Постанова № 46870863, 09.07.2015, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.07.2015
Номер справи
826/88/15
Номер документу
46870863
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/88/15 Головуючий у 1-й інстанції: Аблов Є.В.

Суддя-доповідач: Лічевецький І.О.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Лічевецького І.О., суддів - Грищенко Т.М., Мельничука В.П., при секретарі - Війтович Т.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «Житлоекономія» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 травня 2015 року адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Житлоекономія» до Київської міської ради про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ

Товариство з обмеженою відповідальністю «Житлоекономія» (надалі за текстом - «ТОВ «Житлоекономія») звернулось до суду з позовом про визнання протиправними дій Київської міської ради щодо неприйняття рішення під час розгляду заяви № 104/09-14 від 15.09.2014 р. та про зобов'язання відповідача розглянути названу заяву і прийняти відповідне рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 травня 2015 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.

В апеляційній скарзі позивач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати вказане судове рішення і прийняти нову постанову про задоволення позову.

Перевіривши повноту встановлення окружним адміністративним судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, Київський апеляційний адміністративний суд дійшов наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що TOB «Житлоекономія» є забудовником об'єкту «Житловий будинок з вбудовано-прибудованими об'єктами громадського призначення у Солом'янському районі м. Києва по вул. Лебедева Кумача, 7-В».

На виконання умов договору № 763 від 28.08.2006 р. позивач перерахував на бюджетний рахунок цільового фонду спеціального фонду міського бюджету 3 810 010 грн. в якості пайової участі у розвитку інфраструктури м. Києва.

Також, відповідно до актів приймання-передачі № 2278/1 від 26.12.2013 р. та № 2278/2 від 26.12.2013 р. ТОВ «Житлоекономія» передало до комунальної власності територіальної громади м. Києва зовнішні теплові мережі загальною вартістю 7 083 830 грн. 40 коп.

Користуючись своїм правом на відшкодування різниці між здійсненими витратами та розміром пайової участі у розвитку інфраструктури м. Києва, передбаченим абзацом 2 частини 5 статті 30 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17 лютого 2011 р. № 3038-VI, позивач 15 вересня 2014 р. звернувся до постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Київської міської ради (надалі за текстом - «Постійна комісія КМР») із заявою № 104/09-14 у якій просив розглянути питання щодо відшкодування суми пайових внесків або зменшення суми за іншими об'єктами ТОВ «Житлоекономія».

Засідання Постійної комісії КМР щодо розгляду заяви ТОВ «Житлоекономія» відбулося 05 лютого 2015 р.

За даними витягу з протоколу № 8/33 від 05.02.2015 р. за те, щоб підтримати звернення позивача проголосувало « 0» членів Постійної комісії КМР. Водночас, « 0» членів Постійної комісії КМР проголосували проти відшкодування позивачеві суми пайових внесків або зменшення таких сум за іншими об'єктами.

Частиною 1 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 р. № 280/97-ВР (надалі за текстом - «Закон № 280/97-ВР») установлено, що сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Згідно пункту 2 частини 1 статті 26 названого Закону виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання утворення і ліквідації постійних та інших комісій ради, затвердження та зміна їх складу, обрання голів комісій.

За приписами частини 13 статті 46 Закону № 280/97-ВР не пізніш як на другій сесії затверджується регламент роботи відповідної ради, а також положення про постійні комісії ради.

Відповідно до частини 1 статті 47 Закону № 280/97-ВР постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.

За змістом частини 10 статті 47 Закону № 280/97-ВР за результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії.

Згідно пункту 7.3 Порядку визначення розмірів пайової участі (внесків) забудовників (інвесторів) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради «Про бюджет міста Києва на 2011 рік» від 30 грудня 2010 р. № 573/5385, рішення щодо зарахування витрат забудовників (інвесторів) на створення зовнішніх інженерних мереж, які прийняті до комунальної власності територіальної громади м. Києва відповідними розпорядчими документами, в рахунок сплати пайового внеску та щодо відстрочення (перенесення) термінів сплати пайового внеску по укладених договорах приймає постійна комісія Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку за поданням Головного управління економіки та інвестицій на підставі заяви забудовника (інвестора) із зазначенням суми, терміну відстрочення та причин неможливості сплати, які є підставою для відстрочення платежу, що підтверджується відповідними документами.

Порядок формування, повноваження, функціональну спрямованість та порядок організації роботи постійних комісій Київської міської ради визначено Положенням про постійні комісії Київської міської ради, затвердженим рішенням № 9/9 від 19.06.2014 р. (надалі за текстом - «Порядок»).

Відповідно до пункту 1 статті 10 Порядку за результатами розгляду питань порядку денного комісія готує і ухвалює рекомендації, висновки та інші рішення, які приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності або неможливості виконання ним своїх обов'язків - заступником голови або секретарем постійної комісії.

Пунктом 3 статті 10 Порядку визначено, що за результатами розгляду питання порядку денного постійна комісія може: ухвалити висновок; ухвалити рекомендацію; взяти інформацію до відома; створити робочу групу; надати відповідні доручення голові комісії та членам комісії; прийняти інше рішення на виконання повноважень, визначених цим Положенням.

За змістом статті 11 Порядку засідання постійних комісій Київської міської ради протоколюються. У протоколі засідання постійної комісії Київської міської ради зазначається, зокрема, результати голосувань з питань порядку денного та прийняті рекомендації, висновки та інші рішення постійних комісій Київської міської ради.

У даній правовій ситуації за результатами розгляду заяви ТОВ «Житлоекономія» голоси членів Постійної комісії КМР розподілились наступним чином: за - 0, проти - 0, утримались - 12, не голосували - 1.

Тобто, в порушення наведених законодавчих приписів будь-якого рішення Постійна комісія КМР не прийняла, про що прямо зазначено в протоколі № 8/33 від 05.02.2015 р.

Відповідно ж до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З огляду на викладене судова колегія знаходить, що ухвалене у справі судове рішення не відповідає вимогам статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України щодо законності та обґрунтованості, а відтак підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про задоволення позову.

Керуючись статтями 160, 198, 202, 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Житлоекономія» задовольнити.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 травня 2015 року скасувати та прийняти нову постанову.

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Київської міської ради щодо неприйняття рішення за результатами розгляду заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Житлоекономія» № 104/09-14 від 15.09.2014 року.

Зобов'язати Київську міську раду розглянути заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Житлоекономія» № 104/09-14 від 15.09.2014 року та прийняти відповідне рішення.

Постанова набирає законної сили з моменту прийняття, проте може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі в 20-ти денний строк з дня складення постанови в повному обсязі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, з подачею документу про сплату судового збору, а також копій касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, та копій оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.

Головуючий суддя І.О.Лічевецький

суддя Т.М.Грищенко

суддя В.П.Мельничук

Постанова складена в повному обсязі 14 липня 2015 р.

Головуючий суддя Лічевецький І.О.

Судді: Грищенко Т.М.

Мельничук В.П.