Постанова № 4488466, 25.08.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
25.08.2009
Номер справи
2а-7378/09/1/0170
Номер документу
4488466
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

25.08.09Справа №2а-7378/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В.,за участю представника позивача Григор`єва І.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АРК до Євпаторійського територіального відділення спілки ветеранів Афганістану

про стягнення,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція м. Євпаторії АРК до Євпаторійського територіального відділення спілки ветеранів Афганістану про стягнення податкової заборгованості в розмірі 1870,00 гривень.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 12.06.2009 року було відкрите провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.06.2009 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі на підставах, викладених у позові, пояснив, що оскільки відповідачем своєчасно не подано розрахунки з комунального податку, до нього застосовано штраф у розмірі 1870,00 гривень, винесено податкове повідомлення рішення від 24.02.2009 року № 0000282302/0 в сумі 1870,00 гривень, направлено першу та другу податкові вимоги, прийняте рішення про стягнення коштів і продаж інших активів платника податків в рахунок погашення податкового боргу. Проте прийняти заходи борг не було погашено, тому просив стягнути з Євпаторійського територіального відділення спілки ветеранів Афганістану заборгованість з комунального податку в розмірі 1870,00 гривень.

У судове засідання відповідач не зявився, повідомлений належним чином про час і місце судового засідання, шляхом розміщення оголошення про виклик до суду у друкованих засобах масової інформації № 28(357) за 06.08.2009 року газети «Городская газета», заперечень по справі не надав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності представника відповідача.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються субєктами владних повноважень.

Таким чином, судом встановлено, що ДПІ в м. Євпаторії АР Крим є органом виконавчої влади та субєктом владних повноважень.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.

Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція в м. Євпаторії АРК уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України субєктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обовязків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобовязаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються субєктами господарювання.

Судом встановлено, що Євпаторійське територіальне відділення спілки ветеранів Афганістану є юридичною особою, зареєстрованою 15.06.1990 року Виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради з ідентифікаційним номером 00258419, яка знаходиться у стані припинення, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців серії АІ № 237926 від 27.05.2009 року (а.с.4).

Відповідно до довідки № 281/174 від 18.11.1992 року Євпаторійське територіальне відділення спілки ветеранів Афганістану (далі - Євпаторійське ТВС ветеранів Афганістану) перебуває на податковому обліку в ДПІ в м. Євпаторії АРК з 27.12.1991 року за № 07-5-44.

Відповідно до довідки ДПІ в м. Євпаторії АРК від 09.07.2009 року № 6041/10/15-1 з 18.12.200 року Євпаторійське ТВС ветеранів Афганістану перебуває у реєстрі неприбуткових організацій.

Таким чином, судом встановлено, що Євпаторійське ТВС ветеранів Афганістану є субєктом господарювання, платником податків, зобовязане виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Декретом Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» N 56-93 від 20.05.1993 року визначено обовязок юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств сплачувати комунальний податок.

Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: б) календарному кварталу або календарному півріччю ( у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків).

Таким чином, Євпаторійське ТВС ветеранів Афганістану зобовязане щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в м. Євпаторії АРК декларації з комунального податку.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати позапланової невиїзної документальної перевірки з питання дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2006 року по 31.12.2008 року Євпаторійським ТВС ветеранів Афганістану від 18.02.09 року № 439/23-2/00258419, в якому, крім іншого вказано, що в результаті перевірки встановлено неподання відповідачем розрахунку з комунального податку за І,II,III,IV квартал 2006 року, І,II,III,IV квартал 2007 року, І,II,III квартал 2008 року, що порушує п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

Перевірка проводилась у звязку з рішенням засновників про припинення Євпаторійського ТВС ветеранів Афганістану.

Акт про результати невиїзної документальної перевірки був підписаний відповідачем без заперечень, про що свідчить підпис голови ліквідаційної комісії.

Згідно з п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 24.02.2009 року № 0000282302/0 , в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 18.02.09 року № 439/23-2/00258419 встановлено порушення підпункту 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на Євпаторійське ТВС ветеранів Афганістану було накладено штраф у розмірі 1870,00 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Це податкове повідомлення-рішення було одержано відповідачем 26.02.2008 року, що підтверджується особистим підписом голови ліквідаційної комісії Євпаторійського ТВС ветеранів Афганістану на корінці рішення.

Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Судом встановлено, що 16.03.2009 року ДПІ в м. Євпаторії АРК була складена перша податкова вимога № 1/138 на суму податкового боргу Євпаторійського ТВС ветеранів Афганістану в розмірі 1870,00 гривень.

Перша податкова вимога була одержана відповідачем 19.03.2009 року, що підтверджується особистим підписом голови ліквідаційної комісії Євпаторійського ТВС ветеранів Афганістану (голови відділення).

Судом встановлено, що 21.04.2009 року ДПІ в м. Євпаторії АРК була складена друга податкова вимога від № 2/187, в якій було вказано, що сума податкового боргу Євпаторійського ТВС ветеранів Афганістану складає 1870,00 гривень, з них сума заборгованості з комунального податку складає 1870,00 гривень, та було вказано порядок та місце сплати цього боргу, відповідальність за несплату та міри впливу на боржника.

Друга податкова вимога була одержана відповідачем 19.03.2009 року, що підтверджується особистим підписом голови ліквідаційної комісії Євпаторійського ТВС ветеранів Афганістану (голови відділення).

.

Відповідно до п. 1.3. ст.. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійне узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Також, суд зазначає, що ДПІ в м. Євпаторії АРК прийнято рішення № 26/24-0 від 25.05.2009 року про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів а також тих активів право власності на які виникає у майбутньому. Рішення прийнято на підставні статті 10 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги. Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним податковим органом.

Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Суд встановив, що станом на 09.07.2009 року заборгованість Євпаторійського ТВС ветеранів Афганістану з комунального податку складала 1870,00 гривень і досі не сплачена, цей факт підтверджується даними особового рахунку, а також розрахунком суми заборгованості.

Приймаючи до уваги, що заборгованість у розмірі 1870,00 гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, вона підлягає стягненню з Євпаторійського ТВС ветеранів Афганістану, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Під час судового засідання, яке відбулось 25.08.2009 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено у повному обсязі 27.08.2009 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2.Стягнути з Євпаторійського територіального відділення спілки ветеранів Афганістану (ідентифікаційний код 00258419) податкову заборгованість зі сплати комунального податку у розмірі 1870,00 ,00 гривень (на р/р № 33214828700015 в УДКУ в м. Євпаторії ГУДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, одержувач місцевий бюджет м. Євпаторії, код платежу 16010200-53).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Трещова О.Р.