Ухвала суду № 4457353, 10.06.2009, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.06.2009
Номер справи
2-а-5120/08/1670
Номер документу
4457353
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

61064, м.Харків, вул.Володарського, 46 (1 корпус)

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2009 р.Справа № 2-а-5120/08/1670

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Кононенко З.О.

Суддів: Донець Л.О. , Калиновського В.А.

за участю секретаря судового засідання

Представника відповідача - Грисенко С.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ДПІ у м. Полтаві на постанову Полтавський окружний адміністративний суд від 10.11.2008р. по справі№2-а-5120/08

за позовом Головного Управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації

до ДПІ у м. Полтаві

про визнання нечинним податкового повідомлення - рішення,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, Головне Управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації, звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до ДПІ у м. Полтаві, в якому просив скасувати податкове повідомлення-рішення ДПІ у м. Полтаві від 11.06.2008 р. № 0001632301/0 як необгрунтоване та таке, що не грунтується на нормах чинного законодавства України.

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 10.11.2008 року адміністративний позов Головного Управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації задоволено.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідач посилається на порушення судом першої інстанції, при прийнятті постанови, норм матеріального та процесуального права, а саме: ст. 129 Конституції України, Закону України «Про податок на додану вартість», Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік", Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік", Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", Закону України "Про Порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 р. № 999, ст.ст. 7, 9, 86, 159 КАС України та на обставини і обґрунтування, викладені в апеляційній скарзі.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника відповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що, відповідно до акту № 1040/23-1/03195234 від 02 червня 2008 року про результати виїзної позапланової перевірки правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку на додану вартість Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації за період з 01.04.2005 року по 31.03.2008 року, встановлені порушення: п.п 3.1.2 п.3.1., п.п. 3.2.5 п.3.2 ст. 3; п.п 5.1.4, 5.1.21 п.5.1 ст. 5, п. 6.1 ст. 6; п.п 7.3.1 п.7.3 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року № 168/97-ВР зі змінами та доповненнями в результаті чого, занижено податок на додану вартість за 2006 -2007 р.р. в сумі 22125,00 грн. в т. ч. по періодам: березень 2006 - 13977,00 грн., січень 2007 - 8148,00 грн.

На підставі зазначеного акту ДПІ у м. Полтаві було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0001632301/0 від 11 червня 2008 року, згідно якого, на Головне управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації покладено обов'язок сплатити податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), 3014010100, на загальну суму 33187,50 грн.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2007 року № 790 «Про затвердження типових положень про Головне управління праці та соціального захисту населення обласної, Київської міської, управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської і про управління праці та соціального захисту населення районної, районної у м.м. Києві та Севастополі державної адміністрації» встановлено, що Головне управління є структурним підрозділом обласної державної адміністрації та фінансується виключно за рахунок бюджетних коштів (є бюджетною установою). Головне управління є неприбутковою установою та не зареєстровано в податкових органах як платник податку на додану вартість.

Відповідно до п.п. 7.11.2 п 7.11 статті 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», Головне управління як державна установа звільняється від оподаткування доходів, отриманих у вигляді коштів чи майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань.

Згідно п.п. 5.1.21. п. 5.1 статті 5 Закону України «Про податок на додану вартість», Головне управління звільняється від оподаткування операцій з безоплатної передачі об'єктів благодійної допомоги набувачам (суб'єктам) благодійної допомоги відповідно до законодавства.

Забезпечення автомобілями в якості гуманітарної допомоги здійснюється відповідно до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 1997 року № 999.

Після смерті набувачів автомобілів, згідно Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 1997 року № 999, автомобілі мали бути залишені їх сім'ям із зняттям з обліку в органах соціального захисту населення.

Перереєстрація автомобіля на ім'я одного з членів сім'ї інваліда, який на час смерті інваліда проживав разом з ним, проводиться Державтоінспекцією з дозволу органу соціального захисту населення, де інвалід перебував на обліку як власник транспорту.

З матеріалів справи вбачається, що перереєстрація гуманітарного автомобіля померлого Безручка О.Х. проведена органами Державтоінспекції. Довідка на перереєстрацію від 27 вересня 2006 року № 1 видана Управлінням праці та соціального захисту населення Шишацької райдержадміністрації, лише підтвердила право на переоформлення гуманітарного автомобіля. Перереєстрація гуманітарного автомобіля померлого Чернявського О.В. проведена органами Державтоінспекції. Довідка на перереєстрацію від 06 березня 2006 року № 445 видана Управлінням праці та соціального захисту населення Кременчуцької райдержадміністрації, лише підтвердила право на переоформлення гуманітарного автомобіля.

Проте, вказані довідки, форма яких затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 02 серпня 2006 року № 295 «Про затвердження зразків та форм облікової політики та забезпечення автомобілями інвалідів», як при первинній реєстрації так і при переоформленні гуманітарних автомобілів не свідчать про необхідність сплати чи несплати обов'язкових платежів, податків чи зборів.

Колегія суддів зазначає, що суд першої інстанції правомірно дійшов висновку про те, що Законом України «Про гуманітарну допомогу», Постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 1997 року «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями», іншими нормативними актами, якими регулювалося питання щодо залишення гуманітарних автомобілів членам сім'ї після смерті їх набувачів, установчими документами не передбачено функцій органів соціального захисту населення зі здійснення контролю за сплатою податків та зборів при видачі дозволу на перереєстрацію гуманітарного автомобіля на члена сім'ї. Крім того, до квітня 2007 року гуманітарні автомобілі знаходились на позабалансовому рахунку Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації.

Враховуючи викладене, колегія суддів зазначає, що суд першої інстанції, аналізуючи встановлені фактичні обставини справи та вимоги діючого законодавства, дійшов обгрунтованого висновку про задоволення позову.

Зважаючи на встановлені обставини справи, колегія суддів дійшла висновку, що постанова Полтавського окружного адміністративного суду від 10.11.2008 року по справі № 2-а-5120/08 прийнята з дотриманням норм чинного процесуального та матеріального права і підстав для її скасування не виявлено.

Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу ДПІ у м. Полтаві на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 10.11.2008 року по справі №2-а-5120/08 –залишити без задоволення.

Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 10.11.2008 року по справі №2-а-5120/08 за позовом Головного Управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації до ДПІ у м. Полтаві про визнання нечинним податкового повідомлення - рішення –залишити без змін.

Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом місяця з дня складання ухвали у повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Кононенко З.О. Судді(підпис)

(підпис) Донець Л.О. Калиновський В.А. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Калиновський В.А. Повний текст ухвали виготовлений 15.06.2009 р.