, в якому просить суд стягнути до Державного бюджету з ТОВ ПК «Система» заборгованість у розмірі 80905,83 грн.
В обґрунтування позову вказано, що Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова було проведено перевірку ТОВ «ПАН» з питань не подання розрахунку комунального податку. 13.11.2007 року керівнику ТОВ «ПАН» було направлено повідомлення про необхідність з'явитись 20.11.2007 року до ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова для складання акту перевірки з питань не подання розрахунку комунального податку. Згідно акту від 27.11.2007 року керівник ТОВ «ПАН» не з'явився, в зв'язку з чим державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова було проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог податкового законодавства ТОВ «ПАН». В результаті перевірки було складено акт, відповідно до якого встановлені порушення, а саме: не подання податкових розрахунків комунального податку за 4 квартал 2006 року при терміні подання 09.02.2007 року та за 1 квартал 2007 року, 2 квартал 2007 року, з квартал 2007 року відповідно при терміні подання 10.05.2007 року, 09.08.2007 року, 09.11,2007 року, що є порушенням п. 5 розділ III «Положення про обчислення та сплати до міського бюджету комунального податку» затвердженого рішенням XIII сесії Харківської міської ради народних депутатів XXI скликання від 21.03.1996 року «Про внесення змін та доновнень до Положення про порядок обчислення а сплати до міського бюджету комунального податку. затвердженого рішенням виконкому Харківської міської ради народних депутатів від 08.06.1994 року № 334 зі змінами та доповненнями, п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-111.
За результатами перевірки складений акт від 27.11.2007 року № 1442/15-335, другий екземпляр акту в подальшому був направлений поштою на адресу керівника ТОВ «ПАН».
Начальником ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова було винесено податкове повідомлення - рішення № 0003821530/0 від 06.12.2007 року - штрафна санкція по комунальному податку в сумі 680,00 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення також було відіслано поштою, однак згідно відмітки поштового відділення, вручено не було, про що складений акт про невручення податкового повідомлення та вказаний документ розміщений на дошці податкового оголошення 10.01.2008 року.
як вказав представник позивача, на час розгляду справи загальна сума заборгованості відповідачем не сплачена.
В судове засідання представники ДПІ та прокуратури з’явилися, позовні вимоги підтримали у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про день та час розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Судом встановлено, що Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова було проведено перевірку ТОВ «ПАН» з питань не подання розрахунку комунального податку.
13.11.2007 року керівнику ТОВ «ПАН» було направлено повідомлення про необхідність з'явитись 20.11.2007 року до ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова для складання акту перевірки з питань не подання розрахунку комунального податку. Згідно акту від 27.11.2007 року керівник ТОВ «ПАН»не з'явився, в зв'язку з чим державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова було проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог податкового законодавства ТОВ «ПАН». В результаті перевірки було складено акт, відповідно до якого встановлені порушення, а саме: не подання податкових розрахунків комунального податку за 4 квартал 2006 року при терміні подання 09.02.2007 року та за 1 квартал 2007 року, 2 квартал 2007 року, з квартал 2007 року відповідно при терміні подання 10.05.2007 року, 09.08.2007 року, 09.11,2007 року, що є порушенням п. 5 розділ III «Положення про обчислення та сплати до міського бюджету комунального податку»затвердженого рішенням XIII сесії Харківської міської ради народних депутатів XXI скликання від 21.03.1996 року «Про внесення змін та доновнень до Положення про порядок обчислення а сплати до міського бюджету комунального податку. затвердженого рішенням виконкому Харківської міської ради народних депутатів від 08.06.1994 року № 334 зі змінами та доповненнями, п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-111.
За результатами перевірки складений акт від 27.11.2007 року № 1442/15-335, другий екземпляр акту був направлений поштою на адресу керівника ТОВ «ПАН».
Начальником ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова було винесено податкове повідомлення - рішення № 0003821530/0 від 06.12.2007 року - штрафна санкція по комунальному податку в сумі 680,00 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення було відіслано поштою, однак згідно відмітки поштового відділення, вручено не було, про що ДПІ складений акт про невручення податкового повідомлення та вказаний документ розміщений на дошці податкового оголошення 10.01.2008 року.
Відповілно до рішення № 41 від 24.04.2008 року ДПІ було вирішено здійснити стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності платника податків, ТОВ «ПАН».
У зв'язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання у встановлені строки, ДПІ в порядку ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" направила відповідачу першу податкову вимогу № 1/53 від 24.01.09р. про сплату податкового боргу, яка була отримана відповідачем 02.02.2008 року. 06.03.08 р. направлена друга податкова вимога № 2/142, яка повернулася без узгодження
Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.
Відповідно до п. 1.1 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до п.4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" - платники податків зобов'язані своєчасно, у строк визначений вищевказаними законодавчими актами надавати до Державних податкових інспекцій податкові декларації, бухгалтерську звітність, інші документи та відомості, пов'язані із донарахуванням та сплатою податків та інших обов'язкових платежів до бюджету України та до державних цільових фондів.
У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» від 4 грудня 1990 року N 509-XII зі змінами та доповненнями, Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону України № 2181 - III від 21.12.2000р. "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 вказаного Закону для подання податкової декларації. В п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 вказаного закону зазначає, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У відповідності до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов’язання, несплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків. У разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги у відповідності до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вказаного Закону.
На час розгляду справи заборгованість відповідачем не було сплачено.
Суд, проаналізувавши положення ст. 71 КАС України прийшов до висновку, що відповідач доказів щодо спростування вимог позивача суду не надав.
Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що відповідач прострочив виконання зобов’язання по сплаті заборгованості, тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку.
Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст.158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Жовтневого району м. Харкова в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Пан" про стягнення заборгованості –задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Пан" (м. Харків, вул. Жовтневої революції, 99, код. 21247176) заборгованість на користь Державного бюджету в розмірі 680 (шіствот вісімдесят) грн., 00 коп. на р/р 33215828700008, УДК у Жовтневому районі код 24134113, банк ОУДК у Харківській області МФО 851011. .
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу –з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у строк встановлений ч.5 ст.186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови виготовлено 24.04.2009 року
Суддя Спірідонов М.О.