Ухвала суду № 4593668, 25.08.2009, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.08.2009
Номер справи
22-а-15668/08
Номер документу
4593668
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

      КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 22-а-15668/08                              Головуючий  у  1 інстанції Усатенко І.В.

                        Суддя-доповідач Літвіна Н.М.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 серпня 2009 року                                                       м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді                        Літвіної Н.М.

суддів:                                             Маслія В.І.

                                                        Ситникова О.Ф.

при секретарі:                                Овчіннікові А.А.

               розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом»янському районі м. Києва на постанову Господарського суду м. Києва від 17 січня 2008 року у справі за адміністративним позовом Державного підприємства «Завод 410 цивільної авіації» до Державної податкової інспекції у Солом»янському районі  м. Києва про визнання недійсними податкових повідомлень - рішень ,-

В С Т А Н О В И В :

Постановою Господарського суду м. Києва від 17 січня 2008 року позов Державного підприємства «Завод 410 цивільної авіації» до Державної податкової інспекції у Солом»янському районі м. Києва про визнання недійсними податкових повідомлень рішень – було задоволено. Визнано нечинним податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва від 01 грудня 2006 року  № 0000322309/2, № 0000722309/2, № 0000452309/2, № 0000712309/2.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідачі – Державна податкова інспекція у Солом»янському районі м. Києва, звернулася з апеляційною скаргою та просила суд скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою в задоволенні позову відмовити повністю.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

30 червня 2006 року ДПІ у Солом'янському районі м. Києва було проведено виїзну планову перевірку позивача з питань дотримання  вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 жовтня  2004 року по 01 квітня 2006 року, за результатами якої було складено Акт № 2658-3003/29-09-01128297 від 30 червня 2006 року.

В результаті перевірки було винесено наступні податкові повідомлення-рішення:

№ 0000322309/2, яким позивачу на підставі п. п. "б" пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", № 2181-111 від 21 грудня 2000 року за порушення п. п. 7.2.3 п. 7.2, п. п. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в сумі 2835,00 грн., у т.ч. по періодам: за жовтень 2005 - 567,00, листопад 2005 - 567,00 грн., грудень 2005 - 567,00 грн., січень 2006 - 567,00 грн., лютий 2006 - 567,00 грн. та в зв'язку з відшкодуванням зазначеної суми на момент перевірки донараховано штрафні санкції в розмірі 1420,00 грн.;

№ 0000722309/2, яким позивачу на підставі п. "б" п. п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", № 2181-111 від 21 грудня 2000 року за порушення п. п. 7.2.3 п. 7.2, п. п. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" донараховано штрафні санкції за платежем податок на додану вартість в сумі 23296,00 грн.;

№ 0000452309/2, яким позивачу на підставі п. п. "б" п. п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами",  № 2181-111 від 21 грудня 2000 року за порушення п. п. 7.2.3 п. 7.2, п. п. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за березень 2006 року в сумі 567,00 грн. та в зв'язку з відшкодуванням зазначеної суми на момент перевірки донараховано штрафні санкції в сумі 284,00 грн.;

№ 0000712309/2, яким позивачу на підставі п. "б" п. п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", № 2181-111 від 21 грудня 2000 року за порушення п. 4.1, п. п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 та п. п. 11.3.1 п. 11.3 ст. 11 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" визначено суму податкового зобов'язання по податку на прибуток в сумі 210037,50 грн., з яких 140025,00 грн. - основний платіж та 70012,50 грн. - штрафні санкції.

Зазначені повідомлення-рішення були прийняті ДПІ у Солом'янському районі м. Києва на підставі рішення про результати розгляду скарги від 27 листопада 2006 року № 8622/7/25-1114 ДПА у м. Києві.

Не погоджуючись з прийнятими повідомленнями-рішеннями позивач оскаржив їх до Державної податкової адміністрації України.

За результатами розгляду скарги позивача, Державною податковою адміністрацією України прийнято рішення № 879/6/25-0115 від 29 січня 2007 року, яким оскаржувані повідомлення-рішення залишені без змін.                    

Колегія суддів, дослідивши матеріали справи, погоджується з висновком суду першої інстанції та вважає, що доводи апелянтів є необґрунтованими та спростовуються матеріалами справи, виходячи з наступного.

Колегією суддів не встановлено порушень вимог п. п. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" в частині заниження податкових зобов'язань з податку на додану вартість в жовтні 2004 року на суму 32818,00 грн. та листопаді 2004 року на суму 7396,00 грн., в листопаді 2005 року на суму 6377,00 грн., оскільки ці податкові зобов'язання нараховані у встановлені законодавством терміни.

Також не встановлено порушень підприємством п. п. 7.2.3 п. 7.2 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", оскільки підстави для нарахування податку на додану вартість на послуги зберігання та охорону вертольотів відсутні. Не встановлено також порушень позивачем п. п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", оскільки авіадвигун було отримано підприємством в рахунок оплати за надані послуги, а відповідно до податкового законодавства за бартерними операціями виникають валові витрати.

Порушення, які були встановлені Державною податковою інспекцією в Солом»янському районі м. Києва та зафіксовані в Акті  № 2658-3003/29-09-01128297 від 30 червня 2006 року в судовому засіданні документально підтверджені не були.

Крім того,  ухвалою господарського суду міста Києва від 23 травня 2007 року у вказаній справі була призначена судово-бухгалтерська експертиза.

В результаті дослідження наданих документів складений висновок судово-бухгалтерської експертизи № 7217/7218 від 30 жовтня 2007 року.

Дослідження представлених документів проведено методами документальної перевірки і зіставлення. Перевірялась правильність виконаних підрахунків, повнота заповнення первинних і зведених документів бухгалтерського та податкового обліку, їх взаємозв'язок та відповідність операцій по відображенню фінансово-господарської діяльності підприємства вимогам чинного законодавства України. Зіставлялися   дані   первинних   документів   із   даними облікових регістрів бухгалтерського і податкового обліку, а також фінансової та податкової звітності підприємства за відповідні звітні періоди.

Згідно висновків судово-бухгалтерської експертизи Висновки Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва, викладені в Акті «Про результати планової виїзної перевірки Державного підприємства «Завод 410 цивільної авіації» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 жовтня 2004 року по 01 квітня 2006 року» про заниження податку на прибуток на суму 156900,00 грн., в тому числі по періодах: 2004 рік - 4200,00 грн., 1 квартал 2005 року - 6300,00 грн.; півріччя 2005 року - 152700,00 грн. документально та нормативно не підтверджені.

Зменшення сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на суму 13033,41 грн., в т.ч. по періодах: жовтень 2005 року - 1700,01 грн., листопад 2005 року - 2266,68 грн., грудень 2005 року - 2266,88 грн., січень 2006 року - 2266,88 грн., лютий 2006 року - 2266,88 грн., березень 2006 року - 2266,88 грн. також документально та нормативно підтверджені не були.

Виходячи з вищевикладеного, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції, приймаючи рішення про визнання недійсними спірних повідомлень-рішень діяв у відповідності з нормами матеріального та процесуального законодавства та з урахуванням всіх обставин справи.

Відповідно до ст. 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Таким чином, судом першої інстанції ухвалено рішення, яке відповідає вимогам матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206 КАС України суд,

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом»янському районі м. Києва - залишити без задоволення, а  постанову Господарського суду м. Києва від 17 січня 2008 року – без змін.

Повний текст ухвали виготовлений 31 серпня 2009 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складання в повному обсязі, тобто з 01 вересня 2009 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя:                          Судді: