Постанова № 46189273, 03.07.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
03.07.2015
Номер справи
826/17476/14
Номер документу
46189273
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 липня 2015 року № 826/17476/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого Бояринцевої М.А., розглянувши в порядку письмового провадження справу

за позовом

Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація)

до

Комунального підприємства "Керуюча дирекція Шевченківського району

про

стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

Позовні вимоги заявлені про стягнення з Комунального підприємства "Керуюча дирекція" Шевченківського району” на користь Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) фінансових санкцій в розмірі 34 000 грн.

В обгрунтування заявлених вимог позивач посилається на Закон України "Про охорону культурної спадщини" та зазначає, що за результатами позапланової перевірки об"єкта культурної спадщини по вул. Ярославів Вал, 16-а у Шевченківському районі м. Києва встановлено неналежне виконання зобов"язань щодо утримання пам"ятки архітектури місцевого значення, яка перебуває на балансі відповідача, в результаті чого на комунальне підприємство накладено фінансові санкції.

Відповідач, не погоджуючись із постановою про накладення санкцій за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини, оскаржив зазначене рішення до суду.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких грунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Комунальне підприємство "Керуюча дирекція" Шевченківської районної у м. Києві ради створене на підставі рішення Шевченківської районної у м. Києві ради №187 від 19.02.07 р. "Про вдосконалення системи управління житлово-комунальним господарством Шевченківського району".

Відповідно до п. 1.8 вказаного рішення, за комунальним підприємством "Керуюча дирекція" Шевченківської районної у м. Києві ради закріплено на праві господарського відання майно територіальної громади Шевченківського району м. Києва.

На підстав п. 4.4. розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 10.12.10 р. № 1112 “Про питання організації управління районами в місті Києві”, додатку 3 до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 31.01.11 р. № 121 “Про реалізацію районними в місті Києві державними адміністраціями окремих повноважень” розпорядженням Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації від 09.02.11 р. № 80 “Про закріплення майна за Комунальним підприємством “Керуюча дирекція”, будинки 16-А по вул. Ярославів Вал закріплено за КП “Керуюча дирекція” на праві господарського відання.

Рішенням Київської міської ради від 22.09.11 р. № 24/6240 “Про питання діяльності комунальних підприємств, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва” змінено назву Комунального підприємства "Керуюча дирекція" Шевченківської районної у м. Києві ради на Комунальне підприємство "Керуюча дирекція Шевченківського району".

Будинок на вул. Ярославів Вал, 16-А у Шевченківському районі міста Києва, є пам’яткою архітектури місцевого значення – «Будинок прибутковий» 1897-1898 р.р. (рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 21.01.1986 № 49), охоронний № 156, розташовується у Центральному історичному ареалі м. Києва рішення Київської міської ради від 28.03.02 р. №370/1804).

Управлінням охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) було здійснено перевірку на об'єкті культурної спадщини, який знаходиться за адресою: вул. Ярославів Вал, 16.

За результатами перевірки складено акт №48 про вчинення правопорушення від 15.08.14 р.

Під час перевірки встановлено порушення: ч.1 ст. 24, абз. 2 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про охорону культурної спадщини», в частині проведення робіт по зняттю аварійних елементів архітектурно-художнього оформлення головного фасаду будинку - пам’ятки без документів, які надають право на виконання вказаних робіт. Також вказано, що балансоутримувачем не виконуються зобов’язання щодо утримання пам’ятки в належному стані, а також захисту її від пошкодження або руйнації.

На підставі акту перевірки Управлінням винесено постанову №29-14 від 05.09.14 р. про накладання фінансових санкцій за порушення чинного законодавства України у сфері охорони культурної спадщини, згідно якої на Комунальне підприємство "Керуюча дирекція Шевченківського району" накладено штраф у розмірі 34 000 грн. (17 000 грн. за порушення ч. 1 ст. 24 Закону України “Про охорону культурної спадщини” та 17 000 грн. за порушення аб. 2 ч. 1 ст. 26 Закону України “Про охорону культурної спадщини”).

Вказана постанова оскаржена підприємством в судовому порядку.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.11.14 р. у справі №826/14581/14 в задоволенні позовних вимог про визнання дій посадових осіб Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) щодо винесення постанови № 29-14 від 05.09.14 р. про накладення фінансових санкцій за порушення законодавства України у сфері охорони культурної спадщини незаконними, визнання протиправною та скасування постанови Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) № 29-14 від 05.09.14 р. про накладення фінансових санкцій за порушення законодавства України у сфері охорони культурної спадщини відмовлено.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 25.03.15 р. судове рішення залишене без змін.

Згідно ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

В даному випадку оцінка діям Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо винесення постанови № 29-14 від 05.09.14 р. про накладення фінансових санкцій за порушення законодавства України у сфері охорони культурної спадщини, а також постанові надано оцінку під час розгляду адміністративної справи №826/14581/14, і вказані дії та рішення визнані такими, що відповідають законодавству.

Висновки постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.11.14 р. у справі №826/14581/14, яка набрала законної сили, враховується судом під час розгляду даної справи.

Оскільки постанова № 29-14 від 05.09.14 р. про накладення фінансових санкцій за порушення законодавства України у сфері охорони культурної спадщини відповідає законодавству, то вона є належною підставою для стягнення з відповідача накладених нею санкцій.

Згідно ст. 6 Закону України “Про охорону культурної спадщини” до повноважень органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій відповідно до їхньої компетенції належить: 20) застосування фінансових санкцій за порушення цього Закону.

Згідно ст. 44 Закону України “Про охорону культурної спадщини” фінансові санкції, накладені органом охорони культурної спадщини, стягуються у встановленому законом порядку.

Згідно Положення про Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 28.09.05 р. №1805, Управління має право виступати позивачем у суді з питань порушення законодавства про охорону культурної спадщини (п. 8.5).

Виходячи з системного аналізу наведених норм права та обставин справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов визнається таким, що підлягає задоволенню.

Оскільки судове рішення ухвалене на користь сторони, яка є суб'єктом владних повноважень, відшкодуванню з відповідача підлягають тільки документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз (стаття 94 Кодексу адміністративного судочинства України).

Керуючись статтями 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2. Стягнути з Комунального підприємства "Керуюча дирекція" Шевченківського району” (04050, м. Київ, вул. Білоруська, 1, код ЄДРПОУ 34966254) на користь Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) (01040, м. Київ, вул. Спаська, 12, код ЄДРПОУ 33746799) фінансові санкції в розмірі 34 000 (тридцять чотири тисячі) грн.

3. В задоволенні вимог про стягнення судових витрат за рахунок відповідача - відмовити.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя М.А. Бояринцева