Дата документу 29.05.2015
Справа № 320/4796/15-к
(1-кс/320/702/15)
У Х В А Л А
про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів
29 травня 2015 року м. Мелітополь
Слідчий суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Калугіна І.О.,
при секретарі - Горбань Н.А.,
за участю старшого прокурора Мелітопольської міжрайонної прокуратури молодшого радника юстиції Навка Д.В.,
розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до документів по матеріалам кримінального провадження № 12015080140000507, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
28 травня 2015 року до Мелітопольського міськрайонного суду надійшло клопотання старшого прокурора Мелітопольської міжрайонної прокуратури молодшого радника юстиції Навка Д.В., про тимчасовий доступ до документів.
Клопотання обґрунтоване тим, що 04.02.2015 Мелітопольським МВ ГУМВС України за рапортом співробітника СДСБЕЗ Мелітопольського МВ ГУМВС України в Запорізькій області щодо виявлення фактів безпідставного перерахування на розрахункові рахунки підприємств - перевізників бюджетних коштів за надання послуг з перевезення пільгових категорій громадян до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 1201508014000507 внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення з попередньою правовою кваліфікацією за ч.3 ст. 190 КК України.
Постановою Мелітопольського міжрайонного прокурора Щербини С.О. для здійснення процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні створено групу прокурорів у складі старшого прокурора Мелітопольської міжрайонної прокуратури Навки Д.В. та прокурорів Мелітопольської міжрайонної прокуратури Фатєєва А.О. та Обуховського О.О., старшим прокурором групи призначено Навку Д.В.
Відповідно до пп. 4 п. 2 ст. 36 КПК України прокурор, здійснюючи процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, уповноважений, у тому числі, особисто проводити слідчі (розшукові) та процесуальні дії в порядку, визначеному цим кодексом.
Під час досудового розслідування встановлено наступне.
Протягом 2012-2014 років виконавчим комітетом Мелітопольської міської ради з ТОВ «АТП АСА» укладені наступні договори про надання послуг з перевезення пільгових категорій громадян №№ 380/юр, 381/юр, 382/юр, 383/юр, 384/юр, 385/юр, 386/юр; №№ 94/юр, 95/юр, 96/юр, 97/юр, 98/юр, 99/юр, 100/юр, 101/юр, 102/юр, 103/юр від 01.04.2012; №№ 156/юр, 157/юр, 158/юр, 159/юр, 160/юр, 161/юр, 162/юр, 163/юр, 164/юр, 165/юр від 01.07.2012; №№ 230/юр, 231/юр, 232/юр, 233/юр, 234/юр, 235/юр, 236/юр, 237/юр, 238/юр, 239/юр від 01.10.2012; №№ 343/юр, 344/юр, 345/юр, 346/юр, 347/юр, 348/юр, 349/юр, 350/юр, 351/юр, 352/юр від 02.01.2013; №№ 381/юр, 382/юр, 383/юр, 384/юр, 385/юр, 386/юр, 387/юр, 388/юр, 389/юр, 390/юр від 01.04.2013; №№ 479/юр, 480/ юр, 481/юр, 482/юр,483/юр, 484/юр, 485/юр, 486/юр, 487/юр від 01.07.2013; №№ 584/юр, 585/юр, 586/юр, 587/юр, 588/юр, 589/юр, 590/юр, 591/юр, 592/юр, 593/юр від 01.10.2013; №№ 20/юр, 21/юр, 22/юр, 23/юр, 24/юр, 25/юр, 26/юр, 27/юр, № 28/юр, № 29/юр від 01.01.2014; №№ 182/юр, 183/юр, 184/юр, 185/юр, 186/юр, 187/юр, 188/юр, 189/юр, 190/юр, 191/юр від 01.04.2014; №№ 3/тс, 4/тс, 5/тс, 6/тс, 7/тс, 8/тс, 9/тс, 10/тс, 11/тс від 01.07.2014; №№ 102/тс, № 103/тс, № 104/тс, № 105/тс, № 106/тс, № 107/тс, 108/тс, № 109/тс, № 110/тс від 01.10.2014.
