Постанова № 4667723, 11.09.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.09.2009
Номер справи
2а-5470/09/1370
Номер документу
4667723
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 2а-5470/09/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2009 року

13 год. 30 хв.

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Коморного О.І.,

при секретарі - Шийка Н. П.,

м.Львів

з участю представника позивача представник відповідач

ОСОБА_1. не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання неправомірними дій та скасування постанови про накладення штрафу,

встановив:

Позивач, управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова, звернувся з позовом до відповідача, підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, про визнання неправомірними дій відповідача та скасування постанови про накладення штрафу від 18.08.2009 року № ВП 13920050.

Посилається на те, що відповідачем, при виконанні виконавчого листа Львівського окружного адміністративного суду по справі № 2а-23135/08/1370 від 25.06.2009 року про зобов'язання позивача нарахувати та виплатитиОСОБА_2невиплачену щомісячну надбавку до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, винесено постанову від 18.08.2009 року про накладення штрафу на позивача в розмірі 510 грн. за невиконання судового рішення. Вважає, що постанова є безпідставною та незаконною, так як виконання даного виконавчого листа приведе до порушення управлінням норм чинного законодавства.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю, посилається на підстави викладені в позовній заяві.

Відповідач у судове засідання не прибув, представника не направив, письмових заперечень проти позовних вимог не подав, неодноразово повідомлявся про час і місце розгляду справи телефонограмою.

Справа слухається відповідно до ч.6 ст.71 КАС України на основі наявних в ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що в позові слід відмовити з наступних підстав.

27.07.2009 року старшим державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Львівській області винесена постанова про відкриття виконавчого провадження з виконання виконавчого листа виданого 25.06.2009 року Львівським окружним адміністративним судом по справі № 2а-23135/08/1370 про зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова нарахувати та виплатитиОСОБА_2невиплачену щомісячну надбавку до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як дитині війни згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в період з 9 липня по 31 грудня 2007 року та за період з 22 травня по 31 серпня 2008 року із врахуванням виплачених коштів.

Боржнику було надано строк для добровільного виконання судового рішення до 25.06.2009 року. Судове рішення у встановлений строк не виконано, заходів щодо його виконання не вжито.

Доводи викладені у позовній заяві щодо неправомірності накладення штрафу за невиконання рішення суду є безпідставними, оскільки ст.124 Конституції України встановлено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України. Згідно ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню, являється ознакою складу злочину передбаченого ст.382 Кримінального кодексу України як невиконання судового рішення.

Посилання позивача на те, що постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 04.06.2009 року по справі № 2а-23135/08/1370 оскаржена до Вищого адміністративного суду України не заслуговує на увагу, оскільки рішення у цій справі набрало законної сили та виданий виконавчий документ.

18.08.2009 року держаним виконавцем винесена постанова про накладення на боржника штрафу та наданий повторно термін для виконання рішення суду.

Відповідно до ст.5 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії. Державний виконавець здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом. Державний виконавець при здійсненні виконавчого провадження має право накладати стягнення у вигляді штрафу на громадян і посадових осіб у випадках, передбачених Законом.

Відповідно до ст.76 Закону України «Про виконавче провадження», після відкриття виконавчого провадження по виконавчому документу, який зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець відповідно до статті 24 цього Закону визначає йому строк добровільного виконання рішення. У разі невиконання без поважних причин цих вимог державний виконавець застосовує до боржника штрафні санкції чи інші заходи, передбачені законодавством, і призначає новий строк виконання. Якщо виконати рішення без участі боржника неможливо, державний виконавець застосовує до боржника штрафні санкції та інші заходи, передбачені статтею 87 вищевказаного Закону, після чого, виконавчий документ постановою державного виконавця, затвердженою начальником відповідного органу державної виконавчої служби, якому він безпосередньо підпорядкований, повертається до суду чи іншого органу, що видав виконавчий документ.

Відповідно до статті 87 Закону України «Про виконавче провадження», у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, які можуть бути виконані лише боржником, та рішення про поновлення на роботі, державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу в розмірі від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на боржника - юридичну особу - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та призначає новий строк для виконання. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин державний виконавець у тому ж порядку накладає штраф на боржника у подвійному розмірі. При подальшому невиконанні рішення боржником державний виконавець порушує клопотання перед судом про кримінальну відповідальність боржника відповідно до закону.

Таким чином, виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що в позові управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова до підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про  визнання неправомірними дій відповідача та скасування постанови про накладення штрафу від 18.08.2009 року № ВП 13920050 слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 7-14, 50, 71, 86, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

1. 1. В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

2. 2. Щодо судових витрат, то такі з сторін не стягуються.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови .

Повний текст постанови виготовлений 15.09.2009 р. о 9:00 год.

Суддя Коморний О.І.

.