Постанова № 4488462, 25.08.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
25.08.2009
Номер справи
2а-7293/09/1/0170
Номер документу
4488462
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

25.08.09Справа №2а-7293/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі АРК до Комунального підприємства “Гарант Л”, про стягнення, ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулося з адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі АРК про стягнення з Комунального підприємства “Гарант Л” на користь Управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі АРК заборгованості у сумі 2060,00 гривень, з яких 1277,62 гривень страхові внески, 652,72 гривень штрафна санкція, 129,66 гривень пеня.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Комунальне підприємство “Гарант Л” зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі АРК, проте у встановлений законодавством термін страхові внески, передбачені Законом України від 09.07.2003 року № 1058 - IV «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» підприємством частково не були сплачені, тому Управлінням Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі АРК були застосовані штрафні санкції та нарахована пеня. Також на суми недоїмки відповідачу направлено вимогу про сплату боргу. Суми недоїмки, заявлені у позові погоджені з відповідачем, проте добровільно не сплачені, тому за Комунальним підприємством “Гарант Л” склалася заборгованість на загальну суму 2060,00 гривень. З цих підстав Управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі АРК було вимушене звертатися до суду з метою стягнення заборгованості.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 09.06.2009 року позовна заява залишена без руху.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.07.2009 року відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.07.2009 року закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.

У судове засідання представник позивача не з`явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, надіслав клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач у судове засідання не зявився, про день та місце розгляду справи сповіщений належним чином, рекомендованою кореспонденцією, про що свідчить повідомлення про вручення йому поштового відправлення, про причини неявки суд не повідомив, заперечень суду не представив.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст.128 КАС України розглядати справу у відсутності представників сторін на підставі наявних у справі матеріалів.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» (далі Закон) всі відносини, які виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування.

Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.

Тому суд приходить до висновку, що зазначений спір має ознаки публічно - правового та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства в Окружному адміністративному суді АРК.

Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство “Гарант Л” являється юридичною особою, 21.06.2006 року зареєстрованою Красногвардійською районною державною адміністрацією АРК з ідентифікаційним кодом 34383284 згідно з Довідкою Відділу статистики у Красногвардійському районі з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 48-121.38/178 та свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 515627 (а.с.5,6).

Судом встановлено, що Комунальне підприємство “Гарант Л” зареєстроване як платник страхових внесків в Управлінні ПФУ в Красногвардійському районі АРК за реєстраційним номером 19040293.

Таким чином, відповідач являється страхувальником та платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Згідно з п.п. 4,6 частини 2 статті 17 Закону страхувальник зобовязаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.

Частиною 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону один календарний місяць.

Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону, п. 5.1.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 перерахування страхових внесків здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій або натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).

Частиною 2 статті 106 Закону встановлено, що суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно з частиною 3 статті 106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду за формою та в строки, встановлені правлінням Пенсійного фонду України надсилають страхувальникам, які мають недоїмку вимогу про її сплату.

Пунктом 8.2. Інструкції про порядок нарахування і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, органи Пенсійного фонду направляють страхувальникам вимогу про сплату недоїмки у випадку, якщо страхувальник має на кінець звітного періоду заборгованість по сплаті страхових внесків. При цьому вимога формується на підставі облікових даних карток особових рахунків страхувальника.

Відповідно дочастини 5 статті 106 Закону за рахунок сум, що надходять від страхувальника чи державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, фінансових санкції, пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У випадку, якщо страхувальник має несплачену недоїмку, пеню чи фінансові санкції та здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми страхових внесків зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені, фінансових санкцій.

З матеріалів справи вбачається, що згідно Розрахунків сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягає сплаті за відповідні періоди, відповідачем за вересень 2008 року підлягали сплаті страхові внески у розмірі 1415,00 гривень, а за жовтень в розмірі 1208,42 гривень.