У цей же період часу управлінням соціального захисту населення Мелітопольської міської ради з ТОВ «АТП АСА» укладені наступні договори на фінансування пільг для населення: № 71 від 01.02.2012, № 136 від 04.04.2012, № 168 від 02.07.2012, № 207 від 01.10.2012; № 11 від 02.01.2013, № 120 від 03.04.2013, № 182 від 08.07.2013, № 212 від 03.10.2013; № 65 від 08.01.2014, № 116 від 04.04.2014, № 141 від 01.07.2014, № 171 від 02.10.2014, № 171/1 від 02.10.2014
Протягом 2012 - 2014 років за рахунок коштів субвенції з державного бюджету України у якості компенсації за надані підприємством послуги з перевезення пільгових категорій громадян за вищевказаними договорами ТОВ «АТП АСА» профінансовано на загальну суму 3006419,43 грн. ( у 2012 році - на суму 847734,07 грн., у 2013 році - на суму 867712,09 грн., у 2014 році - на суму 1290973,27 грн.).
Відповідно до ст. 37 Закону України «Про автомобільний транспорт» пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів
на автобусних маршрутах загального користування. Види та обсяги пільгових перевезень установлюються замовленням, у якому визначається порядок компенсації автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, збитків від цих перевезень.
Рішенням виконавчого комітету Мелітопольської міської ради № 280/1 від 25.12.2008 «Про організацію перевезень пасажирів у м. Мелітополі та втрату чинності рішення виконавчого комітету Мелітопольської міської ради № 275/2 від 28.12.2006 …» затверджені Умови організації перевезень пасажирів у м. Мелітополі ( далі - Умови). Відповідно до п. 6.4 вказаних Умов види та обсяги пільгових перевезень установлюються договором про надання послуг з перевезення пільгових категорій громадян, у якому визначається порядок компенсації перевізникам збитків від цих перевезень.
Відповідно до п. 8.1.2 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту у м. Мелітополі, які затверджені рішенням виконавчого комітету Мелітопольської міської ради № 124/1 від 17.07.2014 «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту у м. Мелітополі та втрату чинності рішення виконавчого комітету Мелітопольської міської ради № 280/1 від 25.12.2008 …», при перевезенні пасажирів на маршрутах загального користування міським автомобільним транспортом надається право на пільгу на проїзд категоріям пільговиків, за проїзд яких проводяться компенсаційні виплати за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам відповідно до Бюджетного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України № 256 від 04.03.2002 «Про затвердження порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету».
Згідно з вимогами пп. «б» п. 4 ч.1 ст. 89, ч.1 ст. 102 Бюджетного кодексу України видатки місцевих бюджетів на здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян проводяться за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України № 256 від 04.03.2002 «Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету» головні розпорядники коштів місцевих бюджетів здійснюють розрахунки з постачальниками послуг на підставі поданих ними щомісячних звітів щодо послуг, наданих особам, які мають право на відповідні пільги.
Відповідно до пп. 3,5-8 вищевказаного Порядку головні розпорядники коштів місцевих бюджетів (керівники управлінь виконавчих органів рад, до компетенції яких належать питання праці та соціального захисту населення ) ведуть облік компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян та здійснюють остаточні розрахунки з постачальниками відповідних послуг; щомісяця готують інформацію про фактично нараховані суми та акти звіряння розрахунків за надані послуги з підприємствами - надавачами відповідних послуг і надсилають їх фінансовим органам виконкомів міських рад. Фінансові органи виконкомів міських рад на підставі зазначених актів звіряння щомісяця готують реєстри нарахованих сум та подають їх фінансовим органам обласних держадміністрацій, управлінням Державної казначейської служби в областях. Фінансові органи обласних держадміністрацій після отримання коштів субвенцій надають органам Державної казначейської служби платіжні доручення щодо перерахування цих коштів на рахунки бюджетів міст обласного значення пропорційно фактичним зобов'язанням з компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян відповідних бюджетів на дату проведення платежів з їх оплати.
Відповідно до умов пп. 2.2.2, 2.2.5 укладених ТОВ «АТП АСА» з виконавчим комітетом Мелітопольської міської ради договорів про надання послуг з перевезення пільгових категорій громадян перевізник щомісячно надає до управління праці, соціального захисту населення Мелітопольської міської ради розрахунки по кількості перевезених громадян, які мають право на пільговий проїзд за рахунок субвенції з Державного бюджету України; перевізник отримує кошти бюджету на компенсаційні виплати за пільговий проїзд громадян в порядку, встановленому чинним законодавством України та рішенням виконавчого комітету Мелітопольської міської ради № 219/3 від 28.08.2003 «Про пільгові перевезення окремих категорій громадян».
Рішенням виконавчого комітету Мелітопольської міської ради № 219/3 від 28.08.2003 «Про пільгові перевезення окремих категорій громадян» затверджені бланки щомісячної звітності підприємства - перевізника перед головним розпорядником бюджетних коштів - управлінням соціального захисту населення Мелітопольської міської ради, зокрема, акт виконання робіт ( наданих послуг) по пільговому перевезенню окремих категорій громадян м. Мелітополя, який містить обов'язкові для заповнення графи з інформацією щодо кількості перевезених пасажирів пільгової категорії; вартості їх перевезення, що підлягає відшкодуванню, вартості одного перевезення, а також щодо руху пального під час здійснення пільгових перевезень окремих категорій громадян ( залишок на початок дня, видано, витрачено, залишок на кінець дня).
У ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2012 року з метою отримання коштів компенсації ТОВ «АТП АСА» до управління соціального захисту населення подано 326 актів виконання робіт ( наданих послуг) по пільговому перевезенню окремих категорій громадян м. Мелітополя за підписами 96 водіїв підприємства. Відповідно до вказаних актів протягом 2012 року для здійснення перевезень, у тому числі, пільгових категорій громадян, підприємством видано, а водіями витрачено 134100 літрів пального ( 12272 л - у січні, 10789 л - у лютому, 12340 л - у березні, 10642 л - у квітні, 10822 л - у травні, 8923 л - у червні, 8813 л - у липні, 9671 л - у серпні, 9039 л - вересні, 13724 л - у жовтні, 13600 л - у листопаді, 12565 л - у грудні).
Протягом 2013 року ТОВ «АТП АСА» подано 255 актів виконання робіт ( наданих послуг) по пільговому перевезенню окремих категорій громадян м. Мелітополя за підписами 90 водіїв підприємства. Відповідно до вказаних актів протягом 2013 року підприємством видано, а водіями витрачено 103352 літри пального ( 2180 л - у січні, 2528 л - у лютому, 2117 л - у березні, 8339 л - у квітні, 9417 л - у травні, 7777 л - у червні, 9047 л - у липні, 8539 л - у серпні, 8436 л - вересні, 17206 л - у жовтні, 19506 л - у листопаді, 8260 л - у грудні).
Протягом 2014 року з метою отримання коштів компенсації ТОВ «АТП АСА» до управління соціального захисту населення подано 290 актів виконання робіт ( наданих послуг) по пільговому перевезенню окремих категорій громадян м. Мелітополя за підписами 91 водія підприємства. Відповідно до вказаних актів протягом 2014 року для здійснення перевезень, у тому числі, пільгових категорій громадян, підприємством видано, а водіями витрачено 116528 літрів пального ( 11075 л - у січні, 4629 л - у лютому, 5078 л - у березні, 4707 л - у квітні, 4676 л - у травні, 4627 л - у червні, 10128 л - у липні, 9764 л - у серпні, 9665 л - вересні, 17987 л - у жовтні, 26147 л - у листопаді, 8045 л - у грудні).
Разом з цим, відповідно до інформації управління Пенсійного фонду України згідно з даними звітів ТОВ «АТП АСА» щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування 37 з вищевказаних 91 водія підприємства, підписи від імені яких проставлені на актах виконання робіт ( наданих послуг) по пільговому перевезенню окремих категорій громадян м. Мелітополя за 2014 рік, на ТОВ «АТП АСА» працевлаштовані не були та заробітну плату на підприємстві не отримували.
У ході досудового розслідування директору ТОВ «АТП АСА» в порядку ст.ст. 36,93 КПК України направлено запит про надання інформації за кожним з водіїв підприємства, підписи від імені яких проставлені на актах виконання робіт ( наданих послуг) по пільговому перевезенню окремих категорій громадян м. Мелітополя за 2014 рік ( ПІБ, адреса, телефон, завірені копії документів, що підтверджують наявність у 2014 році трудових чи цивільно-правових взаємовідносин між водіями та підприємством)
Згідно з відповіддю ТОВ «АТП АСА» № 12 від 22.05.2015 на вказаний запит, підприємством надано інформацію та копії наказів про прийняття на роботу лише по 65 працівникам підприємства.
