Постанова № 4600254, 25.05.2009, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.05.2009
Номер справи
2-а-37148/09/2070
Номер документу
4600254
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

25.05.2009 р.                                                                                 № 2-а- 37148/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Перцової Т.С. при секретарі судового засідання Ульященко Л.М.

за участю представників сторін :

позивача –Семенченко В.В.

відповідача –не з'явився

прокурора - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Прокуратура Краснокутського району Харківській області Краснокутська міжрайонна державна податкова інспекція у Харківській області до ЗАТ "Краснокутський маслозавод"

простягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся прокурор Краснокутського району Харківської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Краснокутському районі Харківської області з позовом, в якому просить суд стягнути з Закритого акціонерного товариства „Краснокутський маслозавод” на користь державного бюджету України суму заборгованості у розмірі 11798,50 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд їх задовольнити. Свої вимоги обґрунтовує з посиланням на ст.ст. 2, 3, 4, 5, 6, Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-III від 21.12.2000 року (далі – Закон України № 2181), ст. 20 Закону України „Про систему оподаткування”.

Представник прокурора та відповідача в судове засідання не з'явилися, причину неявки суду не повідомили. Про час та місце розгляду справи повідомлялися повістками з поштовими повідомленнями. Згідно ст.35 КАС України прокурор та відповідач є належно повідомленими про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористалися.

Суд вважає, що не з’явлення прокурора та відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи, розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

          Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію Закрите акціонерне товариство „Краснокутський маслозавод” зареєстровано Краснокутською районною державною адміністрацією Харківської області, дата реєстрації – 27.04.1999 року, реєстраційний запис № 1464105 0002 000118.

Закрите акціонерне товариство „Краснокутський маслозавод” взято на облік платників податків в ДПІ у Краснокутському районі Харківської області 28.11.2005р. за № 629. Відповідач є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Судом встановлено, що сума заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів складається з самостійно узгоджених сум, які відповідач зобов’язаний сплатити за розрахунком № 1263 від 15.02.2005 року, в якому була відображена сума податкового зобов’язання самостійно обчислена платником податків у розмірі 23599,00 грн.

З матеріалів справи вбачається, що сума податкового зобов’язання відповідача складається з сум узгоджених ним самостійно в вищенаведеному податковому розрахунку.

Станом на час розгляді справи у суді за відповідачем рахується заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 11798,50 грн. Вказана сума у встановлені законом строки не сплачена, у зв’язку із чим зазначена в них сума є сумою податкового боргу відповідача.

Відповідно до п.п. 17.1.7. п. 17.1. ст. 17 Закону України № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Виходячи зі змісту п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №1281-III податкове зобов’язання самостійно визначене платником податків у податковій декларації вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. При цьому платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації (пп.5.3.1. п.5.3 ст.5 Закону).

Згідно із п.п. 5.2.1. п. 5.2. ст.. 5 Закону України № 2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Приписами абзацу 3 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181 встановлено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Підпунктом 5.4.1. пункту 5.4. ст. 5 Закону України № 2181 визначено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 Закону України № 2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

На підставі вказаного у відповідності до вимог п.п.6.2.1 п. 6.2. ст.6 Закону України № 2181, ДПІ було винесено відповідачу першу податкову вимогу від 21.07.2008р. № 1/25, яка була направлена поштою та отримана ним 23.07.2008р. та другу податкову вимогу від 02.09.2008 року № 2/28, яка була вручена через дошку оголошень 22.09.2008 року.

Виходячи зі змісту положень Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданням та функцією органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів), а також забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства.

Приписами статей 2, 4, 9 Закону України „Про систему оподаткування" встановлений обов'язок платників податків сплачувати податки і збори до бюджетів та до державних цільових фондів у порядку та на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.

Згідно п.3 ч.1, ч.4 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991 року №1251-XII (зі змінами та доповненнями) платники податків, зборів зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни і це зобов’язання припиняється їх сплатою. Платники податків і зборів (обов'язкових платежів) за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть відповідальність відповідно до законів України (ч.1 ст.11 Закону).

Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданням органів державної податкової служби , зокрема є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів), а також, неподаткових доходів, установлених законодавством (далі-податки, інші платежі).

Згідно ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов’язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об’єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов’язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та іншими законами України.

Відповідно до положень п.1.7. ст.1 Закону України № 2181 передбачено, що активи платника податків – кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України №2181 передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Підсумовуючи викладене, суд робить висновок, що Державною податковою інспекцією у Краснокутському районі Харківської області було здійснено заходи по стягненню податкового боргу платника податків, передбачені діючим законодавством, але вони не призвели до погашення в повному обсязі податкового боргу.

Судом встановлено, що як вбачається зі зворотного боку облікової картки платника податків на час розгляду справи Закрите акціонерне товариство „Краснокутський маслозавод” має податковий борг перед бюджетом у сумі 11798,50 грн.

На час розгляду справи вказана сума податкового боргу відповідачем не сплачена.

Беручи до уваги наведене, суд вважає позовні вимоги прокурора Краснокутського району Харківської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Краснокутському районі Харківської області до Закритого акціонерного товариства „Краснокутський маслозавод” про стягнення заборгованості у розмірі 11798,50 грн., документально та нормативно обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судовий збір з відповідача не стягується.

Керуючись ст. 8 Конституції України, ст.ст.4, 7, 8, 17, 86, 94, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Позов прокурора Краснокутського району Харківської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Краснокутському районі Харківської області до Закритого акціонерного товариства „Краснокутський маслозавод” про стягнення заборгованості у розмірі 11798,50 грн. – задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства „Краснокутський маслозавод” (62002, Харківська обл., смт.Краснокутськ, вул.Зарічна, 6, код 00447468) на користь Державного бюджету України заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 11798,50 грн., р/р 31111104600315 в УДК в Харківській області, МФО 851011.

На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова в повному обсязі виготовлена та підписана 29.05.2009 року.

Суддя                                                                       Перцова Т.С.

З оригіналом згідно.