ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Львів, вул. Чоловського, 2
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-4655/09/1370
25 серпня 2009 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - Качур Р.П.
при секретарі - Дрозді І.С.
За участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1 (довір. № 01-7/180-436 від 01.04.09 року)
від відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Танк Транс» про стягнення 7865,89 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Позов заявлено Львівським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Танк Транс» про стягнення 7865,89 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, наведених у позовній заяві. Зокрема, позовні вимоги обґрунтовує тим, що згідно ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» відповідачем не сплачено адміністративно-господарських санкцій за нестворені робочі місця для інвалідів Львівському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів.
Відповідач явку повноважного представника у судове засідання не забезпечив, не повідомив суд про причини такої неявки, письмових пояснень по суті заявлених вимог суду не надав, хоча був повідомлений про час та місце розгляду справи.
В судовому засіданні 25 серпня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Суд, враховуючи неявку відповідача без поважних причин, належним чином повідомленого про дату, час та місце проведення судового засідання, вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд виходив з наступного.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» відповідачеві встановлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів на 2008 рік в кількості 8 робочих місць, а фактично зайнято 7 робочих місць.
Згідно ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, на яких працює менше інвалідів, ніж встановлено нормативом, зобов'язані сплачувати до відділень Фонду адміністративно-господарські санкції за незабезпечення встановленого нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів
Позивач просить стягнути з відповідача суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, яку відповідачем самостійно задекларовано у Звіті про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік в розмірі 7584, 10 грн. Та суму нарахованої пені за несвоєчасну сплату в розмірі 281,79 грн.
Судом встановлено, що всього за нормативом у відповідача у 2008 році повинно бути створено вісім робочих місць, а фактично створено сім. Враховуючи, що з 01.08.01 року вступила в дію нова редакція Закону України “Про основи соціального захисту інвалідів України” за яким встановлено чіткий норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів (ст. 19), то відповідач незалежно від того чи було йому доведено такий норматив, повинен був самостійно створити робочі місця у відповідності до вимог Закону і повідомити про це орган працевлаштування.
Станом на момент розгляду справи заборгованість відповідача перед позивачем, яка не сплачена становить 7865,89 грн., а саме: 7584,10 грн. - основний борг, 281,79 - пеня.
Оскільки відповідачем не було створено робочих місць відповідно нормативу, то відповідно до ч. 3.4 ст. 20 Закону в редакції від 01.08.01 року він повинен сплатити штрафні санкції в розмірі середньорічної заробітної плати за одне робоче місце.
Враховуючи вищенаведене та те, що відповідачем не сплачено адміністративно-господарських санкцій за нестворені робочі місця для інвалідів Львівському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 69-71, 86, 94, 98, 158, 160, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року № 2747-IV (із змінами та доповненнями), суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Танк Транс» (Львівська обл., м. Городок, вул. В.Івасюка, 2-Г, р/р 2600201014290 в Самбірська філія ВАТ Кредобанк, МФО 325332, код ЄДРПОУ 32115067) на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (79000, м. Львів, пл. Маланюка, 6, р/р 31213230700002 в УДК у Львівській області, МФО 825014, код ЄДРПОУ 23949066) борг в розмірі 7865,89 грн.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 26 серпня 2009 р.
Суддя Р.Качур