ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 липня 2009 року № 2а-880/09/0970
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Гундяка В.Д.,
при секретарі Бітківській Г.П.,
за участю: представника позивачаОСОБА_1.,
відповідача ОСОБА_2.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Івано-Франківську справу за позовом Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,
в с т а н о в и в:
16.04.2008 року Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області звернулося з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 510 грн. Позовні вимоги мотивувало тим, що за відповідачем рахується заборгованість, яка виникла у зв'язку із несплатою фінансових санкцій застосованих за порушення ЗУ “Про автомобільний транспорт”.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, суду пояснив, що підставою для звернення з позовом у справі є несплата фінансових санкцій.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, суду пояснив, що фінансові санкції застосовані до нього безпідставно, оскільки він не надавав послуг з перевезення пасажирів на таксі, а в момент проведення перевірки перевозив автомобіль на станцію технічного обслуговування. Наявність в автомобілі розпізнавального ліхтаря не заперечив, вказав, що ліхтар оранжевого кольору знаходився в автомобілі.
Вислухавши представника позивача, відповідача, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Як було встановлено в судовому засіданні ОСОБА_2являється підприємцем, автомобільним перевізником відповідно до ЗУ “Про автомобільний транспорт” та надає послуги з перевезення пасажирів на таксі.
Статтею 39 вказаного Закону визначено перелік документів на підставі яких виконуються перевезення пасажирів на таксі.
Однак судом встановлено, що відповідач 12.03.2007 року всупереч вимогам даного Закону здійснював перевезення пасажирів на таксі за відсутності ліцензійної картки. Дана обставина підтверджується актом перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №01600 від 12.03.2007 року та іншими наявним и в матеріалах справи документами.
Згідно п.3 ч.1 ст.60 ЗУ “Про автомобільний транспорт” за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки до автомобільних перевізників застосовуються штрафні санкції у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За вказане порушення на підставі вищевказаного акту начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області 16.04.2007 року до відповідача згідно постанови №010418 застосовані штрафні санкції в сумі 510 грн. Дана постанова відправлена та отримана відповідачем, що підтверджується реєстром відправленої поштової кореспонденції та не заперечується і самими відповідачем.
Згідно п.28 Постанови КМУ “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Однак постанова від 16.09.2009 відповідачем оскаржена не була, доказів сплати заборгованості останній суду не представив. Обставин, які б були підставою для звільнення відповідача від сплати вищевказаних коштів, в судовому засіданні не встановлено.
Суд не приймає до уваги посилання відповідача на те, що він не надавав послуг з перевезення пасажирів на таксі, оскільки дане твердження спростовується актом перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №01600 від 12.03.2007 року, наявністю на момент перевірки в автомобілі розпізнавального ліхтаря, визнається відповідачем. Крім того із дослідженої в судовому засіданні ліцензійної справи вбачається, що відповідач в подальшому на автомобіль, який вказаний в акті від 12.03.2007 року виготовив ліцензійну картку та ліцензію на провадження господарської діяльності з надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів та їх багажу на таксі та одну ліцензійну картку до неї, що свідчить про те, щоОСОБА_2. мав намір та здійснював перевезення пасажирів на таксі без наявності ліцензійної картки.
Таким чином позов підлягає до задоволення.
На підставі ЗУ “Про автомобільний транспорт”, керуючись ст.ст.11, 71, 86, ч.3 ст.160, ст.162 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави (р/р 31110106700002 УДК в м.Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО - 836014, код одержувача - 20568100) - 510 (п'ятсот десть )грн. несплачених фінансових санкцій.
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст.254 КАС України, може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.
Строк подання заяви про апеляційне оскарження рахується з 22.07.09, як дня складення постанови у повному обсязі.
Суддя В.Д. Гундяк