Так, у підприємства та управління ПФУ у Мелітополі та Мелітопольському районі немає інформації щодо наявності трудових чи цивільно-правових взаємовідносин між ТОВ «АТП АСА» та водіями, підписи від імені яких проставлені на актах виконання робіт ( наданих послуг) по пільговому перевезенню окремих категорій громадян м. Мелітополя за 2014 рік, зокрема, водіями ОСОБА_1 ( згідно з актами - водій автобуса Volkswagen, д/н НОМЕР_1), ОСОБА_2 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_2 ), ОСОБА_3 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_3 ), ОСОБА_4 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_4 ), ОСОБА_5 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_5 ), ОСОБА_6 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_6 ), ОСОБА_7 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_7 ), ОСОБА_8 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_8 ), ОСОБА_9 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_9 ), ОСОБА_10 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_10 ), ОСОБА_11 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_11 ), ОСОБА_12 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_12), ОСОБА_13 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_13 ), ОСОБА_14 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_14 ), ОСОБА_15 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_15 ), ОСОБА_16 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_16 ), ОСОБА_17 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_17), ОСОБА_18 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_18), ОСОБА_19 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_19), ОСОБА_20 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_20), ОСОБА_21 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_21), ОСОБА_22 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_22), ОСОБА_23 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_17), ОСОБА_24 ( Mercedes-Benz, д/н НОМЕР_23).
У ході досудового розслідування Науково-дослідним експертно - криміналістичним центром при ГУМВС України в Запорізькій області проведено почеркознавчу експертизу приналежності підписів, проставлених на актах ТОВ «АТП АСА» виконання робіт ( наданих послуг) по пільговому перевезенню окремих категорій громадян м. Мелітополя за 2014 рік. Для проведення експертизи експертові надані 44 акти виконання робіт (наданих послуг) по пільговому перевезенню окремих категорій громадян м. Мелітополя за 2014 рік по 22 водіям ( 2 акти для порівняння підписів на кожного водія).
Відповідно до висновку судової почеркознавчої експертизи № 186 від 05.05.2015 підписи в рядках «водій» в наданих на дослідження актах виконання робіт ( наданих послуг) по пільговому перевезенню окремих категорій громадян м. Мелітополя за 2014 рік, складених від імені одного й того ж водія підприємства, у 14 випадах виконані різними особами, у інших 8 випадках вирішити поставлене на експертизу питання не представилось можливим у зв'язку з малою кількістю графічного та почеркового матеріалів.
У ході досудового розслідування встановлено також, що суму коштів, яка підлягає відшкодуванню, в актах виконання робіт ( наданих послуг) по пільговому перевезенню окремих категорій громадян м. Мелітополя розраховано виходячи з кількості перевезених пасажирів пільгової категорії та вартості одного перевезення, яка дорівнює розміру затвердженого виконавчим комітетом Мелітопольської міської ради тарифу на перевезення пасажирів на міських маршрутах загального користування м. Мелітополя.
Відповідно до пп. 2.6 - 2.8 затвердженої наказом Міністерства транспорту та зв'язку України № 1175 від 17.11.2009 Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, яка є обов'язковою для застосування під час встановлення органами місцевого самоврядування регульованого тарифу на послуги пасажирського автомобільного транспорту, обчислення витрат перевізника при розрахунку тарифу здійснюється, зокрема, з врахуванням:
1) прямих матеріальних витрат, пов'язаних з використанням палива, шин, акумуляторних батарей;
2) прямих витрат на оплату заробітної плати водіям;
3) інших прямих витрат, пов'язаних з витратами на всі види ремонту транспортних засобів ( вартість запасних частин, які витрачаються для виконання ремонту власними силами, вартість ремонтних робіт і послуг, виконаних сторонніми підприємствами та організаціями ).
Згідно з вимогами ст. 37 Закону України «Про автомобільний транспорт», рішень виконавчого комітету Мелітопольської міської ради № 219/3 від 28.08.2003, № 280/1 від 25.12.2008, № 124/1 від 17.07.2014 та умов укладених з виконавчим комітетом Мелітопольської міської ради договорів про надання послуг з перевезення пільгових категорій громадян, перевізник має право на компенсацію збитків від перевезень пільгових категорій громадян, які розраховуються та надаються головному розпоряднику бюджетних коштів за встановленою формою ( акт виконання робіт ( наданих послуг) по пільговому перевезенню окремих категорій громадян м. Мелітополя), виходячи з витрат перевізника на здійснення таких перевезень.
Враховуючи встановлення під час досудового розслідування фактів невідповідності даних, викладених в актах виконання робіт ( наданих послуг) по пільговому перевезенню окремих категорій громадян м. Мелітополя фактичним обставинам, зокрема, щодо працевлаштування окремих водіїв на підприємстві, складання та підписання водіями цих актів, у ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до наступних документів ТОВ «АТП АСА», які підтверджують понесені підприємством у 2012-2014 роках витрати на здійснення перевезень пільгових категорій громадян, які у подальшому були компенсовані за рахунок коштів субвенції з Державного бюджету України, а також повноваження осіб керівного складу підприємства:
1) статуту підприємства ( з усіма змінами );
2) колективних договорів підприємства, що діяли ( діють) протягом 2012-2015 років;
3) рішень ( розпоряджень, наказів) засновників ( керівників) підприємства щодо обрання ( призначення) та звільнення осіб керівного складу підприємства (генерального директора, директора, заступника генерального директора, заступника директора, головного бухгалтера, касира), які обіймали ( обіймають) зазначені посади на підприємстві протягом 2012 - 2015 років; контрактів ( трудових контрактів), що були укладені з вищезазначеними особами керівного складу підприємства; посадових інструкцій ( функціональних обов'язків) цих осіб;
4) наказів ( розпоряджень) про прийняття на роботу та про звільнення працівників підприємства, що були винесені протягом 2012-2015 років, трудових договорів (контрактів), укладених з працівниками підприємства протягом вказаного періоду часу;
5) табелів обліку використання робочого часу працівників підприємства за 2012-2015 роки;
6) розрахунково-платіжних відомостей щодо виплати заробітної плати працівникам підприємства протягом 2012-2015 років;
7) договорів про надання послуг ( цивільно - правових договорів), які були укладені підприємством з фізичними особами - працівниками підприємства протягом 2012 - 2015 років; актів приймання-передачі наданих послуг (виконаних робіт ) за вказаними договорами;
8) журналів щозмінного передрейсового та післярейсового медичного огляду водіїв транспортних засобів за 2012-2014 роки; журналів передрейсового контролю технічного та санітарного стану транспортних засобів за 2012-2014 роки;
9) договорів купівлі - продажу, поставки, підряду, інших договорів щодо закупівлі підприємством протягом 2012-2015 років пального, запасних частин, шин, акумуляторних батарей, а також послуг з ремонту автотранспортних засобів підприємства;
10) первинних бухгалтерських документів, що підтверджують факти закупівлі підприємством протягом 2012-2015 років пального, запасних частин, шин, акумуляторних батарей, послуг з ремонту автотранспортних засобів ( видаткові накладні постачальників, касові чеки, акти приймання - передачі виконаних робіт, наданих послуг) та проведення підприємством відповідних розрахунків ( платіжні доручення, виписки банку, видаткові касові ордери, звіти про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт ( авансові звіти)).
Вищевказані документи перебувають та можуть перебувати у володінні ТОВ «АТП АСА», оскільки вони є документами вказаного суб'єкта господарювання, складені та використовувались під час здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства.
Вищезазначені документи самі по собі та у сукупності з іншими документами кримінального провадження мають суттєве значення для об'єктивного встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, насамперед, події кримінального правопорушення та розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням ( через встановлення обсягів витрат, які були фактично понесені підприємством на здійснення пільгових перевезень громадян, та порівняння цих витрат з обсягами компенсації, яку отримало підприємство за рахунок бюджетних коштів), а також винуватості конкретних осіб у вчиненні кримінального правопорушення.
У судовому засіданні прокурор підтримав заявлене клопотання, просив його задовольнити.
З урахуванням вимог ч.2 ст. 163 КПК України, суд з метою недопущення знищення, зміни або приховання речового доказу, що зберігається у ТОВ «АТП АСА», вважає за можливим розглянути клопотання за його відсутності.
Дослідивши клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, додатки до цього клопотання, суд вважає, що воно підлягає задоволенню, виходячи із наступного.
Відповідно до ст.163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей та документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дане клопотання носить обґрунтований характер та підтверджується зібраними в кримінальному провадженні доказами, а саме: звітом про суми заробітної плати працівників, документи взаємовідносин з приводу пільг для населення з ТОВ «АТП АСА», висновком почеркознавчої експертизи, даними про нарахування компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян міста, що підлягають відшкодуванню за рахунок субвенцій, актами звіряння розрахунків за послуги з пільгового проїзду громадським транспортом, договорами про надання послуг з перевезення пільгових категорій громадян, рішеннями виконавчого комітету Мелітопольської міської ради тому клопотання слідчого підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40, 131, 132, 160, 163, 164 КПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора Мелітопольської міжрайонної прокуратури молодшого радника юстиції Навка Д.В., про тимчасовий доступ до документів по матеріалам кримінального провадження № 12015080140000507, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України - задовольнити.
Надати старшому слідчому слідчого відділення Мелітопольського МВ ГУМВС України в Запорізькій області капітану міліції Бєляєву Дмитру Володимировичу, старшому прокурору Мелітопольської міжрайонної прокуратури Навці Денису Вікторовичу, прокурору Мелітопольської міжрайонної прокуратури юристу 2 класу Фатєєву Андрію Олександровичу дозвіл на тимчасовий доступ, з можливістю зробити копії, до наступних документів ТОВ «АТП АСА» ( код 32578564, юридична адреса: вул. Зелена,24, с. Рівне, Мелітопольський район, Запорізька область, 72355, тел. 0997907050, 6-77-67, 44-07-57):
1) статуту підприємства ( з усіма змінами );
2) колективних договорів підприємства, що діяли ( діють) протягом 2012-2015 років;
3) рішень ( розпоряджень, наказів) засновників ( керівників) підприємства щодо обрання ( призначення) та звільнення осіб керівного складу підприємства (генерального директора, директора, заступника генерального директора, заступника директора, головного бухгалтера, касира), які обіймали ( обіймають) зазначені посади на підприємстві протягом 2012 - 2015 років; контрактів ( трудових контрактів), що були укладені з вищезазначеними особами керівного складу підприємства; посадових інструкцій ( функціональних обов'язків) цих осіб;
4) наказів ( розпоряджень) про прийняття на роботу та про звільнення працівників підприємства, що були винесені протягом 2012-2015 років, трудових договорів (контрактів), укладених з працівниками підприємства протягом вказаного періоду часу;
5) табелів обліку використання робочого часу працівників підприємства за 2012-2015 роки;
6) розрахунково-платіжних відомостей щодо виплати заробітної плати працівникам підприємства протягом 2012-2015 років;
7) договорів про надання послуг ( цивільно - правових договорів), які були укладені підприємством з фізичними особами - працівниками підприємства протягом 2012 - 2015 років; актів приймання-передачі наданих послуг (виконаних робіт ) за вказаними договорами;
8) журналів щозмінного передрейсового та післярейсового медичного огляду водіїв транспортних засобів за 2012-2014 роки; журналів передрейсового контролю технічного та санітарного стану транспортних засобів за 2012-2014 роки;
9) договорів купівлі - продажу, поставки, підряду, інших договорів щодо закупівлі підприємством протягом 2012-2015 років пального, запасних частин, шин, акумуляторних батарей, а також послуг з ремонту автотранспортних засобів підприємства;
10) первинних бухгалтерських документів, що підтверджують факти закупівлі підприємством протягом 2012-2015 років пального, запасних частин, шин, акумуляторних батарей, послуг з ремонту автотранспортних засобів ( видаткові накладні постачальників, касові чеки, акти приймання - передачі виконаних робіт, наданих послуг) та проведення підприємством відповідних розрахунків ( платіжні доручення, виписки банку, видаткові касові ордери, звіти про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт ( авансові звіти)).
Строк дії ухвали про дозвіл на тимчасовий доступ до документів та їх вилучення - тридцять діб з дня її винесення.
Ухвала підлягає виконанню одноразово.
Перед початком виконання ухвали слідчого судді особі, яка володіє житлом чи іншим володінням, а за її відсутності - іншій присутній особі повинна бути пред'явлена ухвала і надана її копія.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: