Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 вересня 2009 р. справа № 2а-11224/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Галатіної О.О.
при секретаріМичак О.С.
В С Т А Н О В И В:Позивач Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівник» про стягнення штрафних санкцій за недодержання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2008 році в сумі 3091,00 грн. та пені в сумі 87,33 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідно до звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік, що наданий відповідачем до Фонду, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу відповідача становила 12 осіб. Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб у кількості одного робочого місця.
Таким чином, згідно ст. 19 Закону відповідач у 2008 році повинен був працевлаштувати 1 інваліда. Фактично ж за даними звіту інваліди на підприємстві не працюють.
Отже, відповідач не виконав норматив по створенню 1 робочого місця по працевлаштуванню інвалідів.
Згідно розрахунку, сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання відповідачем нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2008 р. становить 3091,67 грн. Сума нарахованої пені складає 87,33 грн.
З огляду на це, просив суд стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2008 році в сумі 3091,67 грн. та пеню у сумі 87,33 грн., що разом становить 3179,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, на їх задоволенні наполягав.
Представник відповідача в судове засідання не зявився. Про дату час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Про причини своєї неявки відповідач суд не повідомив, у звязку із чим суд визнав за можливе розглянути справу за відсутність представника відповідача за наявних у матеріалах справи доказів.
Дослідивши наявні докази у справі, заслухавши представників сторін, суд дійшов висновку про наступне.
Позивач, Донецьке обласне відділення фонду соціального захисту інвалідів є юридичною особою, зареєстрований 14.08.1991 р. виконавчим комітетом Донецької міської ради, включений до ЄДРПОУ за № 13492430, що підтверджується довідкою Управління статистики у м. Донецьку за № 101-4140.
Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівник» є юридичною собою, та діє на підставі Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи.
Як свідчить звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік, наданий відповідачем до Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів 19.02.2009 р., середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу відповідача у 2008 році становила 12 осіб, працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність на підприємстві не має, кількість інвалідів штатних працівників, які мають працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» становить 1 особу. Середньорічна заробітна плата штатного працівника на підприємстві у 2008 році складала 9183,00 грн. Сума нарахованих штрафних санкцій за нестворені робочі місця для інваліда, повинна складати 3091,67 грн. Нарахована пеня за прострочення сплати адміністративно-господарських санкцій становить - 87,33 грн. Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівник» не виконало норматив по працевлаштуванню інвалідів за 2008 рік та не сплатило штрафні санкції в сумі 3091,67 грн. та пеню в сумі 87,33 грн.
Статтею 19 Закону "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" встановлено для підприємств, установ і організацій нормативи робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у розмірі 4 відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік у кількості одного робочого місця.
Частиною першою статті 18 названого Закону передбачено, що працевлаштування інвалідів здійснюється органами Міністерства праці України, Міністерства соціального захисту населення України, місцевими радами, громадськими організаціями інвалідів.
Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" зобов'язує відповідача відповідно до 4-відсоткового нормативу створити робочі місця для праці інвалідів і інформувати центри зайнятості про вільні робочі місця для інвалідів, звітувати перед відділеннями Фонду соціального захисту інвалідів про їх працевлаштування, а органи працевлаштування - підібрати робоче місце і працевлаштувати інваліда.
Тобто, на підприємство хоча і не покладається обовязок працевлаштовувати інвалідів, але покладається обовязок інформувати про таку кількість створених робочих місць органи працевлаштування інвалідів.
Наказом Державного комітету статистики № 244 від 06.07.1998 затверджена форма статистичної звітності № 3-ПН “Звіт про наявність вільних робочих місць (вакантних посад)”, яка подається підприємствами, установами та організаціями щомісячно на адресу державної служби зайнятості.
Відповідач не надав доказів, щодо інформування протягом 2008 р. державні служби зайнятості про наявність на його підприємстві вільних робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» (звіт №-ПН).
Згідно з частиною 1 статті 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” підприємства (обєднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менше, ніж установлено нормативом, передбаченим ч. 1 статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві ( в обєднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Виходячи з середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу по Товариству з обмеженою відповідальністю «Будівник», норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів складав 1 особу та не виконувався відповідачем.
З огляду на це, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівник», про стягнення штрафних санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та пені.
Керуючись ст. ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівник» про стягнення штрафних санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та пені - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівник», на користь Державного бюджету України адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2008 р. в розмірі 3179,00 грн. (три тисячі сто сімдесят девять гривень).
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 7 вересня 2009 року.
Повний текст постанови складений та підписаний 11 вересня 2009 р.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсяі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Галатіна О.О.