Однак відповідачем за вересень 2008 року сплачено лише 1345,80 гривень, а за жовтень страхові внески взагалі не були своєчасно сплачені, тому Управлінням Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі АРК на підставі даних карток особових рахунків для стягнення заборгованості відповідачеві направлено вимогу на суму несплаченої заборгованості Комунального підприємства “Гарант Л” по страховим внескам в сумі 1277,62 гривень № Ю-323 С від 24.12.2008 року,

Загалом заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування перед позивачем за вересень, жовтень 2008 року склала 1277,62 гривень.

Сума недоїмки визначена вірно, на підставі розрахунків сум страхових внесків, здійснених самим відповідачем, що підлягають сплаті за вересень, жовтень 2008 року.

Судом встановлено, що у визначений абзацом 3 частини 3 ст.106 Закону № 1058- IV 10-денний строк відповідач встановлені у вимозі суми недоїмки зі сплати страхових внесків не оскаржив, тому сума заборгованості вважається погодженою.

Відповідно до частини 10 статті 20 Закону якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом. Право застосування фінансових санкцій п. 6 частини 1 статті 64 Закону надано територіальним органам Пенсійного фонду. Частиною 17 статті 106 встановлено, що від імені виконавчих органів Пенсійного фонду накладати фінансові санкції мають право начальники управлінь Пенсійного фонду в районах.

Відповідно до частини 13 статті 106 Закону про нарахування пені та накладення штрафів, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду виносять рішення.

Відповідно до п.2 частини 9 статті 106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

-10 відсотків своєчасно не сплачених сум у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

-20 відсотків зазначених сум у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

-50 відсотків зазначених сум у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Відповідно до частини 1 статті 106 Закону у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобовязані самостійно сплатити їх з нарахуванням пені в розмірах, визначених законом.

Згідно з абзацом 2 пункту 2 частини 9 статті 106 Закону одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Розрахунок фінансової санкції у разі несвоєчасної сплати страхових внесків здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника, як встановлено абзацом 3 підпункту 9.3.2. пункту 9.3. Інструкції.

Судом встановлено, що рішенням № 361 від 21.08.2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків до Комунального підприємства “Гарант Л” застосовані фінансові санкції у розмірі 652,72 гривень та нарахована пеня у розмірі 129,66 гривень за період з 21.01.2008 року по 23.04.2008 року; з 20.02.2008 року по 29.05.2008 року.

23 серпня 2008 року зазначене рішення було вручено відповідачу, що підтверджується поштовим повідомленням.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) відповідачем страхових внесків, органами Пенсійного фонду, накладено штраф у розмірі 50% зазначених сум, сплачених за період з 21.01.2008 року по 23.04.2008 року; з 20.02.2008 року по 29.05.2008 року з затримки платежу більш ніж на 90 днів.

Тому суд приходить до висновку, що позивачем правомірно застосовані фінансові санкції у розмірі 652,72 гривень, розрахунок їх здійснено вірно, та нарахована пеня в сумі 129,66 гривень, яка вірно розраховувалась на суми сплаченої недоїмки виходячи з 0,1% зазначеної суми за кожний день прострочення.

Сума заборгованості Комунального підприємства “Гарант Л” по страховим внескам, фінансовим санкціям та пені на даний час складає 2060,00 гривень, що підтверджується повідомленням позивача.

Враховуючи вищевикладене, оцінивши надані сторонами докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі АРК в повному обсязі

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

Судом 25 серпня 2009 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 27 серпня 2009 року постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.Стягнути з Комунального підприємства “Гарант Л”(Красногвардійський район, с. Ленінське, вул. Леніна,18, ЗКПО 34383284) на користь Управління ПФУ в Красногвардійському районі (р/р 2560370445912 КРУ ВАТ “Державний Ощадний банк України”, МФО 324805, ЗКПО 22300381) заборгованість зі сплати страхових внесків, фінансових санкцій та пені у розмірі 2060,00 гривень.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення її у повному обсязі, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Трещова О.Р.