Єдиний державний реєстр судових рішень Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
28 липня 2009 р. № 38970/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волкова Л.М. при секретарі судового засідання Добровольська М.С.
за участю:
представника позивача –не прибув
представника відповідача –не прибув
розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом
Управління Пенсійного фонду України в Харківському районі Харківськоїобласті
до Липецьке Територіальне виробниче управління житлово-комунального господарства та побутового обслуговування
простягнення заборгованості ,
встановив:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою в якій, просив суд стягнути з Липецького територіального виробничого управління експлуатації житлово-комунального господарства та побутового обслуговування на користь управління Пенсійного фонду України в Харківському районі Харківської області суму заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 1565,69грн., фінансової санкції: штрафу в розмірі 10180,86грн. та пені в розмірі 3677,09грн., всього на загальну суму 15423,64грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем в позові зазначено наступне. Липецьке територіальне виробниче управління експлуатації житлово-комунального господарства та побутового обслуговування зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України в Харківському районі Харківської області як платник страхових внесків. Відповідно до наданих відповідачем розрахунків сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягає сплаті за березень 2009 року, відповідач зобов’язаний сплатити до управління Пенсійного фонду України в Харківському районі 1565,69грн. Відповідач у строки, визначені законодавством, зобов’язання не виконав. Позивачем було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій до Липецького територіального виробничого управління експлуатації житлово-комунального господарства та побутового обслуговування від 17.03.2009р. за №251: штрафу в розмірі 203,97грн. та пені в розмірі 57,33грн.; від 17.03.2009р. за №252: штрафу в розмірі 889,77грн. та пені в розмірі 538,01грн.; №253: штрафу в розмірі 8640,07грн. та пені в розмірі 2900,24грн.; №254: пені в розмірі 0,16грн.; №255: пені в розмірі 12,87грн.; №256: штрафу в розмірі 447,05грн. та пені в розмірі 168,48грн. Відповідач у строки, визначені законодавством, зобов’язання не виконав. Управління Пенсійного фонду України в Харківському районі Харківської області сформувало вимогу про сплату боргу: № Ю-173У від 05.05.09 на суму 15423,64грн. Внаслідок зазначеного, у відповідача склалась заборгованість із сплати страхових внесків в розмірі 1565,69грн., фінансової санкції: штрафу в розмірі 10180,86грн. та пені в розмірі 3677,09грн., всього на загальну суму 15423,64грн.
Представник позивача в судове засідання, призначене на 28.07.2009р. не прибув, до суду надав заяву з проханням слухати справу без його участі за наявними у матеріалах справи письмовими доказами (а.с. 36).
Відповідач в судове засідання свого представника не направив, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення на судове засідання, призначене на 28.07.2009 (а.с. 26), письмових заперечень щодо поданого позову до суду не надав. Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Разом з тим, Кодексом адміністративного судочинства не врегульовано питання можливості розгляду справи за відсутності відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, який не є суб’єктом владних повноважень. Згідно з ч. 7 ст. 9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Таким чином, у зв’язку з неврегульованістю КАС України питання про можливість розгляду справи за відсутності відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, який не є суб’єктом владних повноважень, суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону. Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів. Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідач не прибув в судове засідання, причин неприбуття суду не повідомив, є належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Липецьке територіальне виробниче управління експлуатації житлово-комунального господарства та побутового обслуговування зареєстровано як юридична особа.
Липецьке територіальне виробниче управління експлуатації житлово-комунального господарства та побутового обслуговування взято на облік як платник внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року № 1058-IV Липецьке територіальне виробниче управління експлуатації житлово-комунального господарства та побутового обслуговування є страхувальником.
Згідно з ч. 3 ст. 18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року № 1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Згідно з п. 11.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.03 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663, платники щомісяця складають у двох примірниках розрахунки суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків.
Відповідачем було складено та подано до Управління Пенсійного фонду України в Харківському районі Харківської області «Розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за березень 2009 року», де зазначена сума страхових внесків в розмірі 1565,69 грн. (а.с. 8-9).
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітнім періодом для Липецького територіального виробничого управління експлуатації житлово-комунального господарства та побутового обслуговування, відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»є календарний місяць. Відповідачем не було сплачено заборгованість із страхових внесків в повному обсязі та у встановлені строки. Таким чином, відповідач свої зобов’язання по перерахуванню страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за вказаний період у встановленні законом строки та в повному обсязі не виконав.
