12.06.2015
Справа № 469/592/15-к
1-кс/469/41/15
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2015 року смт. Березанка
Слідчий суддя Березанського районного суду Миколаївської області Дорошенко А.В.
за участю:
секретаря судового засідання - Якубець С.В.
прокурора прокуратури Березанського району - ОСОБА_1
слідчого СВ Березанського РВ УМВС - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Березанка клопотання слідчого СВ Березанського РВ УМВС України в Миколаївській області майора міліції ОСОБА_2, погоджене з прокурором прокуратури Березанського району Миколаївської області ОСОБА_1 у кримінальному провадженні № 42015150150000011 від 30.03.2015 року, про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, -
в с т а н о в и л а :
Слідчий СВ Березанського РВ УМВС України в Миколаївській області ОСОБА_2 за погодженням з прокурором прокуратури Березанського району Миколаївської області ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про отримання дозволу на проведення у період з 22.06.2015 року по 10.07.2015 року (протягом двох тижнів) позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Державного підприємства Очаківське лісомисливське господарство за період з 1994 року по 2014 рік.
Своє клопотання слідчий обгрунтовує тим, що 30.03.2015 року прокуратурою Березанського району Миколаївської області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про факт зловживання службовими особами ДП Очаківське лісомисливське господарство своїм службовим становищем, внаслідок чого допущено зменшення площі земель державного лісового фонду на території урочищ Коблево та «Рибаківка» Березанського району Миколаївської області, чим завдано шкоди охоронюваним законом державним інтересам, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України (чинної до 04.06.2014 року), та визначено підслідність для проведення досудового розслідування за слідчим відділенням Березанського РВ УМВС України в Миколаївській області.
З метою дослідження та перевірки фактів порушення законодавства з боку посадових осіб ДП Очаківське лісомисливське господарство при використанні земель лісового фонду України, спричинення державі матеріальної шкоди і розрахунку її розміру, а також визначення кола відповідальних осіб слідчий вважає за необхідне провести вказану ревізію.
У судовому засіданні прокурор та слідчий клопотання підтримали.
Дослідивши матеріали клопотання, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступного.
Як вбачається з витягу з кримінального провадження № 42015150150000011 (а.с.7), 30.03.2015 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про факт зловживання службовими особами ДП Очаківське лісомисливське господарство своїм службовим становищем, внаслідок чого допущено зменшення площі земель державного лісового фонду на території урочищ Коблево та Рибаківка Березанського району, чим завдано шкоди охоронюваним законом державним інтересам, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України.
Досудове розслідування доручено слідчому відділу Березанського РВ УМВС України в Миколаївській області.
Пункт 4 ч.2 ст.40 КПК України передбачає, що слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Згідно з ч.2 ст.2 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні (далі Закон) державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону та п.2 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року № 550(далі Порядок) інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Відповідно до ст.2 Закону підконтрольними установами визначені міністерства та інші органи виконавчої влади, державні фонди, фонди загальнообовязкового державного соціального страхування, бюджетні установи і субєкти господарювання державного сектору економіки, а також на підприємства, установи та організації, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообовязкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно.
Як вбачається з інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна (а.с.19-26) та інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (а.с.27-33), ДП «Очаківське лісомисливське господарство» є державним підприємством, тобто, відповідно до ст.2 Закону, належить до підконтрольних установ.
В пункті 16 Порядку зазначено, що ревізія проводиться, зокрема, шляхом документальної перевірки, що передбачає контроль за установчими, фінансовими, бухгалтерськими (первинними і зведеними) документами, статистичною, фінансовою та бюджетною звітністю, господарськими договорами, розпорядчими та іншими документами обєкта контролю, повязаними з плануванням і провадженням фінансово-господарської діяльності, веденням бухгалтерського обліку, складенням фінансової звітності.
Згідно ст.11 Закону позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланові виїзні ревізії субєктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження. Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин пятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду інші відомості.
В частинах 11-12 ст.11 Закону імперативно визначено тривалість позапланової виїзної ревізії, яка не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Враховуючи, що слідчим доведено наявність підстав для проведення позапланової ревізії, з метою забезпечення всебічного, повного та обєктивного дослідження обставин справи необхідно проведення позапланової виїзної ревізії ДП Очаківське лісомисливське господарство, вважаю за необхідне клопотання задовольнити.
Керуючись ст.110 КПК України, ст.11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні, слідчий суддя, -
У х в а л и л а :
Клопотання слідчого СВ Березанського РВ УМВС України в Миколаївській області майора міліції ОСОБА_2 у кримінальному провадженні № 42015150150000011 від 30.03.2015 року про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії задовольнити.
Надати дозвіл державній фінансовій інспекції у Миколаївській області на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Державного підприємства Очаківське лісомисливське господарство (код ЄДРПОУ 00993567), розташованого за адресою: юридична адреса Миколаївська область, Очаківський район, с. Василівка, вул. Лісна, 6, поштова адреса Миколаївська область, Очаківськіий район, м. Очаків, вул. Леніна, 10.
Термін проведення ревізії визначити тривалістю 15 робочих днів, починаючи з 22 червня 2015 року по 10 липня 2015 року.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: