Ухвала суду № 4734204, 31.03.2009, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2009
Номер справи
2-а-9483/08
Номер документу
4734204
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 У Х В А Л А

про закриття провадження у справі

"31" березня 2009 р.                                                                       № 2-а- 9483/08

Харківський окружний адміністративний суд у складі

Судді Спірідонова М.О.

За участю секретаря Кононенко О.В.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Куп'янської об"єднаної Державної податкової інспекції в Харківській області

доТовариства з обмеженою відповідальністю "Машинно-технологічна станція-Індустріальне"

пропро зобов'язання вчинити певні дії

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом в якому просив суд зобов"язати ТОВ "МТС" - Індустріальне" допустити посадових осіб Куп"янської ОДПІ до проведення позапланової виїзної перевірки та надати всі необхідні документи для проведення позапланової виїзної перевірки.

В обгрунтування позову вказано, що 19.08.2008 р. начальником Куп'янської ОДПІ, на підставі п.5 ч.б ст. 11-1 Зікону видано наказ № 651 щодо надання дозволу на проведення позанланової виїзної перевірки Відповідача з 29.08.2008 р. по 04.09.20008 р. Зазначений наказ був відправлений поштою та отриманий 23.08.2008 р. про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення.

29.08.2008 р. фахівцями Куп'янської ОДПІ, у зв'язку з відмовою у допуску до перевірки Відповідача було складено акт відмови від допуску до перевірки № 207/23-34988147.

Також 29.08.2008 р. було складено акт відмови від отримання направлення на перевірку ТОВ "МТС - Індустріальне", код 34988147.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд приходить до наступного.

У відповідності до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 3 КАС справа адміністративної юрисдикції – це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хочаб однією зі сторін є суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. 104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушені її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Суб’єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.

Відповідно ч. 4 ст. 50 КАС України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень: 1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; 2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; 3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України; 4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); 5) в інших випадках, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; 4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; 5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Суд звертає увагу, що статус Державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності передбачені Законом України «Про державну податкову службу України».

Проте, ні вказаним Законом, ні іншими законами України не встановлено право органів державної податкової служби на пред'явлення адміністративних позовів до громадян України, іноземців чи осіб без громадянства, їх об'єднань, юридичних осіб, які не є суб'єктами владних повноважень про зобов'язання вчинити певні дії, зокрема надати копії документів.

Таким чином, суд приходить до висновку, що жодним законом не передбачено право звернення суб’єкта владних повноважень щодо допуску до проведення перевірки та зобов’язання надати документи необхідні для проведення позапланової документальної перевірки , а отже зазначену заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Таким чином, ст.ст. 2, 4, 17, 50, 157, 165, 186 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Провадження у справі за позовом Куп'янської об"єднаної Державної податкової інспекції в Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Машинно-технологічна станція-Індустріальне" про зобов'язання вчинити певні дії - закрити.

Роз"яснити позивачу, що повторне звернення з тією самою заявою не допускається.

Ухвала може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського адміністративного апеляційного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Спірідонов М.О.