Рішенням № 251 від 17.03.2009 року на Липецьке територіальне виробниче управління експлуатації житлово-комунального господарства та побутового обслуговування Управлінням Пенсійного фонду України в Харківському районі Харківської області був накладений штраф в розмірі 203,97 грн. та нарахована пеня в розмірі 57,33 грн. (а.с. 11), яке отримав 25.03.2009р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 24).
Рішенням № 252 від 17.03.2009 року на Липецьке територіальне виробниче управління експлуатації житлово-комунального господарства та побутового обслуговування Управлінням Пенсійного фонду України в Харківському районі Харківської області був накладений штраф в розмірі 889,77 грн. та нарахована пеня в розмірі 538,01 грн. (а.с. 12), яке отримав 25.03.2009р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 24).
Рішенням № 253 від 17.03.2009 року на Липецьке територіальне виробниче управління експлуатації житлово-комунального господарства та побутового обслуговування Управлінням Пенсійного фонду України в Харківському районі Харківської області був накладений штраф в розмірі 8640,07 грн. та нарахована пеня в розмірі 2900,24 грн. (а.с. 13), яке отримав 25.03.2009р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 24).
Рішенням № 254 від 17.03.2009 року на Липецьке територіальне виробниче управління експлуатації житлово-комунального господарства та побутового обслуговування Управлінням Пенсійного фонду України в Харківському районі Харківської області була нарахована пеня в розмірі 0,16 грн. (а.с. 14), яке отримав 25.03.2009р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 24).
Рішенням № 255 від 17.03.2009 року на Липецьке територіальне виробниче управління експлуатації житлово-комунального господарства та побутового обслуговування Управлінням Пенсійного фонду України в Харківському районі Харківської області була нарахована пеня в розмірі 12,87 грн. (а.с. 15), яке отримав 25.03.2009р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 24).
Рішенням № 256 від 17.03.2009 року на Липецьке територіальне виробниче управління експлуатації житлово-комунального господарства та побутового обслуговування Управлінням Пенсійного фонду України в Харківському районі Харківської області був накладений штраф в розмірі 447,05 грн. та нарахована пеня в розмірі 168,48 грн. (а.с. 16), яке отримав 25.03.2009р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 24).
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату, після отримання якої страхувальник зобов’язаний протягом десяти робочих днів сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Позивачем була надіслана вимога про сплату боргу № Ю-173-у від 05.05.2009 (а.с. 6), яка була отримана відповідачем 13.05.2009р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 7).
Відповідно до п. 8.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.03 суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені законодавством, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій.
Відповідач заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, фінансової санкції не сплатив, сума боргу складає 15423,64 грн.
Вказана заборгованість на теперішній час залишається несплаченою.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач правом участі в судовому засіданні не скористався, письмових заперечень щодо поданого позову до суду не надав.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 14, 18, 20, 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV, п. 8.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.03 , ст.ст. 71,94,122, 160-163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Харківському районі Харківськоїобласті до Липецьке Територіальне виробниче управління житлово-комунального господарства та побутового обслуговування про стягнення заборгованості –задовольнити в повному обсязі
Стягнути з Липецького територіального виробничого управління експлуатації житлово-комунального господарства та побутового обслуговування (ідентифікаційний код: 30772737, місцезнаходження: вул. Пушкінська, 6А, c. Липці, Харківського району, 62414) на користь Управління Пенсійного фонду України в Харківському районі Харківської області (ідентифікаційний код: 22719370, місцезнаходження: вул. Червоноармійська, 4, м. Харків, 61052) суму заборгованості із сплати страхових внесків в розмірі 1565,69 (одна тисяча п’ятсот шістдесят п’ять грн. 69 коп.)грн., фінансової санкції: штрафу в розмірі 10180,86 (десять тисяч сто вісімдесят грн. 86 коп.)грн. та пені в розмірі 3677,09 (три тисячі шістсот сімдесят сім грн. 09 коп.)грн., всього в розмірі 15423.64 (п’ятнадцять тисяч чотириста двадцять три грн. 64 коп.) грн.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 30.07.2009 року.
Суддя Волкова Л.М.