1
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
| 04 вересня 2009 р. | м. Полтава | Справа № 2-а-10929/09
Полтавський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді - С.С. Бойко При секретарі - Я.А.Мокляк, За участю представника позивача: Белько І.В., розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві справу за позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Перемога» про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені, - В С Т А Н О В И В:
04 листопада 2008 року Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Перемога» про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені в розмірі 14119,07 грн. В обґрунтування заявлених вимог представник позивача зазначив, що згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік середньооблікова кількість штатних працівників відповідача складає 106 осіб, кількість інвалідів - штатних працівників - 2 особи. У зв'язку з не виконанням нормативу робочого місця по працевлаштуванню інвалідів відповідачу нарахована адміністративно - господарська санкція та пеня в розмірі 14119,07 грн., яка підлягає стягненню на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів в порядку ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Представник відповідача надав суду заперечення на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування заперечення зазначив, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Перемога» щомісячно надавалась інформація про наявність робочого місця для працевлаштування інваліда до Глобинського районного центру зайнятості за звітом по формі 3-ПН про наявність вакансії. Відповідач звертався до органів місцевого самоврядування для направлення інвалідів. Наказом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Перемога» № 3 від 10.01.2007 року виділено 4 вакансії для працевлаштування інвалідів. Вважає, що у позивача відсутні підстави для стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю ««Агрофірма «Перемога» адміністративно - господарські санкції та пеню. Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовні вимоги в повному обсязі. Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд прийшов до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог на підставі наступного. Судом встановлено, що 27 лютого 2008 року Товариством з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Перемога» було подано до Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік за формою 10-ПІ. Згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу становить 106 осіб, кількість інвалідів - штатних працівників - 4 особи. Згідно листа Глобинського районного центру зайнятості № 1031 від 22.05.2008 року «звіт про наявність вакансій» - форма № 3-ПН з заповненням графи 15 (наявність вільних робочих місць для інвалідів) у 2007 році щомісячно подавало ТОВ АФ «Перемога» - код 32806982 - два робочих місця. Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (далі - Закон) з метою реалізації творчих і виробничих здібностей інвалідів та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом. Частиною 1 ст. 19 Закону встановлений норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, який становить чотири відсотки середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Закон покладає обов'язок з працевлаштування інвалідів на орган державної влади з питань праці та соціальної політики, органи місцевого самоврядування, громадські організації інвалідів, але цьому мають передувати певні дії підприємств, установ і організацій зі створення робочих місць для інвалідів та з відповідного інформування зазначених органів з метою працевлаштування інвалідів. Зважаючи на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Лубенська виробнича лабораторія» має в штаті 106 найманих працівників, останнє повинно було вчинити дії щодо виділення 4 робочих місця для інваліда або сплатити адміністративно - господарську санкцію згідно ст. 20 Закону. Як вбачається матеріалів справи, а саме: листа Глобинського районного центру зайнятості № 1031 від 22.05.2008 року, копій звітів, відповідач протягом 2007 року подавав до служби зайнятості звіт ф-3ПН «Про наявність вільних робочих місць та вакантних посад» із визначеними місцями для працевлаштування інвалідів. Наказом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Перемога» № 3 від 10.01.2007 року виділено 4 вакансії для працевлаштування інвалідів. Також, в ідповідач звертався до органів місцевого самоврядування для направлення інвалідів. Згідно ч. 1,3 ст. 18 Закону забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. З огляду на те, що проведення атестації робочого місця інваліда, як і створення комісії без наявності інваліда, є неможливим, запити відповідача до органу центру зайнятості про працевлаштування інваліда за формою -3ПН «Про наявність вільних робочих місць та вакантних посад» та до органів місцевого самоврядування є належним доказом виконання відповідачем вимог ст. 18 Закону. Статтею 71 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Оскільки, Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Перемога» вжило усіх необхідних заходів для недопущення господарського правопорушення, тому у задоволенні позову про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць слід відмовити. На підставі викладеного, керуючись , ст.ст. 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова, відповідно до ст. 254 КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному ст. 186 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 09 вересня 2009 р.
Суддя С.С.Бойко