Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 липня 2009 р. Справа № 2а-18410/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Плахтій Н.Б.,
при секретарі Тиновському Д.В.,
за участю представника позивача Хороші С.В.,
представника відповідача Копка О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Птахокомплекс «Губин» до Володимир-Волинської обєднаної державної податкової інспекції про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Птахокомплекс «Губин» (далі позивач, ТзОВ «Птахокомплекс «Губин») звернулося з позовом до Володимир-Волинської обєднаної державної податкової інспекції (далі відповідач, Володимир-Волинська ОДПІ), в якому просить визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 3 жовтня 2008 року №0000222301/0/10136 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 816084 грн.
У судовому засіданні представник позивача уточнила позовні вимоги та просить визнати нечинним і скасувати податкове повідомлення-рішення від 22 січня 2009 року №0000222301/3/606 про зменшення суми бюджетого відшкодування з податку на додану вартість за липень 2008 року у розмірі 816084 грн., винесене відповідачем внаслідок оскарження первинного податкового повідомлення-рішення в порядку апеляційного узгодження.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на відсутність у діях товариства порушень податкового законодавства, вважає, що підприємством правомірно застосовано нульову ставку з ПДВ при реалізації птиці, вирощеної з придбаних добових курчат, а тому оскаржуване повідомлення-рішення є неправомірним.
У судовому засіданні представник позивача уточнені позовні вимоги підтримала з підстав, наведених в позовній заяві, просила позов задовольнити.
Відповідач у запереченнях на позовну заяву позовні вимоги не визнав, зазначаючи, що позивач не мав права застосовувати нульову ставку ПДВ щодо частини вартості одноденних курчат, яка включена до загальної вартості реалізованої птиці. Вважає, що обчислення оподатковуваного обороту з реалізації птиці живою вагою на переробні підприємства за нульовою ставкою можливе лише в частині власної виробничої діяльності підприємства у сфері сільського господарства вирощування птиці.
У судовому засіданні представник відповідача підтримав доводи, наведені у запереченнях, просив у позові відмовити.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити.
Судом встановлено, що Володимир-Волинською ОДПІ з 25 по 30 вересня 2008 року проведено виїзну позапланову перевірки ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за липень 2008 року, в ході якої встановлено, зокрема, порушення позивачем п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3, п.п.6.2.6 п.6.2 ст.6 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме завищення заявленої суми бюджетного відшкодування за липень 2008 року в розмірі 816084 грн., про що складено відповідний акт від 30.09.2008 року №1194/23-31603002.
При проведенні перевірки встановлено, що ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» придбало в травні-червні 2008 року в ТзОВ «Агідель» курчат - бройлерів в кількості 565160 штук на загальну суму 2091811,81 грн., в т.ч. ПДВ 348635,30 грн. (середня ціна одного курчати складає 3,08 грн. без ПДВ) з метою подальшої догодівлі і реалізації продукції.
У липні 2008 року товариством реалізовано переробному підприємству ТзОВ «Полтрекс» курчат - бройлерів в кількості 562318 штук на загальну суму 10672867 грн. Вартість придбаних добових курчат в загальній сумі реалізації становить 1731939 (562318 штук (кількість реалізованих курчат) х 3,08 грн. (середня вартість добового курчати). Відповідач у акті перевірки зазначає, що товариством занижено податкові зобовязання по ПДВ в частині застосування нульової ставки на вартість придбаних одноденних курчат на суму 346388 грн. (1731939 х 20 % = 346388).
За результатами перевірки Володимир-Волинською ОДПІ 22.01.2009 року винесено податкове повідомлення-рішення № 0000222301/0/10136 про зменшення суми бюджетого відшкодування з податку на додану вартість за липень 2008 року у розмірі 816084 грн., яке оскаржувалось товариством в адміністративному порядку.
Вищестоящими податковими органами скарги позивача залишені без задоволення.
За результатами апеляційного узгодження 22.01.2009 року Володимир-Волинською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення № 0000222301/3/606 про зменшення суми бюджетого відшкодування з податку на додану вартість за липень 2008 року у розмірі 816084 грн.
