Єдиний державний реєстр судових рішень Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 вересня 2009 р. № 39855/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого – судді Білової О.В.,
за участю секретаря судового засідання Карамушко І.І.,
за участю представника позивача –Скороходової Л.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «НПО «БУДГІДРО-АЛЬЯНС»про стягнення заборгованості перед бюджетом,-
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі м. Харкова звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «НПО «БУДГІДРО-АЛЬЯНС»про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «НПО «БУДГІДРО-АЛЬЯНС»заборгованості перед бюджетом у сумі 6000,00 грн., обґрунтовуючи свої вимоги наступним.
Товариство з обмеженою відповідальністю «НПО «БУДГІДРО-АЛЬЯНС» зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію від 18 червня 2008 року та згідно рішення начальника Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова (далі —ДПІ) поставлений на облік як платник податків 19 червня 2008 року за №592.
Відповідно до статті 20 Закону України «Про систему оподаткування»контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами. Відповідно до підпункту 2.1.4 статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ (далі —Закон № 2181-ІІІ), податкові органи відносяться до категорії контролюючих. Також згідно зі статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»; підпункту 7.7.1, 7.7.2 пункту 7.1, 7.2 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»; пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»—платники податків зобов'язані своєчасно, у строк визначений вищевказаними законодавчими актами надавати до Державних податкових інспекцій податкові декларації, бухгалтерську звітність, інші документи та відомості, пов'язані із донарахуванням та сплатою податків та інших обов'язкових платежів до бюджету України та додержавних цільових фондів.
Згідно даних особових рахунків відповідача сума заборгованості з ПДВ перед бюджетом України Товариства з обмеженою відповідальністю «НПО «БУДГІДРО-АЛЬЯНС» станом на 01 червня 2009 року складає —6000,00 грн.
Податковий борг з ПДВ в розмірі 2000,00 грн. виник на підставі податкової декларації з податку на додану вартість № 4266 від 02 березня 2009 року.
Податковий борг з ПДВ в розмірі 2500,00 грн. виник на підставі податкової декларації з податку на додану вартість № 6844 від 25 березня 2008 року.
Податковий борг з ПДВ в розмірі 1500,00 грн. виник на підставі податкової декларації з податку на додану вартість № 17377 від 21 квітня 2009 року.
Відповідно до статті 5 Закону № 2181-ІІІ податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації та платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підпунктом 3.2.1 пункту 3.2 статті 3 Закону № 2181-ІІІ визначено, що в будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законом з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж) вважається бюджетним фондом, який належить державі.
Представник відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «НПО «БУДГІДРО-АЛЬЯНС»в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями, які направлялись за місцезнаходженням згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, заперечень та клопотань суду не надав.
Представник позивача - Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова Скороходова Л.С. –в судове засідання з’явився, просив суд задовольнити поданий позов в повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АГ № 510260 Товариство з обмеженою відповідальністю «НПО «БУДГІДРО-АЛЬЯНС»зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради 18 червня 2008 року (а.с. 7-8).
19 червня 2008 року Товариство з обмеженою відповідальністю «НПО «БУДГІДРО-АЛЬЯНС»поставлене на облік як платник податків, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 19 червня 2008 року № 592 (а.с. 30).
Згідно податкової декларації № 4266 від 02 березня 2009 року за січень 2009 року, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю «НПО «БУДГІДРО-АЛЬЯНС»до ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова, сума ПДВ, яка підлягала сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від’ємного значення попереднього звітного періоду (позитивне значення) складала 2000,00 грн.
Згідно податкової декларації № 6844 від 25 березня 2008 року за лютий 2009 року, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю «НПО «БУДГІДРО-АЛЬЯНС»до ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова, сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від’ємного значення попереднього звітного періоду (позитивне значення) складала 2500,00 грн. (а.с. 13-15)
Згідно податкової декларації № 17377 від 21 квітня 2009 року за березень 2009 року, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю «НПО «БУДГІДРО-АЛЬЯНС»до ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова, сума ПДВ, яка підлягала сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від’ємного значення попереднього звітного періоду (позитивне значення) складала 1500,00 грн. (а.с. 16-21)
Таким чином, відповідачем самостійно було визначено суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість за січень, лютий та березень 2009 року на загальну суму 6000,00 гривень, яка була узгоджена шляхом подання податкових декларацій за зазначені періоди. Дані особового рахунку відповідача підтверджують, що сума заборгованості перед бюджетом України Товариства з обмеженою відповідальністю «НПО «БУДГІДРО-АЛЬЯНС» станом на 01 червня 2009 року складає 6000,00 грн., у тому числі: з ПДВ —6000,00 грн., який виник на підставі податкових декларацій (а.с. 28-29), тобто відповідачем не було здійснено погашення зазначених податкових зобов’язань.
Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі м. Харкова на загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов’язаннями направляло першу податкову вимогу № 1/335 від 03 березня 2009 року про сплату боргу за основним платежем у розмірі 2000,00 грн., яка у зв’язку з поверненням без вручення адресату була розміщена на дошці податкових оголошень 17.03.2009 року (а.с. 11, 27).
Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі м. Харкова на загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов’язаннями направляло другу податкову вимогу № 2/445 від 16 квітня 2009 року про сплату боргу за основним платежем у розмірі 4500,00 грн., яка у зв’язку з поверненням без вручення адресату була розміщена на дошці податкових оголошень 22.04.2009 року (а.с. 12, 26).
Відповідно до ст. 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій відноситься здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» № 1251-ХІІ від 25 червня 1991 року контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування»податок на додану вартість належить до загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів).
Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податковий борг (недоїмка) визначено як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п. «а»п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до абз. 1 п.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.
Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що податкові зобов’язання відповідача з податку на додану вартість за січень, лютий та березень 2009 року на загальну суму 6000,00 гривень є узгодженими в порядку, встановленому Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», своєчасно не сплачені, а тому підлягають стягненню з відповідача. На підставі зазначеного, позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 14, 20 Закону України «Про систему оподаткування»№ 1251-ХІІ від 25 червня 1991 року, ст.ст. 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-ХІІ від 04 грудня 1990 року, ст.ст. 1, 4, 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року, ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «НПО «БУДГІДРО-АЛЬЯНС» про стягнення заборгованості перед бюджетом задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «НПО «БУДГІДРО-АЛЬЯНС»(61162, м. Харків, пр. Пятидесятиріччя, 12, код 35971270) на користь Державного бюджету України (відділення Державного казначейства у Комінтернівському районі, код 24134589 в установі банку ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, р/р 31116029700005, код платежу 14010100) заборгованість перед бюджетом у розмірі 6000.00 (шість тисяч) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
У повному обсязі постанова виготовлена 07 вересня 2009 року.
Суддя Білова О.В.