Постанова № 46008340, 23.06.2015, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
23.06.2015
Номер справи
405/11534/14-а
Номер документу
46008340
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 405/11534/14-а

2-а/405/591/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2015 року Ленінський районний суд м. Кіровограда в складі:

головуючого судді Циганаш І.А.

при секретарі Возлюбленій А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради про визнання протиправною та скасування відмови у наданні будівельного паспорту забудови земельної ділянки по провулку Лісному в м. Кіровограді та зобовязання вчинити певні дії,-

Встановив:

16.12.2014 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним адміністративним позовом, обґрунтувавши свої вимоги тим, що на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки від 10.09.2014 року вона являється власником земельної ділянки, загальною площею 0,038 га по провулку Лісному в м. Кіровограді. Цільове призначення вказаної земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

10.10.2014 року вона звернулася до відповідача з заявою про надання будівельного паспорта забудови її земельної ділянки по провулку Лісному. 21 жовтня 2014 року вона отримала письмову відповідь про відмову у задоволенні її заяви з мотивів того, що відповідно до Плану зонування території міста Кіровограда, затвердженого рішенням Кіровоградської міської ради від 17 вересня 2013 року № 2456, вищезазначена земельна ділянка знаходиться в зоні магістральних вулиць, доріг, майданів ( у червоних лініях).

Вважає відмову у задоволенні її заяви незаконною, оскільки загальна площа індивідуального житлового будинку, який вона бажає побудувати згідно проекту становить 72 кв.м. Будівельний паспорт складається з текстових та графічних матеріалів. Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень, для обєктів, зазначених у ч.1 ст.27 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника.

Крім того, зазначає, що навіть, якщо припустити що на будь - якій частині її земельної ділянки знаходяться або можуть знаходитись будь-які комунікації або частина земельної ділянки може бути корисною для користування громадою, то органи місцевого самоврядування мають право звернутись до неї з пропозицією укласти договір земельного сервітуту щодо користування частиною її земельної ділянки ( ст.ст. 98,99,100 ЗК України).

Отже, відмова відповідача у видачі будівельного паспорту порушує та обмежує її права як власника на користування, володіння та розпорядження своїм майном - земельною ділянкою.

Просить визнати протиправною та скасувати відмову управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради у наданні їй будівельного паспорту забудови земельної ділянки по провулку Лісному в м. Кіровограді та зобовязати видати будівельний паспорт на будівництво індивідуального житлового будинку на земельній ділянці площею 0,038 га, яка знаходиться за адресою: м. Кіровоград, провулок Лісний, кадастровий номер 3510100000:28:171:0079 та належить їй на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки від 10.09.2014 року.

В судовому засіданні представник ОСОБА_1Є позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позові.

Представник управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав заперечення в письмовому вигляді, просив відмовити в задоволенні позовних вимог, зазначив, що відповідно до плану зонування території міста Кіровограда, затвердженого рішенням Кіровоградської міської ради від 17 вересня 2013 року № 2456 земельна ділянка знаходиться в зоні магістральних вулиць, доріг, майданів ( у червоних лініях) ТР-2.

Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1Є не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суду перевіряють чи прийнятті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.

У відповідності до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно частини 1 статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ст.ст. ст. 316-319 ЦК України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Власникові належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд та вправі вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав. Держава не втручається у здійснення власником права власності.

Згідно статті 75 Закону України «Про нотаріат» нотаріуси, посадові особи органів місцевого самоврядування, які вчиняють нотаріальні дії, засвідчують вірність копій документів, виданих підприємствами, установами і організаціями, за умови, що ці документи не суперечать законові, мають юридичне значення і засвідчення вірності їх копій не заборонено законом.

Судом встановлено, що відповідно до договору купівлі продажу від 10.09.2014 року, посвідченого приватним нотаріусом Кіровоградського міського нотаріального округу ОСОБА_2 та зареєстрованого в реєстрі за № 2356, ОСОБА_1, являється власником земельної ділянки, площею 0,038 га, кадастровий номер 3510100000:28:171:0080, цільове призначення - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Згідно з листом Управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради від 21.10.2014 року № 2971, відповідачем позивачу повідомлено, що відповідно до Плану зонування території міста Кіровограда, затвердженого рішенням Кіровоградської міської ради від 17 вересня 2013 року № 2456, вищезазначена земельна ділянка знаходиться в зоні магістральних вулиць, доріг, майданів (у червоних лініях) ТР-2, тобто фактично відмовлено позивачу у задоволенні її заяви.

За правилами ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», забудова територій здійснюється шляхом розміщення об'єктів будівництва. Суб'єкти містобудування зобов'язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об'єктів.

Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради вживає заходів щодо організації комплексної забудови територій відповідно до вимог цього Закону. Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.

Проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку: 1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних; 2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи; 3) затвердження проектної документації; 4) виконання підготовчих та будівельних робіт; 5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів; 6) реєстрація права власності на об'єкт містобудування.

Згідно зі ст.27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт).

Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.

Будівельний паспорт складається з текстових та графічних матеріалів.

За наявності плану зонування території розроблення будівельного паспорта здійснюється на його підставі.

Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень. Для об'єктів, зазначених у частині першій цієї статті, розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника.

Надання будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідної заяви та пакета документів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Порядок видачі та форма будівельного паспорта визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Відповідно до п. 2.1 Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 103 від 05 липня 2011 року видача будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури безпосередньо, через центри надання адміністративних послуг та/або через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Будівельний паспорт надається уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження пакета документів, до якого входять: заява на видачу будівельного паспорта зі згодою замовника на обробку персональних даних за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку; засвідчена в установленому порядку копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію; ескізні наміри забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об'єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об'єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо); проект будівництва (за наявності); засвідчена в установленому порядку згода співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову.

Згідно з п. 2.4 вказаного Порядку, пакет документів для видачі будівельного паспорта або внесення змін до нього повертається уповноваженим органом містобудування та архітектури замовнику з таких підстав: неподання повного пакета документів, визначених пунктом 2.1 або 2.2 цього розділу; невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.

Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Приймаючи до уваги вищевикладене, те, що відповідно до Плану зонування території міста Кіровограда, затвердженого рішенням Кіровоградської міської ради від 17 вересня 2013 року № 2456, вищезазначена земельна ділянка по провулку Лісному в місті Кіровограді знаходиться в зоні магістральних вулиць, доріг, майданів (у червоних лініях) ТР-2, цільове призначення земельної ділянки не відповідає вимогам щодо використання даної території, в наявності невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, як це передбачено пунктом 2.4 зазначеного Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 103 від 05 липня 2011 року, суд приходить до висновку, що в задоволенні позовних вимог позивачу повинно бути відмовлено, оскільки у відповідності до пункта 2.4 Порядку у Управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради були підставі для відмови у видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки по пров. Лісному у м. Кіровограді.

У відповідності до ст. 94 КАС України судові витрати по справі слід віднести за рахунок позивача ОСОБА_1

Керуючись ст. ст. 11, 14, 71, 86, 87, 94, 99, 158 ч.1 163, 167 КАС України, суд,-

Постановив:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради про визнання протиправною та скасування відмови у наданні будівельного паспорту забудови земельної ділянки по провулку Лісному в м. Кіровограді та зобовязання вчинити певні дії - відмовити в повному обсязі.

Судові витрати віднести за рахунок позивача - ОСОБА_1.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом 10 (десяти) днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Ленінського районного

суду м. Кіровограда ОСОБА_3