Статтею 1 Закону України «Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001-2004 років» встановлено, що сільське господарство (сільськогосподарське виробництво) це вид господарської діяльності з виробництва продукції, яка повязана з біологічними процесами її вирощування, призначеної для споживання в сирому і переробному вигляді та для використання на нехарчові цілі, а сільськогосподарський товаровиробник - фізична або юридична особа, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції; переробкою власновиробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією.
З довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України вбачається, що одним з видів діяльності позивача за КВЕД є, зокрема, «Розведення птиці».
Відповідач у акті перевірки та в запереченнях на позовну заяву зазначає про здійснення позивачем діяльності по вирощуванню (догодівлі) птиці, оскільки позивач вирощує попередньо придбаних курчат.
Однак, Класифікатор видів економічної діяльності не містить такого виду діяльності як «Вирощування (догодівля) птиці». Розведення птиці передбачає як виведення птиці і її вирощування одним сільськогосподарським товаровиробником, так і придбання птиці одним сільськогосподарським товаровиробником у іншого спеціально для подальшого вирощування.
Відповідно до п.п.6.2.6 п.6.2 ст.6 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 р. (в редакції, що діяла на момент здійснення операцій) за нульовою ставкою оподатковуються операції з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм власності і господарювання.
Приписи Закону України «Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001-2004 років» та Закону України «Про податок на додану вартість», які встановлюють право сільськогосподарських товаровиробників на застосування нульової ставки податку на додану вартість щодо операцій з продажу ними переробним підприємствам мяса живою вагою, не передбачають можливості розподілу ваги цього мяса, а відповідно і право на застосування нульової ставки вказаного податку між сільськогосподарськими товаровиробниками, які в різних проміжках часу були причетні до біологічного процесу вирощування (відгодівлі) птиці чи іншої продукції у тваринництві, відповідно і право застосування нульової ставки податку на додану вартість не повязується з розподілом періодів вирощування живої ваги мяса та залежно від долі участі кожного сільськогосподарського виробника у процесі такого вирощування.
Закон України «Про податок на додану вартість» не містить виключення щодо бази оподаткування операції з поставки мяса живою вагою сільськогосподарськими товаровиробниками, встановленої статтею 4 цього Закону, як і не диференціює базу оподаткування залежно від вартості мяса живою вагою (худоби, птиці) при придбанні до догодівлі та при продажу після догодівлі.
Відповідно до пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про податок на додану вартість» база оподаткування операції з поставки товарів (послуг) визначається, виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни, з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обов'язкових платежів), згідно із законами України з питань оподаткування (за винятком податку на додану вартість, а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв'язку, що включається до ціни товарів (послуг)).
Отже, обєктом оподаткування ПДВ за нульовою ставкою є поставка мяса живою вагою, тобто для позивача поставка курчат-бройлерів, а базою оподаткування є договірна вартість цих курчат-бройлерів, яка не виключає вартість курчат, що припала на їх вагу при придбанні.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про безпідставне зменшення оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням податку на додану вартість у розмірі 816084 грн., заявленого ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» до бюджетного відшкодування за липень 2008 року, оскільки Закон України «Про податок на додану вартість» не повязує право на застосування нульової ставки податку до бази оподаткування з розподілом періодів біологічного активу і сільськогосподарської діяльності (вирощування мяса живої ваги) та не залежить від долі участі кожного з сільськогосподарських товаровиробників у процесі вирощування.
У позовній заяві ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» просить суд визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 22.01.2009 року №0000222301/3/606. При постановленні рішення суд відповідно до ст.162 КАС України може визначити спосіб захисту порушеного права. Оскільки позивачем оскаржується акт індивідуальної дії, суд вважає за необхідне визнати неправомірним та скасувати оспорюване податкове повідомлення-рішення відповідача як таке, що прийняте всупереч норм чинного податкового законодавства України.
Керуючись ст.ст.11, 17, 158, 160 ч.3, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про податок на додану вартість», суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати неправомірним та скасувати податкове повідомлення-рішення Володимир-Волинської обєднаної державної податкової інспекції від 22 січня 2009 року №0000222301/3/606.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі з 4 серпня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій