Постанова № 4723871, 03.09.2009, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
03.09.2009
Номер справи
2а-1348/09/2770
Номер документу
4723871
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

03.09.09 10 год. 00 хв.          Справа №2а-1348/09/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Лотова Ю.В.;

при секретарі - Мамедової Е.С.

за участю представників:

позивача –Резник Ю.В., довіреність від 31.10.2007 № 32/10-011/2007

відповідача –не з’явився,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом – Державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя (вул. Пролетарська, 24, м. Севастополь, 99014),дотовариства з обмеженою відповідальністю «Апогей» (вул. Льотчиків, 3-В, м. Севастополь, 99057), про стягнення заборгованості у сумі 679 221,65 грн.

Обставини справи:

10.08.2009 р. Державна податкова інспекція у Гагарінському районі міста Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Апогей» про стягнення з відповідача в доход Гагарінського місцевого бюджету заборгованості з орендної плати з юридичних осіб в розмірі 679221,65 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 11 серпня 2009 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-1348/09/2770.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 11 серпня 2009 р. закінчено підготовче провадження по справі № 2а-1348/09/2770, справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представник Позивача підтримав позовні вимоги, позов просив задовольнити у повному обсязі. Позовні вимоги обґрунтовані ст. 2, 15, 17 Закону України «Про плату за землю».

Відповідач у судове засідання не з’явився, ухвали Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 11.08.2009 р. по справі № 2а-1348/09/2770 не виконав, письмового відзиву на позовну заяву з документальним та правовим обґрунтуванням своїх заперечень суду не надав, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином за всіма адресами, що є у матеріалах справи, про причини неявки суд не повідомив.

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 03 вересня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова складена у повному обсязі та підписана 07.09.2009 р.

Розглянувши документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд

ВСТАНОВИВ:

Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення – ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу» органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно зі ст. Закону України «Про плату за землю» від 03 липня 1992 року N 2535-XII зі змінами та доповненнями (далі – Закон України № 2335) контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби. Таким чином позивач є суб’єктом владних повноважень, що має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості з орендної плати та пені.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Апогей» зареєстровано як юридична особа Ленінською районною державною адміністрацією міста Севастополя 11.06.2002 р., включено до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб та фізичних осіб підприємців та перебуває на обліку в органах державної податкової служби як платник орендної плати на землю.

Відповідно до договору оренди земельної ділянки від 14.06.2004 р., укладеним між Севастопольською міською Радою та відповідачем, відповідач є орендарем земельної ділянки загальною площею 2.7041 га., про що у Державному реєстрі земель вчинено запис № 234 від 08.09.2004 р.

          Відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату за землю» використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеним цім Законом. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

          Згідно зі ст. 13 Закону України № 2335 підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.          

          Відповідно до ст. 14 Закону України № 2335 платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

                    Відповідно до ст. 15 зазначеного Закону власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

          Згідно зі ст. 17 зазначеного Закону податкове зобов’язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.

          

          Згідно з податковою декларацією орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності загальна річна сума орендної плати відповідача склала 1194128,81 грн. за 2008 р., щомісячне нарахування склало 99 510,73 грн., а за грудень, у зв’язку зі збільшенням орендної плати, склало 99510, 78 грн.

          Відповідач до грудня 2008 р. сплачував суми орендної плати, а з грудня 2008 р. припинив сплачувати суми. Таким чином у відповідача виникла заборгованість по сплаті орендної плати частково за листопад 2008 р. в розмірі 99462,87 грн. (з урахуванням переплати) та за грудень 2008 р. в розмірі 99510,78 грн., а всього на загальну суму 198973,65 грн.

          Платіжним дорученням від 16.06.2009 р. було сплачено суму орендної плати в розмірі 99510,73 грн., якою було погашено заборгованість з орендної плати за листопад 2008 р. в розмірі 99462,87 грн. та частково за грудень 2008 р. в розмірі 47,86 грн. Таким чином, заборгованість за грудень 2008 р. складає 99462,92 грн.

          У податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності відповідача за 2009 р. зазначено, що нараховано орендної плати на 2009 р. всього 1375 636,39 грн. щомісячно до сплати - 114 636,37 грн.

          У 2009 р. відповідач не сплачував орендну плату, у зв’язку з чим утворилась заборгованість у сумі – 114636,37 грн. за кожен місяць (з січня по травень 2009 р.)

          Відповідно до ст. 25 Закону України №2335 за прострочення встановлених строків сплати податку справляється пеня у розмірах, визначених законом.          

          Відповідно до ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» № 2181 – ІІІ від 21.12.2000 р. зі змінами та доповненнями (далі Закон України № 2181) після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

          Згідно з пп. 1.2 ст. 1 Закону України № 2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

          

          Позивачем відповідно із зазначеними нормами була нарахована відповідачу пеня в розмірі 6574,33 грн.

          

          Таким чином загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом з орендної плати та по сплаті пені складає 679221,65 грн., з яких за основним платежем в розмірі 672644,77 грн. (а саме: за грудень 2008 р. – 99462,92 грн., за січень-травень 2009 р. по 114636,37 грн. щомісячно) та пені 6576,88 грн.           

Сума заборгованості 679221,65 грн. судом встановлена та документально підтверджується матеріалами справи.

За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

На підставі ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з позивача не стягуються.

Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.          Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Апогей» (вул. Льотчиків, 3-В, м. Севастополь, 99057, ідентифікаційний код 32060851) в дохід Гагарінського місцевого бюджету (р/р 33210812700006, код платежу 13050201, ЕДРПОУ 24035612, банк УДК м. Севастополя, МФО 824509) заборгованість з орендної плати у розмірі 679221,65 грн. (шістсот сімдесят дев’ять тисяч двісті двадцять одна грн. 65 коп.), стягувач - Державна податкова інспекція у Гагарінському районі міста Севастополя (вул. Пролетарська, 24, м. Севастополь, 99014, ідентифікаційний код 23443220).

Постанова набирає законної сили у порядку та строки відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                      Ю.В. Лотова

Судді:                                                                      

Суддя                                                                      

Судді: